Połamane płytki hamulcowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
CommanderKeen
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2021, 10:23
Kontakt:

Połamane płytki hamulcowe

Post autor: CommanderKeen »

Cześć Wszystkim!

Jestem dumnym posiadaczek 2016 Hilux SRWięc powiedziano mi, że obie z przednich płyt hamulcowych są zepsute.

Auto było serwisowane, wszystko było w porządku, a potem nastał COVID i lockdown i wszystkie działania off road odwiesiłem na hak. Słowem, nie jeździłem wyczynowo w lockdownie. A teraz w trakcie serwisu dowiaduję się że obie są połamane? Chłopaki z Toyoty mówią, że to może się zdarzyć tylko wtedy śmiga się po twardym torze czy właśnie off road.

Tylko ja nie jeździłem wyczynowo pomiędzy serwisami...

WTF?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Połamane płytki hamulcowe

Post autor: kylon »

Co to są płyty hamulcowe?

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Połamane płytki hamulcowe

Post autor: stachu_l »

Myślę, że chodzi o tarcze hamulcowe - google sobie radzi przynajmniej z angielskiego na polski "brake plate" -> "tarcza hamulcowa".
Samo plate jednak ma w znaczeniach płytę czy płytkę. Widać translator nie załapał kontekstu motoryzacyjnego i tak wyszło.

Dodatkowo połamane może także oznaczać, że są tylko pęknięte - broken - bo przy połamanych to sobie nie wyobrażam jak dojechał do serwisu.

Kiedyś w instrukcji od przenośnej toalety chemicznej znalazłem zalecenie aby uszczelkę konserwować sproszkowanym krzemem. Sprawdziłem w wersji angielskiej i tam był "silicone spray" ale tłumaczenie po słowie bez znajomości kontekstu pozwala na sproszkowany krzem. To była gdzieś połowa lat 90-tych więc raczej nie automatyczna translacja ale może była automatyczne tylko nikt tego nie sprawdził.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2019
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Połamane płytki hamulcowe

Post autor: Jake »

Z tym ze po angielsku tarcza hamulcowa to brake rotor a nie plate.
Poza tym reszta tresci posta kolegi ktora jest dosc sensowna, sugeruje ze to raczej nie jest tlumaczenie maszynowe.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Połamane płytki hamulcowe

Post autor: zombi »

brake plate to mogą być tarcze kotwiczne, czyli te osłonki z blachy (google tak pokazuje w obrazach).
No a jak się mogły zniszczyć poza torem - przy serwisie, wymianie opon itp.
Może zagadkowy kolega, co jeździ wyczynowo, jakieś pikczer zapoda.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Połamane płytki hamulcowe

Post autor: sebastian44 »

Kolega sie nie przywitał i nie wiadomo o czym właściwie pisze. Sugerowałbym odesłanie go do wątku gdzie zwyklismy się witać oraz sprawdzenie co takiego właściwie ma połamane w samochodzie bo może chodzi o płyty CD w odtwarzaczu.

ODPOWIEDZ