8 gen. skrzynia biegów, dylemat

Moderator: luk4s7

Caliph
Posty: 37
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:49
Auto: Hilux VIII

8 gen. skrzynia biegów, dylemat

Post autor: Caliph »

Witam
Jak w temacie - manual czy automat?
Auto zamawiam nowe z motorem 2.8 i zastanawiam się jaka skrzynia będzie bardziej nadawała się do wyprawówki. Osobiście mam wrażenie że manual będzie bardziej przewidywalny i naprawialny daleko od domu (np. sprzęgło). Do tego w terenie też chyba bardziej czuje manuala choćby na ostrych zjazdach jest bardziej przyjazny :)
Z drugiej strony automat to wygoda i... no właśnie jak z jego trwałością i zdolnością do psucia nerwów problemami np. elektrycznymi.
Poradźcie coś :)

Giszter
Posty: 97
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:53
Auto: Toyota Hilux VIII gen

Re: 8 gen. skrzynia biegów, dylemat

Post autor: Giszter »

To chyba też zalezy od wersji wyposażenia, jak się nie mylę od wersji sr5 tylko automaty są dostępne ;)

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: 8 gen. skrzynia biegów, dylemat

Post autor: Templar »

Dla 2.8 masz dostępny tylko automat, wiec Twój problem chyba się zdezaktualizował :)
Osobiście i tak wybieram obecnie wyłącznie automaty i od bardzo dawna nie słyszałem żeby ktoś miał wyprawowo z tym patentem problem.

Giszter
Posty: 97
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:53
Auto: Toyota Hilux VIII gen

Re: 8 gen. skrzynia biegów, dylemat

Post autor: Giszter »

Chyba nawet w terenie lepiej automat, bo nie spalisz sprzęgła :D ale ja jeszcze nie jestem tutaj specem chociaż chętnie bym się nauczył ;)

Caliph
Posty: 37
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:49
Auto: Hilux VIII

Re: 8 gen. skrzynia biegów, dylemat

Post autor: Caliph »

Mam skonfigurowaną właśnie sr5 2.8 w manualu.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: 8 gen. skrzynia biegów, dylemat

Post autor: Jake »

Ciezko cos doradzic, bo to kwestia gustu bardziej niz czegokolwiek innego. Ja w plaskaczach lubie automat, ale w terenowce bezwzglednie preferuje manuala, chociaz jezdzilem i jednym i drugim. Znam wielu co ma odwrotnie. I taka i taka skrzynia ma swoje zalety - sam musisz ocenic co Ci bardziej podchodzi.

Caliph
Posty: 37
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:49
Auto: Hilux VIII

Re: 8 gen. skrzynia biegów, dylemat

Post autor: Caliph »

Templar pisze:
25 paź 2022, 11:23
Dla 2.8 masz dostępny tylko automat, wiec Twój problem chyba się zdezaktualizował :)
Do tego silnika są i automaty i manuale :)
Problem rozwiązany, auto zamówione w automacie. Nigdy nie miałem AT i postanowiłem spróbować, tym bardziej że będę go ciągał po saharyjskich piaskach gdzie nie mam doświadczenia i lepiej żeby auto myślało za mnie :)
Do prawdziwego off roadu mam Land Rovera w manualu i będą się dziady wzajemnie uzupełniać.

ODPOWIEDZ