Zaciski hamulcowe 4Runner IV generacji

Moderator: luk4s7

ZiggyMartin
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2019, 13:57

Zaciski hamulcowe 4Runner IV generacji

Post autor: ZiggyMartin »

Mam pytanie dotyczące tylnych zacisków hamulcowych do 4Runeer IV generacji. Czy ktoś przerabiał już ten temat. Mam zerwany gwint w tylnych zaciskach i nie ma możliwości wkręcenia prowadnic. Wiem, że można bawić się w tulejowanie, ale chciałbym kupić raczej nowe. Niestety numery OEM 4Runnera są inne niż Land Cruisera (taki sam jest np. w FJ Cruiser) i nie wiem, czy nie podeszły by od Land Cruisera 120 - wyglądają na identyczne, nawet w opisie jest tarcza hamulcowa taka jak w 4Runner. Chodzi oczywiście o dostępność i cenę. Jeśli ktoś przerabiał ten temat proszę o informację. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Zaciski hamulcowe 4Runner IV generacji

Post autor: szulbor »

Na eBay masz komplet zacisków od 50 do 300$ do twojego auta.

Nie wiem czy to to samo co 120 ale zawsze możesz zamówić przez neta sprawdzić czy pasują i ewentualnie odesłać, tak tam samo w sklepach stscjonarnuch) stacjonarnych jak zaopatrujesz się w tych samych.

Raczej ciężko znaleźć kogoś kto to robił, bo w USA 120 nie majooo a w Polsce 4runner niezbyt popularny.

Napisz proszę potem i rezultatach.





Wysłane z mojego LIO-L29 przy użyciu Tapatalka


stemer
Posty: 12
Rejestracja: 02 lis 2018, 17:31
Auto: 4Runner 2UZ-FE 2006

Re: Zaciski hamulcowe 4Runner IV generacji

Post autor: stemer »

Skontaktuj się z https://japanaftermarket.pl/. Mają ceny niższe niż ASO ale jak czegoś nie ma na miejscu to idzie z Japonii.

SGS10e @ Tapatalk


ZiggyMartin
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2019, 13:57

Re: Zaciski hamulcowe 4Runner IV generacji

Post autor: ZiggyMartin »

Trochę z opóźnieniem ale napiszę. Zaciski tylne od LC 120 nie pasują do 4R. Przednie podchodzą jak najbardziej. Udało się kupić zamienniki po 250 zł za sztukę na czesciauto24. Przyszły z Niemiec i podpasowały idealnie.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2014
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Zaciski hamulcowe 4Runner IV generacji

Post autor: Jake »

To ja z kolei spytam - jak da sie zerwac te gwinty? Zwykle tam jest cos miedzy 12 a 16mm, a sam zacisk jest z zeliwa!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zaciski hamulcowe 4Runner IV generacji

Post autor: kylon »

ZiggyMartin pisze:
20 paź 2021, 10:10
Trochę z opóźnieniem ale napiszę. Zaciski tylne od LC 120 nie pasują do 4R. Przednie podchodzą jak najbardziej. Udało się kupić zamienniki po 250 zł za sztukę na czesciauto24. Przyszły z Niemiec i podpasowały idealnie.

Oby tylko zahamowały zanim się rozpadną ;-)

ZiggyMartin
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2019, 13:57

Re: Zaciski hamulcowe 4Runner IV generacji

Post autor: ZiggyMartin »

Jeżdżą ponad rok i jeszcze dają radę

ODPOWIEDZ