Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Moderator: luk4s7

KrzysztofJ
Posty: 47
Rejestracja: 02 mar 2011, 12:16
Auto: Hilux 3.0 '08 D-4D
Kontakt:

Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Post autor: KrzysztofJ »

Czy potencjalnie bylby ktos zainteresowany zakupem oslony zbiornika paliwa (wzór Asfira alu 6 mm) do Hiluxa.Aby miec taka oslone w ofercie musialbym znac potencjalne zapotrzebowanie.Czy montaz tej oslony ma techniczne uzasadnienie.Przyblizony koszt tej oslony wynioslby ok 500 zl.bede wdzieczny za sugestie.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Post autor: Kwieczor »

Krzysiek
ja jeżdżę z plastikiem, Pepe z Asfirem, kilka obserwacji:
- plastik miękki, podrapał się, ale póki co nigdzie jeszcze nie rozdarł ani nie przetarł (choć co prawda rock-crawlingu nie uprawiam, tylko błota i las, czasem jakieś żwirownie)

- Asfir - niby super, ale dla mnie ma jedną podstawową wadę - między osłoną alu a zbiornikiem zbiera się masa syfu, błota, kamieni i innych cudów, które jak jest sucho zmieniają się w beton, a jak mokro - w wylęgarnię rudego dla zbiornika.

- oryginalny plastik natomiast ma sporo otworów, przez które wycieka błoto i większość syfu, czasem trzeba tylko większe kamyki albo patyki pousuwać, łatwiej też podejść karscherem. Do tego jak błoto zaschnie - wystarczy poruszać tym plastikiem, przez to, że jest elastyczny - błoto się wykrusza.

Jakiś czas temu nosiłem się z zamiarem dorobienia sobie osłony z blachy - ale po obserwacjach różnic w próbie domycia spodu w moim i Pepe egzemplarzu - zostaję przy plastiku.

... ale to tylko moje zdanie - inni może uważają inaczej.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Post autor: milczacy »

Mam dokładnie takie same obserwacje jak Kwieczor

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Post autor: qberus »

O osłonie zbiornika ja jeszcze nawet nie myślę ale jakbyś robił drugie podejście do osłony skrzyni i reduktora to poważnie się już rozglądam. Obecnej niestety nie wezmę ze względu na problem z badylami :|. Może powinieneś się zaprzyjaźnić z Norickiem, on będzie chyba coś strugał do siebie co nie będzie miało tej bolączki :wink:. Ja wtedy zanabyłbym coś takiego ale w alu :mrgreen:. W zasadzie nawet nie trzeba wyważać otwartych drzwi bo u kangurów jest pod dostatkiem gotowych koncepcji :wink:.

A tu coś w ramach ciekawostki

Obrazek

KrzysztofJ
Posty: 47
Rejestracja: 02 mar 2011, 12:16
Auto: Hilux 3.0 '08 D-4D
Kontakt:

Re: Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Post autor: KrzysztofJ »

Dzieki za cenne uwagi. :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Post autor: kylon »

Zbiornik sprzedaje się w najmniejszych ilościach. Zazwyczaj do aut wyprawowych albo służbowych gdzie pracownik zbytnio nie uważa bo nie jego.
Pod normalną osłonę tak samo dostaje się brud i syf. Ćwiczę to na co dzień w warsztacie przy różnego rodzaju naprawach.
Osłona aluminiowa ma chronić przed kamolami i dużych gabarytów przeszkodami. Jak już się najedzie :cry:. Do jazdy turystycznej faktycznie wystarczy ta co jest (zbiornika). Jeśli się nie przywaliło to zawsze będzie panowała opinia - a na co mi to :wink:. W momencie uszkodzeń z powodu braku jest gadanie jaka to fabryczna jest syfiasta. Tak więc trudno jest dogodzić :wink:.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Post autor: Norick »

Z Norickiem nie trzeba się zaprzyjaźniać :lol:
Krzysztofie wstaw może poglądowy rysunek jak ona wygląda....będzie łatwiej( ludzie są leniwi)
Oryginalna też ma wady ale rzeczywiście jest to ostatnie ogniwo potrzebne do wyposażenia Haluksa.
To że oddałem swoją osłonę za dwie butelki o niczym nie swiadczy...uważam że jest zrobiona super i w innych (niźli moje okolicznościach jest super)
Ja potrzebuję samej osłony na reduktor
Krzysztofie może jakiś rockslider?
Zresztą wierzę w Ciebie bo robisz naprawdę niezłe rzeczy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Post autor: Norick »

qberus pisze: ale jakbyś robił drugie podejście do osłony skrzyni i reduktora to poważnie się już rozglądam. Obecnej niestety nie wezmę ze względu na problem z badylami ]
Wrong way
to tylko moja fobia, bo moje doświadczenia , których niektórzy nigdy nie zaznają :twisted:
Natomiast fabryczna osłona na reduktor wydaje sie dobra w kształcie i jeśli zrobisz ja z alu 6mm to ja to kupię. Bo ...
i tu cała masa bo . Kształt jest dobry, nie może być za twarda bo wyrwie kawałek odlewu. Jesli coś takiego zrobisz to masz Norick approved( tyle ze ja nie roszczę sobie miana guru) :mrgreen:

