Lift 4runner II gen.

Moderator: luk4s7

Kamyk_1982

Lift 4runner II gen.

Post autor: Kamyk_1982 »

Witam
Przejrzałem wszystkie posty i nie znalazłem jednego tematu zawierającego wszystkie informacje.
Podniesienie budy 2cale, z tego co udało mi się ustalić, nie wiąże się z dodatkowymi pracami ( np. Przewody hamulcowe).

Podniesienie zawieszenia 2 cale.
Tył- prace tylnego mostu ogranicza amortyzator, więc wymiana amortyzatora i sprężyny załatwia sprawę.
Przód- wymiana amortyzatora, podkrecenie drążka plus sprzespawanie jego ogranicznika( gumy ograniczające jego prace w dół). Ewentualnie wymianę drazka na grubszy przy montażu metalowego zderzaka.

Zapewne coś pominęłem. Osoby obeznane w temacie prosił bym o uświadomienie mnie :wink:

Awatar użytkownika
mayzel
Auto: '93 4Runner KZN130 (1KZ-T)

Re: Lift 4runner II gen.

Post autor: mayzel »

To buda czy zawias - czy to i to (bo sumarycznie 4 cale to już inna bajka - po łebkach zrobione będzie psuwdu)?

W teorii, przy lifcie zawieszenia jak ma być tip top to z tyłu masz jeszcze do zrobienia mocowanie panharda (jakby co miałem gdzieś rys. tech. mocowania pod lift - przeliczyć, wyciąć, zgiąć, pospawać, przykręcić i gotowe, ew. regulowany) i mocowanie korektora siły hamowania trzeba przerobić.

Film co i jak: https://youtu.be/N0w3Bgzg2nY

Wypada też sprawdzić czy z przodu załapią łączniki staba (jak krótkie to dłuższe dobrać, patent z wypinaniem na zawleczki raczej się nie sprawdzi w przypadku IFS).

Zapewne na koniec trzeba też mądrego człowieka, który sprawdzi i ustawi geometrię jak należy.

Kamyk_1982

Post autor: Kamyk_1982 »

Dzięki za podpowiedź.
Generalnie planuje lift budy.
Potem przerobić zderzaki.
A na końcu lift zawieszenia.
Nie chce robić tego byle jak bo i dzieci zabieram że sobą.

Dlatego też dałem zapytanie na forum.
Żeby zrobić wszystko krok po kroku tak jak się należy.
Przede wszystkim ma być bezpiecznie.
Jeżeli masz rysunek tech wspólnika pod drążek to bym poprosił. Zdecydowanie ułatwi to zadanie.

Awatar użytkownika
sebastian44
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Post autor: sebastian44 »

Kamyk_1982 pisze:
16 lut 2021, 09:50
Dzięki za podpowiedź.
Generalnie planuje lift budy.
Potem przerobić zderzaki.
A na końcu lift zawieszenia.
Nie chce robić tego byle jak bo i dzieci zabieram że sobą.

Dlatego też dałem zapytanie na forum.
Żeby zrobić wszystko krok po kroku tak jak się należy.
Przede wszystkim ma być bezpiecznie.
Jeżeli masz rysunek tech wspólnika pod drążek to bym poprosił. Zdecydowanie ułatwi to zadanie.
W zasadzie jak ma być bezpiecznie i zgodnie z prawem to powinieneś zacząć od liftu zawieszenia. I na nim skończyć ;)

ODPOWIEDZ