Problem z opuszczaniem szyby w klapie- potrzebny warsztat

Moderator: luk4s7

mharek
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:13
Auto: 4runner
Kontakt:

Problem z opuszczaniem szyby w klapie- potrzebny warsztat

Post autor: mharek »

Cześć
Czy zna ktoś może warsztat, który pomógłby mi ogarnąć tylnią szybę do 4runnera. Potrzebuję bagażnika :). Czy są jakieś patenty na przerobienie otwierania bagażnika na mechaniczne?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2012, 21:25 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmieniłem tytuł wątku na mniej enigmatyczny.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Szyba :(

Post autor: Remiołek »

Na początek warto użyć opcji "szukaj"- znajdziesz wiele przydatnych informacji, bez generowania pytań, na które masz już odpowiedzi.

Dużo też da jak napiszesz o jaki model auta konkretnie chodzi.

@mharek, część odpowiedzi masz tu: http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... ilit=szyba i w wątku parę kolejnych przekierowań do tematów, które Cię interesują. Owocnej lektury.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2012, 15:35 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem literówkę.

mharek
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:13
Auto: 4runner
Kontakt:

Re: Szyba :(

Post autor: mharek »

Dziękuję za reakcję, ale muszę się wytłumaczyć, iż prosiłem o polecenie kogoś, kto ów problem rozwiąże, a nie sam sposób rozwiązania - jego zastosowanie, obawiam się, jest dla mnie za trudne, nie umiem, nie mam narzędzi itp. Jeśli ktoś miałby ochotę wspomóc mnie mechanicznie, mogę zapłacić, lub jeśli po koleżeńsku, ucząc mnie przy okazji co i jak, to odwdzięczyć się obiadem, piwami etc. w najfajniejszej restauracji w mieście ;)

Więc jeszcze raz: szukam kogoś, kto obejrzy moją toyotę 4-Runner 4x4 z silnikiem diesla 3.0 z 95 r., naprawi mi klapę lub wymieni na coś mniej uciążliwego (o ile się da) i dokona jeszcze kilku drobnych poprawek. Ponieważ wiem, że problem z szybą jest typowy dla tego modelu, nie chcę iść do byle jakiego warsztatu, tylko do człowieka, który zna sprawę i wie jak ją załatwić. I to do tego w Wawie.I szukam takiego!

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8346
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Szyba :(

Post autor: Rokfor32 »

Niestety - nie mieszkam w Wawie ... :mrgreen:

Pierwsze co to zanabądź sobie u hien silniczek z drzwi bocznych lewych tylnych - jest taki sam jak w tylnej klapie, za to niemal zawsze jak nówka.

Potem - rozbierz mechanizm (trza śrubokręt i kluczyk #10), wymień silniczek, i układ zacznie działać. Potem dużo smaru w prowadnice i zębatki, i będzie chodzić bez problemu.

Ten mechanizm się psuje bo jest olewana jego konserwacja, a nie dlatemu że jest wadliwie skonstruowany, bo typowa usterka to wytarcie koła zębatego w silniczku lub jego spalenie (praca na sucho i zbyt duże opory). Szyba tylna w aucie tego typu szybko się brudzi, i zostaje to w prowadnicach bocznych, ale też spływa pod uszczelką i leci na mechanizm podnoszenia.

Czasem, znacznie rzadziej, zdarza się awaria modułu sterującego. Zwykle zimne luty, więc łatwe do naprawy.

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: Problem z opuszczaniem szyby w klapie- potrzebny warszta

Post autor: Dragunov »

jak będziesz już wymieniał silnik w klapie nie zapomnij zablokować mechanizmu... - wszystko w manualu znajdziesz.. Klapa w 4r to chyba najupierdliwsza rzecz... - potem jest fajnie ;)

Awatar użytkownika
dmuchawiec
Posty: 82
Rejestracja: 22 gru 2008, 20:27
Auto: 93 Hilux Surf KZ-TE
Kontakt:

Re: Szyba :(

Post autor: dmuchawiec »

Rokfor32 pisze: Pierwsze co to zanabądź sobie u hien silniczek z drzwi bocznych lewych tylnych - jest taki sam jak w tylnej klapie, za to niemal zawsze jak nówka.
silniczek pasuje też od toyoty previa, trzeba tylko przelutować wtyczkę, ja kupiłem na alledrogo za 40 zł. (no tak owszem jestem z Krakowa ;-)
w silniczku oprócz wytarcia zębatki zdarza się także luz poprzeczny zębatki, wtedy ząbki przeskakują po zębatce mechanizmu i je wycierają - sama wymiana silniczka może wtedy nie pomóc ;-(

pzdr
jacek

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8346
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z opuszczaniem szyby w klapie- potrzebny warszta

Post autor: Rokfor32 »

Pasuje też ze starej corolki - tyle że właśnie wtyczki inne. Z 4R (z drzwi bocznych) wsio pasi plug in.

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Problem z opuszczaniem szyby w klapie- potrzebny warszta

Post autor: Northern Sun »

problem jest do ogarniecia, albo przez kluczyk albo wewnatrz trucka jest guzik do opuszczania i podnoszenia szyby; czasem element trzymajacy szybe jest tak zardzewialy ze caly mechanism nie daje rady, no ale wszystko do zrobienia :)

ODPOWIEDZ