Uszczelka pod głowicą

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kolo
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2020, 20:37
Auto: Toyota 4Runner 2.4 TD 91r.
Kontakt:

Uszczelka pod głowicą

Post autor: Kolo »

Cześć
Jestem na kupnie uszczelki pod głowicę.
Miałem zamontowaną Mark D , z tym że dałem blok do "liźnięcia" i podobno zebrali 0.12mm.
Więc wychodzi na to że teraz potrzebuje z Mark F czyli około 1.65mm
Czy ktoś może zakładał tą z firmy Victor Reinz?
Czy raczej lepiej oryginał?
Ta z Reinza wychodzi około 170zł, pytanie ile ORYGINAŁ?

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Uszczelka pod głowicą

Post autor: zombi »

Co do wyboru uszczelki nie podpowiem, bo moje nie mam doświadczenia z wieloma instalacjami tego typu. Jak sam szukałem informacji to Reinz miał w necie dobre opinie.
Ale na twoim miejscu zmierzyłbym jaką uszczelkę potrzebujesz. Instrukcje do silników podają dokładnie jak to pomierzyć. A takie tam, że ktoś coś zeszlifował "podobno" i sobie dodajesz jest słabe. A do tego pewnie do szlifu tłoki były wyciągane coś się może zmieniło...

Weź instrukcję, miernik zegarowy i zmierz dokładnie jaką uszczelkę potrzebujesz.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Uszczelka pod głowicą

Post autor: sebastian44 »

Dodatkowo przy takiej robocie uszczelka jest chyba ostatnim elementem na którym chcielibysmy oszczedzać. Ja bym brał oryginał jeżeli jest dostępny.

Awatar użytkownika
Kolo
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2020, 20:37
Auto: Toyota 4Runner 2.4 TD 91r.
Kontakt:

Re: Uszczelka pod głowicą

Post autor: Kolo »

Oczywiście masz racje.
Było mierzone ile wystaje tłok i potwierdziło że mam taką zastosować.
Zamówiłem z Erlinga aby porównać jakość wykonania z moja starą i wyglądają identycznie, więc myślę że taką założę.

namlooc_2
Posty: 39
Rejestracja: 26 lis 2019, 15:13
Auto: facebook.com/adr.kos/

Re: Uszczelka pod głowicą

Post autor: namlooc_2 »

6 lat temu robiłem obie głowice.
Toyota miala w latach 90 akcje serwisowa spowodowana wydmuchanymi uszczelkami. Zmienili kanaly wodne na obu uszczelkach na ostatnim cylindrze od strony skrzyni biegów. Ajusa juz tej akcji serwisowej nie wprowadzila i sprzedaja stare "wydmuchiwalne" uszczelki. Nie wiem jak Erling.
Moje uszczelki pod glowice poszly z aso. Gdy zalożysz stary model uszczelki dmuchnie znowu.

Obrazek

ODPOWIEDZ