Hilux filtr kabinowy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
jary
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2009, 10:27
Auto: Hilux '08

Hilux filtr kabinowy

Post autor: jary »

Witam wszystkich,
w jaki sposób dostać się do filtra kabinowego w Hiluxie z 2008 2.5 D-4D. Chciałbym uniknąć rozkręcania połowy auta. Śmierdzi z klimy po jej wyłączeniu. Samochód jest na gwarancji, serwis zrobił dezynfekcję, stwierdził, że sprawdził filtr i on jest OK, ale problem pozostał. Chciałbym sam zerknąć do środka zanim zacznę się z nimi wykłucać. Nie chcę żeby wciskali mi kit, bo może wcale nie sprawdzali filtra kabinowego. Serwis Toyoty w Gdańsku ma marną reputację.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: fobos »

Również witamy, a dla porządku zapraszam tu: http://tlc.org.pl/viewforum.php?f=33
i później tu: http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=33&t=24

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: cosi »

Witamy :mrgreen:
To nie wiem kogo naciągnęło ASO - Ciebie czy mnie.
Bo mnie na wiosnę poinformowano, że w Hiluxie nie ma filtra przeciwpyłkowego i za 160 PLN (filtr + ramka) mi takie coś założono.
Ja do środka nie zaglądałem ale nie śmierdzi mi klima - może ty to zrób?

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: Pyrka »

Swojego Hiluxa nie rozkręcałem, ale jeśli jest, to pewnie w podobnym miejscu jak w Camry, wymiana jest prosta: http://www.videoshowto.com/view_video.p ... 53e1e1b18b

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: kylon »

W większości Toyot tam jest :wink:
- J120
- FJ Cruiser

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: mlodyy »

W Hilu jeszcze nie zaglądałem ale w 90 to nawet nie ma tam możliwości założenia chyba, że sobie wytnę dziurę w obudowie dmuchawy.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: Rokfor32 »

Nowy hil ma już inaczej rozwiązany system wentylacji iż j90, ten filtr wymienia się bardzo łatwo.

Ale na smrodek z klimy to i tak nie zadziała, no chyba że na przyszłość (jeżeli tego filtra nie ma obecnie wogóle). Serwis sfuszerował czyszczenie, stąd smrodek, a filtr tego nie załatwi, bo jest wcześniej. Ale na przyszłość to jak najbardziej, bo mniej syfu będzie osiadać na skraplaczu klimy, więc i nie będzie miało co śmierdzieć.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: kylon »

Masz rację bo na filterku to będą tylko muchy, kurz itp.

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: misiekG »

a w 100 jest czy nie ma, ja zaglądałem juz wszędzie i nie widze, serwis też twierdzi że nie ma?

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: mlodyy »

No dobra sprawdzone organoleptycznie i ku przestrodze dla innych. W hiluxie nie ma filtra kabinowego. W dniu wczorajszym w trakcie jazdy z włączoną klimą Hilux zaczął nabierać wody pod nogi pasażera. Szybki telefon do ASO i autko pojechało na naprawę (w moim mniemaniu gwarancyjną :evil: ) W trakcie wizyty w serwisie okazało się, że zapchała się rurka odprowadzająca wodę z parownika na zewnątrz i woda znalazła sobie ujście do środka samochodu. Rurka zapchała się z powodu braku właśnie filtra kabinowego, gdyż cały syf zassany przez nadmuch poszedł w tą rurkę. Panowie w ASO z rozbrajającą szczerością stwierdzili, że naprawa nie będzie uznana w ramach gwarancji, gdyż jest to moja wina, że rurka się zapchała bo jeździłem w miejsca gdzie samochód mógl zassać syfu układem wentylacji i jest to naprawa wynikająca z eksploatacji, a w ogóle to jak byłby filtr to nic takiego by się nie stało. No więc zgodnie z prawdą stwierdziłem, że gdzie sobie mam ten filtr założyć jak nie mam miejsca. Okazało się po konsultacjach z mechanikami, że trzeba wyciąć zaślepkę w obudowie wentylacji, dokonać zakupu filtra za około 80 zł oraz ramki trzymającej filtr za około 70 zl i będę miał w Hilu filtr kabinowy. Wkurzony na maksa stwierdziłem, że nie rozumiem polityki firmy Toyota, gdzie w samochodzie za średnio 150 tysi muszę sobie coś tam wyciąć bo firma oszczędziła 150 zł. Skończyło się tym, że zapłaciłem promocyjną stawkę za naprawę i jednak rozważam założenie filtra kabinowego :(

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: kylon »

Filtr kabinowy w zamienniku tyż jest więc możesz na nim przyoszczędzić :mrgreen:

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: mlodyy »

kylon pisze:Filtr kabinowy w zamienniku tyż jest więc możesz na nim przyoszczędzić :mrgreen:
No trzeba będzie 8)

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: Bartek 4.7 »

kylon pisze:Filtr kabinowy w zamienniku tyż jest więc możesz na nim przyoszczędzić :mrgreen:
Idzie raczej o to że Toyota Motor Corporation robi z siebie dziada oszczędzając na braku filtra kabinowego. :shock:

A może jest jakieś inne uzasadnienie CZEMU tego filtra nie montują seryjnie???

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: kylon »

Właśnie o to mi chodziło :wink:. W związku z tym można spokojnie sobie kupić zamiennik.

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Re: Hilux filtr kabinowy

Post autor: Bartek 4.7 »

A może ktoś doświadczony w temacie by dał foty jak to zainstalować we własnym zakresie??

Bo z opisów wynika że to dość banalny proces jest

ODPOWIEDZ