Wyjmowanie tylnej szyby 4runner 1990

Moderator: luk4s7

Tomeczek
Posty: 28
Rejestracja: 06 lut 2015, 23:52

Wyjmowanie tylnej szyby 4runner 1990

Post autor: Tomeczek »

Tak mi pomagacie w naprawie mojej 4runnerki, że mam jeszcze jedno pytanie (ale pewnie nie ostatnie).
Jak wyciągnąć tylną szybę a dokładniej chodzi mi o demontaż plastiku z klapy i uszczelki tak żeby dało się wyciągnąć szybę i mechanizm?
Ten plastik trzyma gdzieś na wysokości klamki i nie wiem jak zrobić żeby puścił.
Wielki dzięki
Tomek

Awatar użytkownika
dmuchawiec
Posty: 82
Rejestracja: 22 gru 2008, 20:27
Auto: 93 Hilux Surf KZ-TE
Kontakt:

Re: Wyjmowanie tylnej szyby 4runner 1990

Post autor: dmuchawiec »

pomogę pytaniem ;-) a porque dlaczego chcesz wyjąć szybę ?
bo jeśli masz problemy z mechanizmem to szyba może pozostać i "plastików" nie trzeba demontować, wyciągasz tylko mechanizm
over

Tomeczek
Posty: 28
Rejestracja: 06 lut 2015, 23:52

Re: Wyjmowanie tylnej szyby 4runner 1990

Post autor: Tomeczek »

Muszę zdemontować wszystko bo klapa idzie do naprawy blacharsko lakierniczej a że rdza jest w okolicy górnej krawędzi klapy, lewy górny róg to przedewszystkim muszę sciągnąć górny plastik.

Tomeczek
Posty: 28
Rejestracja: 06 lut 2015, 23:52

Re: Wyjmowanie tylnej szyby 4runner 1990

Post autor: Tomeczek »

Z tymi wszystkimi plastikami sobie jakoś poradziłem ale problem z wyciągnięciem szyby z tylnej klapy. Od spodu jest ona wsparta na takich blachach z uszczelkami gumowymi. Za Chiny nie chce szyba wyjsć z tych blach. Blachy skorodowane i chyba będę musiał dorobić je ale to problem na pózniej.
Macie jakiś patent na wyciagnięcie tej szyby?

Awatar użytkownika
doyar
Posty: 24
Rejestracja: 15 lip 2013, 23:52
Auto: 4runner II gen. V6 Benz.+LPG
Wcze?niej: Cabriovitara -> Xtrail -> Duster (?ony)
Kontakt:

Re: Wyjmowanie tylnej szyby 4runner 1990

Post autor: doyar »

Cześć.
Szybę opuszczasz do +/- połowy, wtedy wypniesz rolki prowadnic z tych dolnych uchwytów.
Potem szybę już chyba tylko dolną wewnętrzną stroną klapy można wyjąć - przegapiłem jak blacharz to zrobił naprawiając z identycznych jak Twoje powodów tylna klapę w moim 4Runnku, ale tam miejsca wydaje się najwięcej.
Pozdro.

ODPOWIEDZ