samodzielna wymiana oleju.

Moderator: luk4s7

janczi
Posty: 16
Rejestracja: 28 lut 2011, 10:56
Auto: HIllux
Kontakt:

samodzielna wymiana oleju.

Post autor: janczi »

Witam,
Dopadlo mnie troche problemow z moim Hillem ( chyba pada mi turbina - bierze olej i wyje a najechalem tylko 130tkm) i postanowilem wymienić samemu olej - przeglad dopiero za 5tkm. i mam problem z wyborem.
w serwisie lali mi albo olej Toyoty, albo castrola SLX. 5w30
Czy mogę wlac dowolny markowy 5w30? jesli tak to co polecacie.
pozdrawiam
janczi

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Tequilll »

Do silników bez filtra cząstek stałych, wymiana co 15tys.km.
Specyfikacje: VW 502.00/505.00

W serwisie leją Castrola SLX 5W30 i jest to dobry olej - sprawdzony sprzedawca z wro to Oilcars na allegro 24zł/l.

Jeśli ktoś chce coś lepszego to MOTUL lub MillersOil
np.
Motul 8100 X-cess 5w40

P.S
Do silników z filtrem cząstek stałych należy lać odpowiednie oleje

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Tequilll »

BTW :mrgreen:
Czcij turbine swą i szanuj albowiem po dłuższej jeździe studzić ją bedziesz a na zimnym silniku niech noga twa nie odważy się buta mocno wciskać. Ciskać zaś musisz ciepłego potwora, bo PSJ nie lubi twojego traktora.

PSJ - powolny styl jazdy

janczi
Posty: 16
Rejestracja: 28 lut 2011, 10:56
Auto: HIllux
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: janczi »

turbina i tak pewnie do wymiany:(
Cos tani ten SLX co podales... jestes pewien ze to sprawdzone, bo patrzac na super zachecajacą cene zapala mi sie lampka ostrzegawcza czy to nie jakas garazowa produkcja....

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Tequilll »

bo w serwisie płacisz 60zł za litr?

Nie tylko ja od nich kupuje, we wro są polecani, od lat funkcjonują, jest to hurtownia (F-Vat).Przelatałem dwie wymiany na tym oleju z Oilcars.

Pomyśl jeszcze nad tym Motulem.

Oczywiście trzeba uważać z olejami, gdyż na rynku zdarzały się podróbki Castrola, Mobila, Motula.

janczi
Posty: 16
Rejestracja: 28 lut 2011, 10:56
Auto: HIllux
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: janczi »

dokladnie tak jak napisales cena z serwisu jest o niebo wieksza. ten motul tez jest w dobrej cenie, ale nie jest 5w30 tylko 5w40. a dla mnie te oznaczenia to lekka magia....

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Tequilll »

w skrócie 5W40 będzie lepszy w wyższych temperaturach, przy mocnym butowaniu auta w lato.

5W - wskażnik lepkośc przy niższych temperaturach , im niższa cyfra tym olej jest bardziej płynny przy niskich temp.
40 - wskażnik lepkości przy wyższych temperaturach, im wyższa liczba tym olej jest bardziej lepki w wyższych temp.

AMEN. :D

Zalecane 5W30 lub 5W40 - obojętne na polskie warunki przy cywilnej jeżdzie.

Zainwestuj w dobry filtr oleju KNECHT (bodajże 25zł płaciłem ostatnio), MANN, sprawdż czy chłodnice, IC czyste.

A turbo do regeneracji w sprawdzonym dobrym warsztacie - możliwe iż się rozszczelniło (sprawdż czy się poci) lub wirnik który zasysa się pomału zaciera, możliwe też iż wirnik odpowiedzialny za odprowadzanie spalin jest "zabity" nalotem.

Warto też przepalić syfa od czasu do czasu na autobahnie 15-30min jazdy non stop przy 3000-3500tys obr.

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Tequilll »

Wymiana filtra powietrza zalecana jest co 30tys. no ale jeśli latasz po polnych duktach - kurz etc. Warto wymieniać częściej! lub "odkurzyć" go w miedzy czasie.

janczi
Posty: 16
Rejestracja: 28 lut 2011, 10:56
Auto: HIllux
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: janczi »

filtr sprawdzam i dmucham od czasu do czasu :) ic czysty a turbo sie nie poci. ale za to wyjedosyc czesto. regeneracja odpada, bo mam miec nowe za 600euro. a co do oleju to sprawdzilem slx na ebay i faktycznie 6-7euro za litr. czyli ktos nas rabie w polsce po kieszeni:(
musze jeszcze tylko zdecydowac czy castrol, czy ten motul.
pozdrawiam
janczi

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: KubaG »

To i ja się podłączę - po fakturach z przeglądów pierwszego właściciela mojego Hilla widzę, że lali tam 5w50, obecnie mechanik zalał bodajze 3w50? (musiałbym sprawdzić)
Pytanie - co zalać teraz? 5w50? 5w40?

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Tequilll »

Pełni syntetyczne w.w. oleje 5W30, 5W40 i tego bym się trzymał.

5W50 to pewnie mobil - takie 2w1 :D chyba jako jedyni robią 5W50 :shock: - to nie jest odpowiedni olej dla tego silnika.

:!: Czym mniejsza liczba po W tym lżej pracuje silnik przy normalnej temperaturze otoczenia w lato ,ale z kolei im ta liczba jest wyższa,tym bardziej może być obciążony silnik i nie zostanie on zatarty(film olejowy) :!:

Pojemność oleju do HILA:
z filtrem 6.9l
bez filtra 6.6l

Olej klasy G-DLD,API CF-4, lub API CF

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Tequilll »

Jest jeszcze coś takiego, podobno rewelacja...
http://xado.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Tequilll »

choć z drugiej str.

Koncern Chemiczny XADO został założony na Ukrainie w 1991 roku , specjalizuje się w opracowywaniu i wdrażaniu nowoczesnych technologii oszczędzania zasobów materialnych i energii, produkcji olejów, smarów i autochemii. W skład koncernu wchodzi centrum naukowo-badawcze „XADO laboratories”, posiadające specjalistyczne laboratoria fizyko-chemiczne, chemiotologiczne, trybologiczne oraz balistyczne.

Valvoline jest najstarszą na świecie marką olejową
Tradycja firmy sięga 1866 roku, kiedy to Amerykanin dr John Ellis opracował recepturę oleju przeznaczonego do smarowania układu zaworowego w powszechnie stosowanych wówczas maszynach parowych. Od angielskiego słowa "valve - zawór" pochodzi nazwa firmy Valvoline, która w wielu krajach na całym świecie jest symbolem najwyższej jakości olejów o różnorodnych zastosowaniach.

;)

Valvo durablend ludzie tez polecaja.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Kwieczor »

Cześć
a co powiecie o LM TOP TEC 4300 5W-30 3741?
na forum Ave chwalą go jako dobry do D4D.

moje autko sporo gania (80tys w 2 lata), do tej pory serwisowy Castrol 5w30 ale się zastanawiam, czy nie zmienić.

PS

Do ASO można przyjść z własnym olejem?
p/k

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: hashid »

można z własnym olejem i z własnymi częściami - zapytaj jednak wcześniej konkretne aso. jak przywleczesz jakiś szrot, używane cudo albo dziwne klocki czy tarcze możesz usłyszeć, że nie zamontują bo np. elementy dotyczą kwestii bezpieczeństwa.

ODPOWIEDZ