Tylny most

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
raczek
Posty: 267
Rejestracja: 06 paź 2016, 23:01
Auto: FJ80 1992 & J15-RC'15 2017
Kontakt:

Re: Tylny most

Post autor: raczek »

Czy teraz oprócz naprawy -wymiany odpowietrznika należy wymienić te uszczelnienie gdzie jest wyciek ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Tylny most

Post autor: plum76 »

oczyść most z oleju , pojeździj chwile i samo się wyjaśni.
paweł

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2018
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Tylny most

Post autor: Jake »

Uuuuu, 4R ma odpowietrzenia mostów w formie kapturków bez wyprowadzenia weżyków wyżej? Fatalny pomysł... Czy ten kapturek działa jako zawór zwrotny? Jak mosty sa zabezpieczone przed nalaniem sie do środka wody przy zanurzeniu powyżej owego kapturka?

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2018
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Tylny most

Post autor: Jake »

Kompletuje zestaw do zrobienia odpowietrzen, mam juz przewód, tlumiki hałasu i gotowa wycieta, wygieta i pomalowana blaszke. Zostaje kwestia pasowania przeciwnych końców. Przedni i tylny most maja gwinty. Wykrecilem fabryczny odpowietrznik i zmierzylem gwint, wyszło mi M10x1,0 i faktycznie taka nakrętka ładnie nakręca się na niego. Teraz doczytałem rade rolkosa ze to jest 1/8", czyli de facto gwint o srednicy ok 9.9mm. Niby blisko ale jednak nie to samo, to który w końcu?

Zastanawiam sie tez nad odpowietrzeniem skrzyni R151F, czy jest to do zrobienia bez jej opuszczania i jak najłatwiej podłaczyc tam wężyk pneumatyczny 8mm, bo z tego co wiem, odpowietrznik jest tam wciskany a nie wkrecany...

PS. Swoja droga zabija mnie nazewnictwo w systemie imperialnym, ktos mi potrafi wytłumaczyc dlaczego gwint 1/8" NIE MA srednicy 1/8" tylko ponad 3 razy większą?? Widac to na obrazku ponizej na przykladzie gwintu NPT:
NPT-Thread-Image.png
NPT-Thread-Image.png (28,13 KiB) Przejrzano 2720 razy

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Tylny most

Post autor: Rokfor32 »

A dodatkowo - 1/8" NPT to nie to samo co G1/8".

Oba stożkowe, ale jeden ma 27 a drugi 28 zwojów na cal ... :mrgreen:

I oba mają inny nieco skok, niż M10x1 :wink:

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2018
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Tylny most

Post autor: Jake »

Minal rok, wiele sie zmienilo, zdoktoryzowalem sie z gwintów rurowych, odpowietrzniki zastąpiłem złaczkami pneumatycznymi, a wezyki wyprowadziłem pod maske. Ale nie o tym chciałem.
Na przegladzie wyszło, ze słabo hamuje mi prawy tylny hamulec, szybka diagnoza i okazuje sie, ze szczęki są dobrze nasmarowane,a wnetrze bebna pieknie zabezpieczone antykorozyjnie. Cieknie uszczelniacz na półosi. Nie na tyle by olej wypływał na zewnatrz, ale w środku jest tłusto. No i teraz pytanie czy wystarczy wymienic wewnetrzny usczelniacz ktore jest wewnatrz pochwy mostu, a przy okazji duzy o-ring miedzy tarcza kotwiczna a pochwa. Czy trzeba tez wyprasowac lozyska i wymienic tez zewnetrzne? Szczeki do wymiany, to oczywiste, zreszta i tak sa w ok 50% zuzyte, wiec nie boli jakos bardzo.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Tylny most

Post autor: Rokfor32 »

łożysko do wymiany.

Przeciek powoduje wypłukanie z niego smaru - na razie masz je więc smarowane olejem z mostu, ale jak uszczelnisz - to łożysko padnie ekspresowo.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2018
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Tylny most

Post autor: Jake »

Logiczna uwaga. Dzieki. No to juz jak półos na prase, to przy okazji tarcza kotwiczna do piaskowania i malowania proszkowego. A jak juz zlewac olej z dyfra to od razu moznaby obie strony zrobic. To moze jeszcze by bebny pomalować... Nastepna robota na tydzien sie widze szykuje. Najwiekszy problem - garaz jest za waski zeby wyjac polosie z auta stojacego w srodku. A po wyjeciu polosi na zewnatrz jest ciezko wjechac do garazu bez nich :D

ODPOWIEDZ