Hilux VII 1gen a nowe zewnętrzne lusterka z 3gen

Moderator: luk4s7

dario
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2023, 18:36

Hilux VII 1gen a nowe zewnętrzne lusterka z 3gen

Post autor: dario »

Witam wszystkich,

To moje pierwsze wystąpienie na forum: mam od nowości czarnego Hila 2.5 SR5 zrobionego w S.A. pod koniec 2007 - pierwsza generacja z VII na 15" fabrycznych alu i wielosezonowych Wranglerach z manualną klimą. Zabudowa GSE z felernymi padającymi zamkami. Żadnych poważniejszych problemów poza standardowymi: 2x alternator, podpora wału, krzyżaki, tuleje, sprzęgło plus zawijak i poduszki (akcje ASO). Wszystko pozostałe robione mniej więcej kiedy to sobie producent zaplanował. Nie miałem problemów z turbiną i silnikiem. Zaliczona przeróbka org lusterek na grzane.
Z ekstrawagancji: oklejenie satynową folią całości, CB w miejscu popielniczki, ADAYO, kamery, wymieniona kierownica na wersję z Camry ze sterowaniem, przyciemnione szyby. Zachęcony kierownicą próbowałem zaadaptować nowszy zegarek z 3.0 ale tu niestety bez sukcesu.
250 kkm nastukane po całej Europe, bez offroadu i agresji - głównie asfalt i trochę szutru plus przeprawy przez różne góry. Auto garażowane, wciąż na oryginalnych amorkach i piórach. W czasie covidowym więcej stało niż jeździło. Niestety hilusia nadgryza "ząb czasu" co trochę boli bo to niemal jak dziecko w rodzinie... ale złego słowa powiedzieć nie mogę - to najdłużej użytkowane auto w mojej historii i nigdy nie zawiodło. Dokąd się da zamierzam go używać.

Tak więc przyglądałem się lusterkom z 3 generacji VII - pełna elektryka z fabrycznym grzaniem i wbudowanym kierunkami. Trochę się teraz pojawiło z drugiej ręki w sensownych pieniążkach. Czy udałoby się zastąpić nimi te fabryczne? Ktoś może podchodził pod zagadnienie? Kabel i nowe złącze można bez większego problemu przerobić, ale kluczowe jest mocowanie do drzwi lub uchwytu.

Przejrzałem co się dało i nic nie namierzyłem co może świadczyć że jestem w błędzie i zagadnienie jest nie do przejścia, a może drzwi 3gen zostały przerobione i się po prostu nie nadają itd. Ale jeżeli ktoś już to przechodził albo wie gdzie szukać i skrobnął zdanie o tym czy to jest "rabialne"?

d.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux VII 1gen a nowe zewnętrzne lusterka z 3gen

Post autor: irko »

Ja dołożyłem po prostu grzanie lusterek u elektryka
Kierunkowskaz to już ekstrawagancja ;)

ODPOWIEDZ