Woda w tylnich drzwiach

Moderator: luk4s7

Giszter
Posty: 97
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:53
Auto: Toyota Hilux VIII gen

Woda w tylnich drzwiach

Post autor: Giszter »

Hej,
Od ostatnich ulew zaobserwowałem w tylnich drzwiach (obu) basen. Jak otwieram drzwi to woda aż miło pluska sobie w środku. Zauważyłem, że w drzwiach na dole mam plastikową zaślepke (bo zaworek to to nie jest) i jak tym poruszam odegne to woda wylatuje. Jest jakiś sposób by ten "dżinks" był zawsze otwarty? W ogóle co mogę zrobić by woda się do drzwi nie dostawała? Auto od nowości u mnie prawie 4 letnie. Wcześniej pojawiala sie woda sporadycznie i mniej teraz to już prawdziwy basen po każdej ulewie.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Woda w tylnich drzwiach

Post autor: sebastian44 »

W LC są otwory na dole drzwi które potrafią sie zapchać smieciami. To nimi powinna spływać woda. Zobacz czy w Hilu nie jest tak samo

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Woda w tylnich drzwiach

Post autor: Templar »

Mam dokładnie ten sam problem i próbowałem bezskutecznie przez kilka miesięcy wymusić na ASO jego usunięcie, lub jakąkolwiek inną reakcję.
We własnym zakresie sprawa jest banalna. Musisz po prostu wygiąć lekko plastikową zatyczkę w półksiężyc. Odzyska po tym drożność. Ewentualnie możesz je po prostu usunąć przy pomocy płaskiego, tępego przedmiotu (najlepiej plastikowego). One mają z drugiej strony tylko prostego grzybka który trzyma je na miejscu. W starszym modelu w ogóle ich nie było i odpływy były drożne.
Woda do drzwi zawsze będzie się dostawać po szybie. Kwestia tego żeby wypływała. Jak chcesz się dodatkowo zabezpieczyć przed korozją, napchaj do środka jakiś inhibitor korozji. Ja w tym celu pojechałem do Krown.

Giszter
Posty: 97
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:53
Auto: Toyota Hilux VIII gen

Re: Woda w tylnich drzwiach

Post autor: Giszter »

Chyba sprobuje z tym wyginaniem bo mega irytujące to jest ;)
dzięki !

ODPOWIEDZ