Hilux filtr kabinowy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Maciuś
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2010, 19:51
Auto: Hilux - Jaszczurka
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: Maciuś »

maroo pisze:
Maciuś pisze:Dzięki
Już zamówione w ASO. Koszt 150 zeta. Muszą już być przyzwyczajeni, bo nawet zbytnio nie kombinowali o co mi chodzi. :D

W jakim ASO zamawiałeś ten filtr bo jestem też ze Śląska?
Katowice

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: irko »

Patrzyłem do siebie
Filtr i ramka jest - hilux 09

Filtr od RAV/Yaris jest tych samych rozmiarów ale o połowe za cienki
Włożyłem od Renault Laguny (ta sama grubość, o 1 cm za szeroki) po przycięciu nożykiem pasował :lol:

Można też kupić Filtrona (K1210) za 80 zł lub jakis zamiennik Nippan (?) za 60 zł
Do kupienia np w rajdy4x4

pozdr
ir

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: Rokfor32 »

Ja u siebie w 4R (rocznik '91) wstawiłem wreszcie filtr kabinowy. Oczywista nie jest to tak łatwo i prosto jak w nowych hilach, bo nie ma kasetki i nie ma jej jak zrobić. Ale że ten filtr się niezbyt często czyści, to wkleiłem na stałe w tunel między wiatrak a nagrzewnicę. Wkład z corolki '05, minimalnie przycięty żeby dopasować kształt.

Zostało to już przetestowane pozytywnie, wycieczką po szutrówce pokrytej pyłem wulkanicznym (jako auto niekoniecznie pierwsze w kolumnie).

Mega zadowolony jestem. :mrgreen:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: milczacy »

Rokfor32 pisze:Ale że ten filtr się niezbyt często czyści,
...jak to niezbyt często? Ja po 3 miesiącach używania wymieniłem i słusznie zrobiłem bo już zasyfiony był :mrgreen:
To jak często myślisz wymieniać Rokfor swój ?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: Rokfor32 »

Wogóle nie myślę wymieniać. Zamiarowuję go jedynie czyścić co jakiś czas, na przykład jak powietrze z nawiewów zacznie słabo lecieć. No chyba że mechanicznie się uszkodzi.

Oczywista jeżdżąc dużo po mocno pylących drogach trza to będzie robić częściej, ale z tego co widzę, utrata przepustowości (ostatnia wycieczka w chmurach pyły wulkanicznego, jako auto któreś tam w kolejce) nie jest zbyt drastyczna. Szacuję, że przy normalnym użytkowaniu wystarczy raz, max dwa razy w ciągu roku przeczyścić.

ps. Filtr który użyłem nie był też nowy - wyciągnięty z corolli '04, i nigdy nie wymieniany w tejże. Czysty to on nie był specjalnie, ale parę minut pod sprężonym powietrzem przywróciło mu pierwotną jakość (kolor szary już został, ale prać tego nie zamierzam ... :mrgreen: )

paziu
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:38
Auto: Hilux '08 2.5 D4D
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: paziu »

Norick pisze:
Maciuś pisze:
Norick pisze:zrobiłem fotki swojego
nie pamietam w tej chwili ceny
ale nie było to 150 zł raczej trochę więcej niż połowa
Pasuje filtr od Yarisa zdaje się że ramka też

Jak widać zbierają sie tam różne śmieci.
Zdecydowałem się na montaż bo śmierdziało jak wyłączyłem klime...a teraz jest spokój
Stanąłem dzisiaj przed tym samym problemem i w związku z tym pytanie
Od którego Yariska pasuje ramka?
No za cholerę sobie nie przypomnę, umówiłem się prosiłem o montaż, ramka już była i filtr jak przyjechałem. Zdaje się od Yarisa. Nawet w kwitach tego nie mam, bo mam to wyszczególnione jako montaż filtra kabinowego. Niekoniecznie musi to być od japońca. Nie było żadnych kłopotów pytań itp. Koleś zadzwonił przy mnie( jak się umawiałem ) do serwisu spytał od czego może pasowac a potem mi zdekapitowali obudowę zwykłym nożem i cała filozofia. Filtry kosztują w okolicach 40 dych na allegro...właśnie muszę wymienić swój:D
Norick, mógłyś cyknąć jakieś foty jak wyglądą ramka, zamontowany filtr na ramce + całość na miejscu ? U nas (Wałbrzych) zrobili wielkie oczy jak pytałem o ramkę, powiedzieli że "poszukają" i tak szukają że nie ma do dziś. A filtr dali jakiś kijowy, musiałem go przyciąć bo nie pasował, i na razie jest bez ramki, ale szału z nim nie ma.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: marcinvvv »

dobrze ze sprawdzilem czy mam filtr zanim kupilem bo okazalo sie ze jest :)