Awatar użytkownika
misterkk
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2010, 13:19
Auto: HILLUX 2,5 D4-D 2006
Kontakt:

Re: Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Post autor: misterkk »

mam przód i osłone reduktora od krzystofa
osłona przód oki
osłona reduktora mogła by byc troche solidniejsza ( troche ją w giołem przed mocowaniem na belce koncówka poszła w dół ) lepsza byłby model asfira ma mocowanie za reduktorem jest dłusza niż ta z scherifa
chetnie nabędę osłone baku czywiscie w rozsądnej cenie :roll:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Post autor: qberus »

Norick pisze:
qberus pisze: ale jakbyś robił drugie podejście do osłony skrzyni i reduktora to poważnie się już rozglądam. Obecnej niestety nie wezmę ze względu na problem z badylami ]
Wrong way
to tylko moja fobia, bo moje doświadczenia , których niektórzy nigdy nie zaznają :twisted:
Nie wiem jakie i nie wiem czy tylko Twoje :roll: ale po ostatnim wyjeździe z osłony silnika wyjąłem badyla, który wbił się przez jeden z otworów na czole osłony aż na drugą stronę przedniego dyfra. Dodatkowo jeżdżę chwilowo bez ABS, który to był zmarł na skutek wcześniejszej śmierci jednego z czujników z przodu :|. Szlag trafił kabel, prawdopodobnie również przez jakiś badyl. Stąd moje przemyślenia ( wiem, że czujniki i osłona nie mają ze sobą nic wspólnego ale ... :wink: ).

U kangurów znalazłem coś takiego http://www.newhilux.net/phpbb/viewtopic ... 1&start=20" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Obrazek

Osłona zastępuje tą belkę poprzeczną ( ma to związek z koniecznością obniżenia dyfra przy lifcie powyżej 2" ). Dla nas chyba przesada ale jest to jedna z opcji.

Poszukam jeszcze kilku innych to może coś razem uradzimy co zadowoli wszystkich :wink:

Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 68
Rejestracja: 12 sty 2011, 01:41
Auto: Hilux DLX KC 2,5 "09
Kontakt:

Re: Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Post autor: Iwo »

Ja swoją osłonę baku urwałem przejeżdzając przez kałużę(Kobyłka w której mieszkam była w tym roku miejscami podtopiona- myślałem że w tym miejscu jest płycej, natomiast było około 30, max 40cm.) Urwała się od przodu i tarła o ziemię. Stało się to na pewno przez zbyt dużą prędkość, bo auto było już przedtem kilkakrotnie w różnych brodach, rozlewiskach i pomniejszych rzeczkach.
Reasumując- ja się na osłonę piszę, a fabrycznej do końca nie ufajcie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Post autor: kylon »

Dokładnie jest tak jak pisałem. Jak się nic nie stanie to jest super ( na zasadzie miałem farta) ale teren to wiele nieprzewidywalnych niespodzianek.

KrzysztofJ
Posty: 47
Rejestracja: 02 mar 2011, 12:16
Auto: Hilux 3.0 '08 D-4D
Kontakt:

Re: Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Post autor: KrzysztofJ »

Dolaczam rysunek pogladowy
Załączniki
32_634055564654531250.jpg

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Post autor: kylon »

Mam nadzieję, że wymyślisz coś nowego / swojego anie na zasadzie kopia bo najłatwiej :wink:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Osłona zbiornika paliwa Hilux 05-

Post autor: Norick »

Nigdy się nie zabezpieczymy przed wszystkim
Rozumiem Krzysztofa bo uważał że jeśli coś powieli to ustrzeże sie błedów popełnionych przez się.
Natomiast mówiąc o moich fobiach i przygodach miałem na myśli te mocno przedhaluksowe.
Ale te co wkleił Qberus mogą być ciekawe
Qberus skombinuj lepsze fotki :mrgreen:
A wierzę żę Krzysztof jest elastyczny i zobaczymy naprawdę sensowny projekt czy też kompilację wielu pomysłów :D

ODPOWIEDZ