Orurowanie na pakę hila D4D

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Orurowanie na pakę hila D4D

Post autor: milczacy »

Marzą mi się takie 'rureczki' :D jakie Kylon zrobił dla Bartka - obiło mi się jednak o uszy, że może to być związane z "utratą gwarancji" na powłokę lakierniczą tudzież zabezpieczenie antykorozyjne.
Wybaczcie, że używam takich dziwnych sformułowań - nie bardzo chce mi się wierzyć w takie bajki. Ale nie chciałbym wyjść na ignoranta lub niedoinformowanego. Powiedzcie jak wygląda, z punktu widzenia serwisu Toyoty zamocowanie takiej instalacji na pace?
Mój ideał orurowania to
Obrazek
szczególnie zależy mi na podniesieniu tylnych, poziomych rur kilka cm nad burtę. Myślisz Kylon, że to się sprawdzi? Jak oceniasz konstrukcję jak na zdjęciu?
Dzięki :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18040
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: kylon »

Konstrukcja chyba pod jakąś plandekę :shock:. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Tylna rura to niezły łapacz rosnących pod kątem drzewek czy krzewów. Co do gwarancji to każdy dealer podchodzi indywidualnie. Sporo Toyot montuje szpej dla swoich klientów. Praktycznie co chwilę któraś Toyota coś zamawia.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: milczacy »

Oglądając wiele razy zdjęcia tego Hila, wydaje mi się, że ta tylna część jest demontowalna. A cała konstrukcja jest pod bagażnik/namiot dachowy. Ale przy jeździe na co dzień w teren niewątpliwie jest to przeszkadzajka.
Muszę zapytać swojego dilera aby rozwiał wątpliwości. Dzięki.

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: Bartek 4.7 »

milczacy12 pisze: Obrazek
szczególnie zależy mi na podniesieniu tylnych, poziomych rur kilka cm nad burtę.
Jak byłem w USA to zbliżoną konstrukcję na pickupie miał nasz stolarz. Było to zintegrowane z bagażnikiem dachowym i jak była potrzeba przewiezienia np. desek to pakował je na dach i wio

Natomiast co do tych fajnych rurek osłaniających tylne narożniki auta, to dla mnie jest jedno poważne ale.
Ja używam zderzaka tylnego jako stopnia gdy się wdrapuję na pakę.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: milczacy »

Tylne rurki na dole akurat mnie nie interesują. Najbardziej mi się właśnie podoba Twój zderzak :)

A tu inne foto, trochę inne rury- z bagażnikiem dachowym i trapami

Obrazek

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: czobi »

ten tylny stragan kompletnie nie wyglada na rozbieralny,ogranicza pake i po cholere wozic toto
nie przekonuje mnie generalnie pomijajac moze uzycie bagarka dachowego
ale jak z tym jest wszyscy wiedza -raz na 5lat i tez nie koniecznie..
bartek ma classic, de best co wymmyslono
pickup to pickup

..juz lepiej postwic dzialko bezodrzutowe na mudzachedin stajl 8)

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: milczacy »

Na rozbieralny wygląda mi ten "stragan" na zdjęciu Hila opisanego TAT4x4. Ja tam się nie upieram przy tylnej rurze :mrgreen: - tym bardziej, że moja koncepcja zakłada tylko takie rury jak ma Bartek, ale trochę inaczej ułożone. Tylna część będzie dołączana na specjalne obejmy do rur, jakie stosuje się w mojej branży do wieszania sprzętu oświetleniowego na konstrukcjach aluminiowych.
Również najbardziej podoba mi się klasyczna paka pickupa :)

Przy okazji - czy spotkaliście się z ramą (rurami) na pakę wykonaną z rur aluminiowych? Jeden z moich kontrahentów wykonuje różne aluminiowe konstrukcje i idąć za ciosem mam zamiar podjąć z nim właśnie rozmowy.

ODPOWIEDZ