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: Norick »

paziu pisze: Norick, mógłyś cyknąć jakieś foty jak wyglądą ramka, zamontowany filtr na ramce + całość na miejscu ? U nas (Wałbrzych) zrobili wielkie oczy jak pytałem o ramkę, powiedzieli że "poszukają" i tak szukają że nie ma do dziś. A filtr dali jakiś kijowy, musiałem go przyciąć bo nie pasował, i na razie jest bez ramki, ale szału z nim nie ma.
A te które są nie wystarczają?
W tej chwili nie zrobie innych bo mi zasypie samochód... :roll:

paziu
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:38
Auto: Hilux '08 2.5 D4D
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: paziu »

Norick pisze:
paziu pisze: Norick, mógłyś cyknąć jakieś foty jak wyglądą ramka, zamontowany filtr na ramce + całość na miejscu ? U nas (Wałbrzych) zrobili wielkie oczy jak pytałem o ramkę, powiedzieli że "poszukają" i tak szukają że nie ma do dziś. A filtr dali jakiś kijowy, musiałem go przyciąć bo nie pasował, i na razie jest bez ramki, ale szału z nim nie ma.
A te które są nie wystarczają?
W tej chwili nie zrobie innych bo mi zasypie samochód... :roll:

Nie dopatrzyłem, mea culpa :)

a jak z tym filtrem, pasuje dobrze, nie zagina się? kumpel kupił w toyocie i się zgina, zahacza o coś w środku

Awatar użytkownika
sMAJSTER
Posty: 93
Rejestracja: 28 wrz 2010, 20:37
Auto: KZJ 77
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: sMAJSTER »

u mnie 2,5 SR5 2009 był w standardzie
mam pytanie innej natury czy klima działa jeśli pokrętło jest nastawione na ciepły strumień
mam problem z zaparowywaniem szyb w tylnej części jeśli jedzie kilka osób (podwójna kabina)
być może będzie wtedy klima działać jako osuszacz powietrza

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: Kwieczor »

SUPERMAJSTER pisze:u mnie 2,5 SR5 2009 był w standardzie
mam pytanie innej natury czy klima działa jeśli pokrętło jest nastawione na ciepły strumień
mam problem z zaparowywaniem szyb w tylnej części jeśli jedzie kilka osób (podwójna kabina)
być może będzie wtedy klima działać jako osuszacz powietrza
w 2008 klima działa także przy ciepłym - nie działa tylko, jak masz wentylator na 0 ustawiony
co do parowania - niestety normalny objaw - 4 osoby na pokładzie i tylne szyby zaparowane - nawet przy włączonej klimie. trochę pomaga jak włączysz obieg zamknięty - wtedy faktycznie osusza - ale z kolei po jakimś czasie duszno się robi...

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: milczacy »

a co wy w tej tylnej szybie w Hilu w ogóle widzicie ??
ja tam praktycznie nie patrzę, i to nawet nie mając hard topa 8)

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: Kwieczor »

milczacy pisze:a co wy w tej tylnej szybie w Hilu w ogóle widzicie ??
ja tam praktycznie nie patrzę, i to nawet nie mając hard topa 8)
- bardziej o boczne chodzi - tylną to ci jeszcze grzałki jakoś odparują..

a co do widoczności - nie mam HT tylko klapę - ale i tak jak jakiś plaskacz blisko za mną w korku stanie - to go ani w bocznych, ani we wstecznym nie widać ;)

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: milczacy »

a racja - źle doczytałem :oops:
chodziło o TYLNE szyby .... a nie TYLNĄ szybę :oops:

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: JASTRZAB »

mlodyy pisze:Skończyło się tym, że zapłaciłem promocyjną stawkę za naprawę i jednak rozważam założenie filtra kabinowego :(
Na drugi raz wyjmujesz fajkę, która jest połączona gumową rurką z odpływem i kawałkiem drutu udrażniasz przepływ z much i innego syfu.
Swoją droga, że cię za to policzyli to .... szkoda słów. I jaka argumentacja :evil:
Mam pytanko. Zaślepki do filtra kabinowego sa dwie. Jedna z ramką, a druga bez. Jaka będzie pasować, bo u Chodzenia nie są w stanie podpowiedzieć, a części nie mają na stanie.

ODPOWIEDZ