Lampy Europa w T 4runner 4gen

Moderator: luk4s7

shimmyshi
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:46

Lampy Europa w T 4runner 4gen

Post autor: shimmyshi »

Witam. Czy moze ktos z tu obecnych ma namiar na miejsce gdzie kupie lampy do Toyoty 4runner z 2004r z homologacja na Polske lub spełniające warunki by auto przeszło pozytywnie przegląd.

Z góry dzieki za zainteresowanie:)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8337
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Lampy Europa w T 4runner 4gen

Post autor: Rokfor32 »

Oficjalnie nie ma takich.

Możliwe, że z wersji arabskich się nadadzą (trzeba by to "ręcznie" potwierdzić, kształt wiązki światła w sensie, bo literki "e" na kloszu nie mają na pewno) - albo te co masz rozmontować, i wymienić soczewkę (a w zasadzie samą przesłonę)

shimmyshi
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:46

Lampy Europa w T 4runner 4gen

Post autor: shimmyshi »

Rokfor32 pisze:Oficjalnie nie ma takich.

Możliwe, że z wersji arabskich się nadadzą (trzeba by to "ręcznie" potwierdzić, kształt wiązki światła w sensie, bo literki "e" na kloszu nie mają na pewno) - albo te co masz rozmontować, i wymienić soczewkę (a w zasadzie samą przesłonę)
A masz jakis link lub namiar do kupna takich soczewek?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8337
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Lampy Europa w T 4runner 4gen

Post autor: Rokfor32 »

Nie. To nie sa przecież gotowce - trzeba to po prostu wyrzeźbić.

ZiggyMartin
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2019, 13:57

Re: Lampy Europa w T 4runner 4gen

Post autor: ZiggyMartin »

Nie znam dokładnych namiarów, ale jest Rozporządzenie Ministra Transportu, które dopuszcza do użytkowaniu w Polsce pojazdy z amerykańskim oświetleniem , a konkretnie chodzi o lampy przednie, w sytuacji, kiedy pojazd nie był produkowany na rynek europejski. Diagnosta na przeglądzie mówił, że dotyczy to m- i. 4Runnera IV gen. Chyba, że autorowi nie chodzi o problemy z przeglądem a o to, aby lampy świeciły po "Polsku".

shimmyshi
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:46

Re: Lampy Europa w T 4runner 4gen

Post autor: shimmyshi »

Chodzi mi tylko o przejście przeglądu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

shimmyshi
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:46

Re: Lampy Europa w T 4runner 4gen

Post autor: shimmyshi »

ZiggyMartin pisze:Nie znam dokładnych namiarów, ale jest Rozporządzenie Ministra Transportu, które dopuszcza do użytkowaniu w Polsce pojazdy z amerykańskim oświetleniem , a konkretnie chodzi o lampy przednie, w sytuacji, kiedy pojazd nie był produkowany na rynek europejski. Diagnosta na przeglądzie mówił, że dotyczy to m- i. 4Runnera IV gen. Chyba, że autorowi nie chodzi o problemy z przeglądem a o to, aby lampy świeciły po "Polsku".
Moglbys mi ten akt znaleść? Lub bardziej nakierowac?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

stemer
Posty: 12
Rejestracja: 02 lis 2018, 17:31
Auto: 4Runner 2UZ-FE 2006

Re: Lampy Europa w T 4runner 4gen

Post autor: stemer »

Poszukaj firmy, która zajmuje się przeróbką reflektorów albo robi retrofity led. U mnie na przeglądzie ostatnio (też 4th gen) diagnosta powiedział: o nawet reflektory zrobione na Europę :). Ja już kupiłem z przerobionymi ale to jest do ogarnięcia.

SGS10e @ Tapatalk


ODPOWIEDZ