Olej do HILA

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1833
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Olej do HILA

Post autor: irko »

Z watku nt ASO -> http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=6874" onclick="window.open(this.href);return false;
wydzielam - temat oleju

Pozdr
IR

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: mci »

Kwieczor pisze:to jeszcze mała ciekawostka
nie wiem, jak jest na innych rynkach, ale wg TMP przegląd z wymianą oleju należy robić co 15kkm
natomiast:
- oryginalna karta przeglądowa TMP, pozycja pierwsza - Olej silnikowy API:CF-4... - "wymienić po zapaleniu się kontrolki
zmień olej lub po 30 tyś. km / 24 miesiącach. Skasuj kontrolkę
"
- na jednym z przeglądów mechanik z Łodzi (nie ASO) nie skasował mi kontrolki - zapaliła się po przejechaniu 28 tys km.
(wg ASO kontrolka ie jest spięta z żadnym czujnikiem tylko z ODO-meter - czyli odmierza te 30 tys km wg karty przeglądowej)
- 3 razy pytałem 3 różnych doradców z ASO o co chodzi z tymi 30 kkm na karcie i każdy z nich podał inną odpowiedź

Nasuwa mi się tylko jeden wniosek - producent świetnie wie, że na dobrej klasy oleju auto powinno w normalnej eksploatacji (bez upalania i gonienia na czerwone pole) robić spokojnie na oleju 30 kkm, ale jakieś zyski mieć musi, do tego kontrakt z Castrol zobowiązuje, więc ciągniemy klientów ile się da...

Ja osobiście nie mam nic przeciwko wymianie oleju co 15 kkm, autu to raczej nie zaszkodzi i jakoś się lepiej czuję, ale wkurza mnie to, że się z nas robi balona w taki naiwny sposób - bez dbania chociażby o konsekwencję w utrzymywaniu tego kłamstewka.

Jak w byłej firmie mieliśmy Toyki, kiedy standard TMP to były przeglądy co 10 kkm - carfleet natychmiast po końcu gwarancji zmieniał resurs na 15 kkm - i to nie ze skąpstwa, tylko z rozsądku (na auta kasy nie żałowali, były zawsze przeglądy w ASO, zimówki i letnie klasy premium - bez dusigroszenia)
Nie mówiąc o tym że olej Castrol SLX zalecany przez TMP kosztuje w ASO 90+ zł za litr a można go kupić po 35 zł co czyni znaczącą różnice przy wymianie oleju co 15 kkm

Sygma
Posty: 64
Rejestracja: 13 sie 2011, 23:22
Auto: d?ipy
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: Sygma »

Nie mówiąc o tym, że Castrol to przereklamowany syf... którego nie należy wlewać do silnika :mrgreen:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: Norick »

mci pisze: Nie mówiąc o tym że olej Castrol SLX zalecany przez TMP kosztuje w ASO 90+ zł za litr a można go kupić po 35 zł co czyni znaczącą różnice przy wymianie oleju co 15 kkm
No i jeszcze zwracajcie uwagę ile tego oleju uwzględniono na fakturze :lol:
Właśnie teraz zwróciłem uwagę że zapłaciłem za 7,5 litra podczas gdy suchy silnik połknie 7,4l . Natomiast przy wymianie z zalaniem filtra to 6,9 litra a bez to 6,6. Muszę o to spytać :idea:
No dobra łożyska wymienione czyli musze sie dopisać do wątku usterkowego :evil:
Obrazek
Nie wiem co prawda co oznacza przedostatnia linijka, ale o to też spytam :mrgreen:

Kto wie jak sie spisuje olej Platinum Ultor Max 5W30 ?
http://www.orlenoil.pl/oferta/ciezki_sp ... 1,363.html" onclick="window.open(this.href);return false;
bo rozważam różne opszyns w tym z docelową zmianą oleju

Sygma
Posty: 64
Rejestracja: 13 sie 2011, 23:22
Auto: d?ipy
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: Sygma »

dlaczego ten olej ?

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: Norick »

bo duuuuuża dostępność korzystnie :P

Sygma
Posty: 64
Rejestracja: 13 sie 2011, 23:22
Auto: d?ipy
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: Sygma »

parametry ma bardzo dobre
skoro masz dobry dostęp.... to śmiało zalewaj

tylko:
olej ma sporą liczbę TBN
przed jego zalaniem zrób płukanie silnika z nagaru

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: mci »

Sygma pisze:dlaczego ten olej ?

Od poprzedniej zmiany jeżdżę na oleju Motula. Jeszcze nie wiem czy jest lepszy czy gorszy od SLX Castrola ale jedno jest pewne - silnik na pewno pracuje inaczej. Swoją drogą mam dwa Volvo z silnikami D5 które od nowości jeżdżą na SLX i problemów nigdy z tym olejem nie miałem.

Sygma
Posty: 64
Rejestracja: 13 sie 2011, 23:22
Auto: d?ipy
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: Sygma »

Masz oryginalnego Motula ?

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: mci »

Tak

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: mci »

mci pisze:
Sygma pisze:dlaczego ten olej ?

Od poprzedniej zmiany jeżdżę na oleju Motula. Jeszcze nie wiem czy jest lepszy czy gorszy od SLX Castrola ale jedno jest pewne - silnik na pewno pracuje inaczej. Swoją drogą mam dwa Volvo z silnikami D5 które od nowości jeżdżą na SLX i problemów nigdy z tym olejem nie miałem.

No i autko się wypowiedziało samo na temat oleju Motula i po 7kkm poprosiło o zmianę. Wróciłem do SLX.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1833
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Olej do HILA

Post autor: irko »

A jak to uczynil? Zapalila sie kontrolka?

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Poziom obsługi ASO

Post autor: Kwieczor »

mci pisze:
mci pisze:
Sygma pisze:dlaczego ten olej ?

Od poprzedniej zmiany jeżdżę na oleju Motula. Jeszcze nie wiem czy jest lepszy czy gorszy od SLX Castrola ale jedno jest pewne - silnik na pewno pracuje inaczej. Swoją drogą mam dwa Volvo z silnikami D5 które od nowości jeżdżą na SLX i problemów nigdy z tym olejem nie miałem.

No i autko się wypowiedziało samo na temat oleju Motula i po 7kkm poprosiło o zmianę. Wróciłem do SLX.
a czy na pewno przy zalewaniu Motulem skasowałeś kontrolkę przebiegu?

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Olej do HILA

Post autor: mci »

Tak było kasowane. Nie wiem przypadkiem czy Motul nie oczyścił mi po prostu silnika z całego syfu.

Sygma
Posty: 64
Rejestracja: 13 sie 2011, 23:22
Auto: d?ipy
Kontakt:

Re: Olej do HILA

Post autor: Sygma »

mci pisze:Tak było kasowane. Nie wiem przypadkiem czy Motul nie oczyścił mi po prostu silnika z całego syfu.
zapewne tak
bo castrol to niezły syf po sobie pozostawia

ODPOWIEDZ