Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: Rokfor32 »

zenekk pisze:A jak przełączam z 4 kółek na 2 czyli tył to muszę się zatrzymać, dokonać zmiany, wrzucić wsteczny i cofnąć kawałek żeby się rozpiął ?
Toć przecie napisałem - ta funkcja idzie "w locie" Jedziesz se, i po prostu machasz se dźwignią - i masz albo 4x2, albo 4x4.

Ten model ma po prostu układ synchronizujący przedni wał, i jest go w stanie dołączyć w czasie jazdy, mimo iż w pozycji 4x2 przedni wał nie wiruje. Dźwignia w kabinie dołącza ten wał, a następnie (już automatycznie) jest dopinana lewa półoś w przednim dyfrze do reszty mechanizmu. Układ nazywa się ADD (automatic Differential Disconect).

Ten system nie rozpina całkowicie półosi - przeguby i półośki stale wirują, zatrzymuje się natomiast wał przedni i przednia przekładnia.

zenekk
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2012, 17:28
Auto: Toyota 4-Runner Hilux Surf 2.4TD
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: zenekk »

Dzięki wielkie za szybką pomoc.

Mam jeszcze takie coś jak włączam klimę to czujnik po lewej na dole ten igiełkowy tak samo wygląda jak ten od ciśnienia, wiec jak włączam klimę to on się przesuwa trochę tu trochę tu dziwnie się zachowywał, jest to czujnik temperatury płynu, a jak wyłączę klimę to jest niby ok, to jest normalne?

zenekk
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2012, 17:28
Auto: Toyota 4-Runner Hilux Surf 2.4TD
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: zenekk »

Powiedzcie mi jeszcze czy w moim modelu jest blokada dyferencjału? bo przed zakupem pisało, że posiada.
Jak to można sprawdzić ?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: Rokfor32 »

Seryjnie nie było, tylko układ LSD.

zenekk
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2012, 17:28
Auto: Toyota 4-Runner Hilux Surf 2.4TD
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: zenekk »

Dzięki za szybką odpowiedz, obecnie na razie nim jeżdżę i jest wszystko Ok hehe jeszcze się nie sypie i oby tak było :) Ale ten wskaznik jest okropnie denerwujący :p

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: RobertK. »

Też tak miałem 6 lat temu jak kupiłem auto :mrgreen:
Po pierwszym tygodniu owo zdenerwowanie skończyło się w warsztacie gdzie wkręcono manometr manualny do sprawdzania ciśnienia i okazało się iż ciśnienie jest ok.
Następnym krokiem było sprawdzenie kosztu czujnika ori......nie pamiętam już ile, ale pamiętam że cena była zaporowa :D
W efekcie zestaw zegar + czujnik auto gauge za jedna trzecią ceny samego czujnika i.......jestem zadowolony :D

zenekk
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2012, 17:28
Auto: Toyota 4-Runner Hilux Surf 2.4TD
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: zenekk »

Mogę zakupić, jeżeli to będzie przyczyną hehe coś muszę z tym zrobić.

zenekk
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2012, 17:28
Auto: Toyota 4-Runner Hilux Surf 2.4TD
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: zenekk »

Przyczyną był uszkodzony kabel, jeżeli chodzi o te ciśnienie tak jak kolega pisał mi na początku.

Dzięki za pomoc !!

alo
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2012, 11:40
Auto: 4runner II Gen.
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: alo »

Witam wszystkich.
Odswieze temat zeby nie zakladac nowego...

Kupilem 4runnera 2.4 z 95r(przebieg o ile prawdziwy to 240tys), pojawil sie problem z kontrolka cisnienia oleju, zapala sie przy niskich obrotach na cieplym silniku, olej to shell helix 10w40(wg. poprzedniego wlasciciela i kartki przy silniku swiezy, wymieniony 3tys temu). Czy jest szansa ze to tylko wina czujnika lub jakas blachostka czy panewki do roboty?? Dodam ze wskaznik cisnienia (ten w lewym gornym rogu) pokazuje ze cisnienie jest w normie tzn na niskich obrotach przy pierwszej kresce jak przegazuje to skacze do polowy, wiec wydaje mi sie ze ok, wczesniej mialem 4runnera 3l w benzynie i tak samo pokazywal tylko kontrolka sie nie zapalala. Poziom oleju oczywiscie sprawdzony i jest na full, auto pali na dotyk, z moca wszystko ok, tylko ta kontrolka...

Z gory dzieki za odp.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: Rokfor32 »

To jest na pewno kontrolka ciśnienia - czy jednak poziomu oleju?

A dwa - wskaźnik na wolnych mówiszże jest na pierwszej kresce. A jak silnik wogule nie pracuje - też? czy schodzi wtedy do zera?

alo
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2012, 11:40
Auto: 4runner II Gen.
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: alo »

co do kontrolki to wg instrukcji jest to: Low oil pressure warning light.

co do wskaznika to wydaje mi sie ze spada do zera gdy silnik nie pracuje(jestem obecnie w trasie i nie mam jak sprawdzic, ale po poludniu ktos mi w domu mi na to popatrzy i dam znac)

alo
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2012, 11:40
Auto: 4runner II Gen.
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: alo »

cisnienie sprawdzone czujnikiem i trzyma poziom, ale okazalo sie ze kolo pasowe na wale sie rozpieprzylo i na wolnych obrotach slizgalo, po wymianie kola kontrolka przestala sie zapalac. Moze ktos wie co ma jedno do drugiego?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: Rokfor32 »

Pompa oleju jest zaraz pod kołem pasowym wału (jej rotor jest dokręcany tą samą śrubą co to koło pasowe) - dokręcając zlikwidowałeś całkiem spory przeciek ... :wink:

alo
Posty: 17
Rejestracja: 02 lis 2012, 11:40
Auto: 4runner II Gen.
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: alo »

Rokfor dzieki za opdowiedz. Ale problem jednak nie zniknął. Kontrolka dalej sie zapala, czasami sama gasnie, czasami trzeba przegazowac. Moze ktos mnie nakieruje gdzie szukac problemu?? Tak jak pisalem olej jest, cisnienie zmierzone czujnikiem i trzyma caly czas, wskaznik ciśnienia nie reaguje na zapalanie sie kontrolki i trzyma poziom. Do tego doszla jeszcze jedna rzecz, po odpieciu kabla przy alternatorze zapalaja sie kontrolki: ladowania, paska rozrzadu, filtru paliwa, no i cisnienia oleju (jesli akurat nie swiecila). Podlacze kabel odpalam silnik i wszystko gaśnie tylko po chwili krótszej/dluzszej powraca kontrolka cisnienia oleju.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyota 4-Runner brak ciśnienia oleju.

Post autor: Rokfor32 »

Wymień więc czujnik. Zwykle opcje najprostsze - są najbardziej skuteczne ... :wink:

ODPOWIEDZ