Toyota Surf 2,4 turbo disel

Moderator: luk4s7

waldekgniezno76
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2023, 15:39

Toyota Surf 2,4 turbo disel

Post autor: waldekgniezno76 »

Witam wszystkich

Jestem posiadaczem Toyota Surf (4runner) 2,4 td 1997 rok, sprowadzona z Japonii. W aucie rozsypało mi się sprzegło ( nietypowe sprzęgło z kołem dwumasowym). Mechanik wymienił mi na sztywne koło jednomasowe. Niestety po wymianie sprzegło hałasuje tak jakby było uszkodzone koło 2 masowe którego nie ma.
Obdzwoniłem juz wszystkich mechaników i wszyscy rozkładają ręcę. Polecono mi wasze forum ponieważ jesteście pasjonatami Toyoty i znacie ją od podszewki. bardzo proszę o pomoc. Może jakis kontakt do serwisu który się specjalizuje w Toyocie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2241
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Toyota Surf 2,4 turbo disel

Post autor: Jake »

Kylon - wyprawa 4x4
https://www.wyprawa4x4.pl/

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyota Surf 2,4 turbo disel

Post autor: Rokfor32 »

Sprzęgło klasyczne potrafi czasem hałasować - zależy to od typu tarczy sprzęgła. Niektóre typy (np. zamiennikowy Aisin) są tak zbudowane, że zawsze będą delikatnie grzechotać (bo zderzaki wewnątrz sprężyn są osadzone luźno, i dział to jak grzechotka dla dziecka).

Jeżeli jednak dźwięk jest "metaliczny", i bardzo głośny - to przyczyną mogą być źle dobrane śruby koła zamachowego (czyli koło zamachowe praktycznie niedokręcone). Może się tak zdarzyć, bo kół zamachowych do 1KZ-T jest kilka typów (wliczając kompatybilne 1KD D4D), i trzeba zastosować prawidłowe przy swapie sprzęgła (pasujece do konkretnego typu koła zamachowego).

waldekgniezno76
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2023, 15:39

Re: Toyota Surf 2,4 turbo disel

Post autor: waldekgniezno76 »

Bardzo dziękuję za pomoc . Jadę do mechanika.

ODPOWIEDZ