wieszak koła z SURFA

Moderator: luk4s7

khann
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2011, 23:49
Auto: 4R 96. 5VZFE
Kontakt:

wieszak koła z SURFA

Post autor: khann »

dorwałem do 4R 3gen 3.4l wieszak koła z SURFA 96-02 - cos takiego http://allegro.pl/klapa-tylna-toyota-hi ... 17400.html. Ciekaw jestem jak sie da to zamocować....czy amerykaniec będzie miał 'dziurki' czy trzeba montaż motać?

To rozwiązanie jest lepsze IMO niż zmota bo diagnosta się nie czepi:)

BTW klapa tylna od surfa będzie pasować do mojego 3.4??? to by załatwiło przesuwanie tablicy i uchwyt montażowy koła....

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: wieszak koła z SURFA

Post autor: Rokfor32 »

Jeżeli Twój to też trzecia generacja - to wszystko będzie pasować. Surf to tylko inna nazwa na inny rynek, auta są takie same.

Co do montażu rampy - jest przesrany. Nie dość że nie ma wzmocnień w słupku (nie mówiąc o wspawanych nakrętkach), to jeszcze dostęp jest zerowy - tam jest podwójny profil, i żeby się dobrać do zewnętrznego poszycia trza po prostu wycinać okna od wewnętrznej strony.

To samo jest w drugiej generacji 4R.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: wieszak koła z SURFA

Post autor: LEX »

Wszystko będzie pasować, ale obawiam się, że oprócz wzmocnień na słupku. Niestety od wewnątrz trzeba by się jakoś dostać, jak pisał kolega powyżej, i wspawać płaskowniki z odpowiednim otworem i naspawaną nakrętką. Jeśli ktoś nie boi się i umie grzebać w samochodzie, to jest to robota na parę godzin. Jednak jeśli ktoś patrzy z przerażeniem na iskry od szlifierki na samochodzie, to jest to problem nie do przeskoczenia :-) Ale rozbierz plastik z tylnego słupka i popatrz jakie masz dojście. Być może nie będzie aż tak źle.

khann
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2011, 23:49
Auto: 4R 96. 5VZFE
Kontakt:

Re: wieszak koła z SURFA

Post autor: khann »

rozbebralem - miejsce na śruby jest do d..y - spawać się nie boję przecinarka plazmowa zawsze gotowa ale z czasem średnio:) tylko myślę żeby klapę dać od surfa to będzie inny problem z głowy:)

Dzieki za pomoc:)

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: wieszak koła z SURFA

Post autor: Dragunov »

z powodu dostępności tego miejsca porzucilem temat i oparłem ramię z kołem na zderzaku.

khann
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2011, 23:49
Auto: 4R 96. 5VZFE
Kontakt:

Re: wieszak koła z SURFA

Post autor: khann »

hmm a jak to w oryginalnym surfie jest? dodatkowe usztywnienie? moj wieszak dorwalem na aledrogo (zauważyłem że klape ktoś sprzedaje - i wieszak przy okazji pchneli za 4 paki - troche duzo) ale koleżka z usa mowi ze nie do dostania u nich a ceny osiagaja ok 200-300 usd.....

planuje wpierw wstawic klape od smurfa i potem ten wieszaczek....

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: wieszak koła z SURFA

Post autor: Rokfor32 »

Tak - idzie tam dodatkowa blacha ze zgrzanymi nakrętkami. Nie jest grubsza niż 2 mm, ale też nie jest płaska, tylko dosyć fikuśnie profilowana, i dzięki temu sztywna. Ale możesz zapomnieć, jest to nie do zapodania (to ori wzmocnienie), bo to jest składane jak kanapka - po kolei, i kończy się na zewnętrznym poszyciu.

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: wieszak koła z SURFA

Post autor: Dragunov »

no chyba że akurat szykuje Ci się wymiana poszycia albo inne blacharskie remonty - ale nawet wtedy by mi się raczej nie chciało - Rokfor - dzięki za wybicie pomysłu mocowania tego wieszaka w zderzaku i budzie - już by to było w 2 częściach ;)

khann
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2011, 23:49
Auto: 4R 96. 5VZFE
Kontakt:

Re: wieszak koła z SURFA

Post autor: khann »

Aż szkoda mi ciąć będzie:) auto jeździło po suchym stanie - mało rdzy klapa jak nowa....ale co zrobic jak mi sie coś uwidzi we łbie to koniec...też tak macie? pozdr maciek

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: wieszak koła z SURFA

Post autor: Dragunov »

spokojnie - zardzewieje, zepsuje się - też tak mamy :mrgreen: ja bym poczekał.. :wink:

khann
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2011, 23:49
Auto: 4R 96. 5VZFE
Kontakt:

Re: wieszak koła z SURFA

Post autor: khann »

Kupiłem klape z anglika:) hehehe od cholery wzmocnien w srodku i nie wiem czy teraz dać ang klape czy pocheftac te z usa....nie bylo klopotu to sobie zrobilem:)

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: wieszak koła z SURFA

Post autor: RobertK. »

Może jakieś fotki byś zamieścił...mocowanie kiedyś zanabyłem do wzmocnienia w błotniku widziałem w oryginale, ale w klapie gdzie i jakie zupełnie nie wiem :(

khann
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2011, 23:49
Auto: 4R 96. 5VZFE
Kontakt:

Re: wieszak koła z SURFA

Post autor: khann »

a faktycznie po swietach zapodam:)

khann
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2011, 23:49
Auto: 4R 96. 5VZFE
Kontakt:

Re: wieszak koła z SURFA

Post autor: khann »

miało być po świętach ...tylko których... tak czy inaczej zrobiłem i wrzuciłem na Amerykanki serwis z fotami - oceńcie sami - dobrze czy lipa? http://www.toyota-4runner.org/3rd-gen-t ... hread.html

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: wieszak koła z SURFA

Post autor: kylon »

Bardzo fajna robota.

ODPOWIEDZ