Nowy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: Nowy

Post autor: Dragunov »

haha
a ja to sie do konca nie moge okreslic - jak tojtoja zdejme to mam hila na IFSie i bez grodzi bagazowej :lol:

KrzysztofIk
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2008, 00:37
Kontakt:

Re: Nowy

Post autor: KrzysztofIk »

Northern Sun pisze:Hilux i 4runner to niby to samo?

No wlasnie jakie rónice pomiedzy 4R i Hiluxem?

Nie od wczoraj wiadomo ze model Hilux to w 99% model w wersji pick up (bynajmniej na rynku europeiskim).
Skad tak naprawde wywodzi sie model Hilux??

Czy to nie jest tak ze Europa i USA maja 4Runnera a Japonia i UK maja Hiluxa??

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Nowy

Post autor: czobi »

http://www.tlc.org.pl/viewtopic.php?f=5&t=965
Ganesz i Sziwa w swej wielkiej madrosci najpierw stworzyli hila!
..amerykanie wybrzydzali i bogowie pokarali ich 4R-tak historycznie

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: Nowy

Post autor: Dragunov »

4r dostal to co najgorsze - tylna klape zelektryczna szyba :mrgreen:

generalnie: - taczka-hillux-4runner

kabina dolozona do pickupa (w duzym uproszczeniu, roznic jest sporo ale i podobienstw, szczegolnie na poczatku generacji)

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Nowy

Post autor: Northern Sun »

4runner jest z cala buda (typu kombi) nazywany tez bywa hilux surf
patrzysz tylko na nadwozie
a land cruiser to land cruiser
no niekoniecznie, zaleznie od modelu; stare budy normalnie sa do sciagniecia :mrgreen:
generalnie: - taczka-hillux-4runner
a ty czym kolego jezdzisz? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Nowy

Post autor: Rokfor32 »

Starsze modele, do '89 roku - praktycznie identyczne podwoziowo (4r ma krótszą ramę). W młodszych (89 - 96) różnica w tylnym zawieszeniu (tył - 4runner 4link, hil resory, przód 4r tylko ifs, hil ifs albo resory).

Na amerykę hilux nie był puszczany przed 89, za to był tam model "pickup" (do 89 roku), czyli stary 4r ale bez nakładki tylnej. Różnica taka, że pomimo grodzi do przestrzeni ładunkowej to nadal była jedna bryła nadwozia (a nie jak w hilach dwie oddzielne). Nigdy takiego na żywo nie widziałem :wink: Po '89 hil był również puszczany na stany, tyle że były tam też wersje w automacie i z silnikiem 3VZ-E (takie jak w 4R robionym równolegle).

Natomiast po 96 roku to już zupełnie inne auta, 4runner został elegancką limuzyną (tylna szyba już normalnie unoszona :mrgreen: ), a hil do dzisiaj jest wołkiem roboczym (z tyłu resory), jedynie nabawił się zawieszenia z przodu podobnego jak w j90 (listwa zamiast przekładni ślimakowej), co ucywilizowało go bardziej na asfaltach.

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Nowy

Post autor: Northern Sun »

u mnie dla przykladu Hiluxy wogole nie jezdza, natomiast 4runnerow to ostatnio przy zimie to troche sie wysypalo, u garazowcow to chyba z 20 4runnerow sie przewinelo, wszysko 22r, re i chiba 2 3vze; acha no i ostatnio jakies desela przywiezli tez 4runner, wszystko na chodzie, niewazne czy pompa wody i alternator stoja debowo, silnik i tak dalej pracuje, i niechmi ktos powie ze 4runner to kicha jak ja mam za 5 metrow odemnie w kierunku NW -17C z wiaterkiem i 15cm sniegu w drodze :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, 03:54 przez Northern Sun, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: Nowy

Post autor: Dragunov »

zbieraj wszystko do 22RE i '88r na IFS.. 2 odbiorcow w PL masz jak w banku :mrgreen: :

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Nowy

Post autor: Northern Sun »

88re to bylo zatrzesienie swojego czasu, nazlomowalo sie tego szajsu troche :D zreszta w mojej zderzak tylni od 88re siedzi :D

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Nowy

Post autor: Rokfor32 »

Fajna była wersja z silnikiem 22RE-T. Jakby tak czasem się trafiła w stanie agonalnym, to ja poproszę o kompa (ECU silnika) wraz z kawałkiem wiązki(albo najlepiej całość w kierunku silnika) i kolektor wydechowy oraz czujnik ciśnienia doładowania :mrgreen:

Piszę poważnie. W RKV jest jedna taka, w stanie emerytalnym, ale jeszcze się trzyma i właściciel pozbyć się nie chce :wink:

Fajne też były silniki w prewiach, w wersji supercherger. Niestety też do ustrzelenia jedynie za wielką wodą.

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Nowy

Post autor: Northern Sun »

to rodzynki juz sa, niestety nie mialem okazji tego dotchnac; kumpel cos wspominal ale to bylo dawno temu, a tutaj plug sniegowy smiga na szlaku, oczywiscie bez lyszki :D ostatni z dlugiej serii 4runnerow :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Nowy

Post autor: konus »

Wsadzasz taki link jak podałeś między funkcję img pod tematem i robi się piękna fotka na forum.

Nie fajniej.

ODPOWIEDZ