wywala 30amp bezpiecznik

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

wywala 30amp bezpiecznik

Post autor: Northern Sun »

troche dziwaczna sprawa, ale znowu mam problem; wczoraj zjezdzajac z autostrady przy wlaczonym kierunkowskazie, koncem oka mi to wpadlo czy jakos sie na to mowilo; lampka kierunku sie nieco jasniej zaswiecila i zachwile to juz tylko plyne, zegary wlaczone, rpm 0, speed 50km/h, zepchnelem goscia na boczna uliczke i widze 30amp am2 wywalony, wkladam 2gi z ac .. bzzzz i wywalilo znowu. :shock:

Niebylem daleko domu wiec najpierw cienki kabelek w to miejsce i tylko aby 400m pokonac, po 20m kabelek sie sfajczyl :o wsadzilem wiekszy i jakos tam dojechalem te 400m; pozniej patrzac na to wszystko wyciagnelem extra kabel + ktory miesiac temu wsadzilem pomiedzy baterie i skrzynke bezpiecznikow - problemy ze starterem :o

wsadzilem bezpiecznik od hondy 30am namieszalem i pojechalem do sklepu po normalny bezpiecznik, 4wd, bujanie, 2wd wszystkie gadzety wiec jest ok, dojezdzam do domu, wjezdzam na parking bujnelo troche w prawo bzzzz ... :shock: wsadzilem znowu ten gruby kabel na moment, zapalam trucka pochodzil 5sec i zima, tylko tym razem chyba sie cos sfajczylo w srodku, bo zdeko zasmierdzialo, sugestie ..... :D

acha i bezposredni kabel od 30am do stacyjki tez testem poscilem ale ciagle na zwarciu, :(
Załączniki
image-001.jpg
(43,28 KiB) Pobrany 320 razy
image-002.jpg
(76,19 KiB) Pobrany 319 razy

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: wywala 30amp bezpiecznik

Post autor: Jureq »

jedyna słuszna sugestia to sprawdzenie czy masz sprawną gaśnice pod reką i telefon do elektryka

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: wywala 30amp bezpiecznik

Post autor: Northern Sun »

sam zrobie, nie wierze elektrykom, pewnie mi instalacja siada albo cos w tym stylu, jak wyciagalem instalacje do startera o sie bloto wylewalo z oslon, wcale mnie to nie cieszy .. do niedzieli zapowiadaja 50cm sniegu ... duzo czasu nie zostalo, pewnie dzisiaj bede napieral .. :|

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: wywala 30amp bezpiecznik

Post autor: mlodyy »

Propozycja moja jest taka że latarka w rękę i organoleptyczne badanie tego obwodu. Niestety praca elektryka samochodowego nigdy nie była łatwa :wink: Przy strzelaniu 30A bezpiecznika to masz super pełne zwarcie do masy. A pomysł z coraz grubszym kablem nie był najlepszy, gdyż teraz strzelił inny najsłabszy element i obym nie był złym prorokiem, gdyż najczęściej są nimi w obwodzie moduły, które zawierają elementy elektroniczne :(

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: wywala 30amp bezpiecznik

Post autor: Northern Sun »

problem rozwiazany :mrgreen: w sumie w sam czas, bo sniezyca in progress; problemem okazaly sie metalowe przekazniki, obwiazalem tasma izolacyjna i po problemie, acha i przelozylem w inne miejsce; na szczescie nic sie nie sfajczylo :mrgreen: 3vze dalej smiga :D

ODPOWIEDZ