Zabudowa hardtop

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: milczacy »

:mrgreen: ładna ładna .... dla mnie nawet ładna nie jest :mrgreen:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: qberus »

KubaG pisze:qberus - przecież piszę, że przede wszystkim ładna :D
Ok, ok :wink:
KubaG pisze: ... generalnie to jak myślę o zabudowie to sam nie wiem co lepsze ... hardtop czy płaska :/
A to jak zwykle zależy do czego :wink:. Zarówno pełny hardtop jak i płaska mają swoje zupełnie różne zalety. Ta trójkątna to ma chyba same wady. Przynamniej nie przychodzą mi do głowy żadne zalety :roll:.

Ale moja rada wzięta z własnych doświadczeń - jeśli płaska to łatwo demontowalna i jednocześnie taka na której można stanąć, i coś łatwo zamontować - słowem, praktyczna i wielozadaniowa 8)

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: KubaG »

qberus - masz rację. Jeszcze taka żeby na niej swobodnie coś położyc, ew. założyc nawet bagażnik + box lub rowery.
Ale kusi hardtop ... tyle, że zawsze się jakieś "ale" pojawia ;-)

Zdeno
Posty: 8
Rejestracja: 04 mar 2010, 10:17
Auto: Hilux2009
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Zdeno »

Tak, jak qberus napisał, zabudowę kupuje się wg potrzeb. Najpierw miałem ARB, ale nie zdała egzaminu, oględnie mówiąc, a ściślej, była jedną, wielką porażką. Poszukiwania zakończyłem na stalowym hardtopie, kupionym w Pickup Diablo. Widziałem na stronie http://www.pickupdiablo.pl" onclick="window.open(this.href);return false; , ale i zobaczyłem ją u kolegi. Tylko on ma z czerwonymi odblaskami, a ja wolałem czarne. Najbardziej mnie cieszy.... centralny zamek :) i przede wszystkim, nie przecieka, ani nic się nie psuje.

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: KubaG »

Zdeno - ta zabudowa wygląda spoko, powiem więcej byłaby naprawdę super gdyby nie te odblaski - są tragiczne moim zdaniem :(

Zdeno
Posty: 8
Rejestracja: 04 mar 2010, 10:17
Auto: Hilux2009
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Zdeno »

Aleś się czepił :) przecież pisałem, że mam czarne klosze, więc "zlewają się" z czarną zabudową. Mają jeszcze inny model, bez odblasków, ze spoilerem nad klapą, ale wolałem ten model. Zresztą, jak zwykle, to rzecz gustu. Swoją drogą, wolę bezawaryjną budę, niż ciągłą szarpaninę z poprzednią, porażkową :)

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Kwiatec »

qberus pisze:Ja u siebie mam takie coś

http://www.4x4at.com/product_info.php?i ... duct_id=51" onclick="window.open(this.href);return false;

Klapa jedynie uchylna ale za to amortyzatory odpina się po zdjęciu dwóch zawleczek, później można zdjąć całą przykrywkę. Cała operacja poniżej minuty. Dodatkowy atut to relingi, na które zakładam belki i uchwyty rowerowe Thule ( nawet 5 sztuk jak trzeba ).

Jak na moje potrzeby jest to idealne rozwiązanie. W zimie nie zamarza, zamków nie wymieniam, amortyzatory są w stanie unieść klapę z belkami i jedną rynienką na rower. Dwie też ale z trudem i czasem już opada. Można na niej usiąść ale chodzić nie próbowałem.

qb
a ktoś wie gdzie i za ile można to w pl zakupiuć??

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: kylon »

W Polsce kosztuje kole 7 tysi więc opłaca się kupić z tego linka.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: marcinvvv »

wy macie dobrze po 4drzwi. w 1.5 kabiny zadna nie jest ladna :) ja chyba wogole nie bede dawal zabudowy tylko zrobie sobie maly otwierany bagaznik a reszte paki w liner x itp.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Kwiatec »

kylon pisze:W Polsce kosztuje kole 7 tysi więc opłaca się kupić z tego linka.
Kylon ale 7000 w ASO?? Czy u cię?

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: milczacy »

Kwiatek - a co Ty taki aktywny w dziale Hilux ? Przymierzasz się do jakiegoś ? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Kwiatec »

milczacy pisze:Kwiatek - a co Ty taki aktywny w dziale Hilux ? Przymierzasz się do jakiegoś ? :mrgreen:
już jestem jedną nogą na tak tzn. wpłacona zaliczka. załatwiam finansowanie 2008r. 3,0d4d :)

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: qberus »

Kwiatec pisze:
milczacy pisze:Kwiatek - a co Ty taki aktywny w dziale Hilux ? Przymierzasz się do jakiegoś ? :mrgreen:
już jestem jedną nogą na tak tzn. wpłacona zaliczka. załatwiam finansowanie 2008r. 3,0d4d :)
Gratulacje :D

A tu masz na zachętę :wink: .

Obrazek

Obrazek

Cena u nas kosmiczna, lepiej ściągnąć z UK. Jeśli chodzi o wykonanie to nie mam zastrzeżeń. Kilka nakrętek co prawda skorodowało ale to banał. Gdzieś dostaje się woda do środka i po silnym deszczu mam na pace pół szklanki wody. Dla mnie to nie problem, i tak dla wygody i porządku wożę sobie manele pakowane w kasty. Poza tym jest szansa, że to cieknie nie przez pokrywę tylko nieszczelną burtę/klapę.

Jak się ostatnio okazało pokrywa ma jeszcze jedną zaletę. Ponieważ pokrywa nie przeszkadza w otwieraniu klapy to można założyć centralny do klapy i pokrywy nawet nie otwierać. Ja po założeniu zamka niemal całkiem przestałem i jestem z tego powodu niezmiernie szczęśliwy :mrgreen:.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Kwiatec »

a czemu zmieniałes tylną klapę na używkę :mrgreen:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: qberus »

Sokole oko :D . Zmieniałem bo model z 2007 nie ma zamka w klapie a ja bardzo chciałem mieć centralny :mrgreen: . Taniej mi wyszło kupić całą klapę od modelu 2009+ niż sztukować zamek do mojej.

http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... pie#p90067" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