Przewody wysokiego napięcia

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
jpj
Posty: 34
Rejestracja: 07 lis 2022, 13:04
Auto: 4R II GEN

Re: Przewody wysokiego napięcia

Post autor: jpj »

Dziękuję za odpowiedź. Z tego co widzę, to Toyota stosowała głównie DENSO (K+P), ale na kablach niestety nie mogę namierzyć producenta. Czy jesteście mi w stanie napisać kto był odpowiedzialny za ich produkcję?

P.S.
Uszczelkę numer OEM: 1912761240 też będę zmieniał ;), a palec zamówiłem OEM = Denso.

Awatar użytkownika
jpj
Posty: 34
Rejestracja: 07 lis 2022, 13:04
Auto: 4R II GEN

Re: Przewody wysokiego napięcia

Post autor: jpj »

Witam ponownie,
temat kabli OEM będę zapewne ogarniał w najbliższych miesiącach, ale póki co wylądowały na szybko BOSCH B 937 (ten model ma zatrzaski do kopułki). Na daną chwilę ciężko mi ocenić ich pracę i porównać do tego co było wcześniej (mix przewodów) W moim mniemaniu sam silnik czasami chodzi delikatnie kwadratowo, ale to też może być kwestia jeszcze innych rzeczy, które będę starał się ogarniać w najbliższych miesiącach przy tym wozie.
Pozdrawiam,
Jano

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Przewody wysokiego napięcia

Post autor: plum76 »

hej
Jak chcesz potwierdzenia, że kable fiksują to jest na to prosty test.
W ciemnym garażu bierzesz spryskiwacz taki do szyb z wodą. Pare psiuknięć na kable i cewki.
U mnie wyglądało to jak zapalono choinka, choć silnik działał normalnie.
Miałem z tego nawet jakiś filmik, ale nie mogę znaleźć. W wariancie ekstremalnym to z 8 cylindów chodziły może ze 3. Wiatrak z wentylatora osuszał kable i po 10 minutach można było jechać do następnej kałuży.

Kable Toyotowe załatwiają temat.

Jak u ciebie kable nie świecą to pewnie cos innego niedomaga.
Paweł

Awatar użytkownika
jpj
Posty: 34
Rejestracja: 07 lis 2022, 13:04
Auto: 4R II GEN

Re: Przewody wysokiego napięcia

Post autor: jpj »

Cały zestaw poszedł nowy świece NGK, palec OEM Toyota - Denso, kopułka niestety BluePrint, a kable BOSCH. Auto nie chodzi źle, ale czasami wydaje mi się, że trochę kwadratowo. Wiem, że jest to wróżenie z fusów, ale porównuję tą Vkę do swojego innego wiekowego auta z R6, gdzie tam jest cały nowy zestaw BREMI (kable OEM). Wóz też nie jest topiony, więc i z wilgocią za dużo nie ma wspólnego (no chyba, że na myjce). Zabieram się zatem za zakup okablowania OEM. Dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Przewody wysokiego napięcia

Post autor: plum76 »

Zrób test zanim wydasz kolejne pieniądze.
Dobry lekarz najpierw diagnozuje a potem leczy a nie od antybiotyku od razu będziesz zaczynał.
paweł

Awatar użytkownika
jpj
Posty: 34
Rejestracja: 07 lis 2022, 13:04
Auto: 4R II GEN

Re: Przewody wysokiego napięcia

Post autor: jpj »

plum76 pisze:
09 sty 2023, 17:38
Zrób test zanim wydasz kolejne pieniądze.
Dobry lekarz najpierw diagnozuje a potem leczy a nie od antybiotyku od razu będziesz zaczynał.
paweł
Tak, zapewne to zrobię na dniach. Dzięki.

ODPOWIEDZ