Hilux 2011 3.0 D4D Problem z automatyczną skrzynią.

Moderator: luk4s7

Gruz
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2018, 12:30

Hilux 2011 3.0 D4D Problem z automatyczną skrzynią.

Post autor: Gruz »

Witam serdecznie!
Moj problem polega na tym,ze nie mogę zmienić pozycji wybieraka z pozycji Park na D. Skrzynia pracowała prawidłowo bez szarpnięć i innych ekscesów. Diagnoza padła na sam wybierak. Zamontowałem inny wybierak a problem pozostał. Nadal nie moge wypiąć skrzyni z pozycji park. Linka blokady widać,że delikatnie pracuje,ale nie da rady sie wypiąć z tej cholernej pozycji postojowej.

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Hilux 2011 3.0 D4D Problem z automatyczną skrzynią.

Post autor: stachu_l »

Czy na wybieraku nie ma takiego przycisku który uwalnia blokadę?
W LC120 jest taki i można przesunąć wybierak z pozycji park nawet bez kluczyka.
Może ta linka blokady za słabo pracuje?
Jeżeli jest taki przycisk to trzeba sprawdzić czy działa i jak jest połączony aby uwolnić wybierak.
Generalnie układy z automatyczną skrzynią zostały zbudowane dla średnio rozgarniętego kierowcy z wielkiego kraju z oceanem który lubi chodzić do sądu jak coś się przytrafi a on uważa, że to wina producenta.
W związku z tym:
- nie włączysz rozrusznika gdy wybierak jest poza P lub N i chyba jeszcze wciśnięty hamulec (dawno nie sprawdzałem)
- nie wyjmiesz kluczyka jak nie ustawisz P (może także N)
- nie przestawisz wybieraka z pozycji P jak nie ma kluczyka (może nawet tak być, że jak silnik nie pracuje) - to się da obejść tym przyciskiem odblokowującym.
- nie przestawisz wybieraka z pozycji P bez hamulca (z N się da - kiedyś przestawiałem troche auto stojąc obok) - to chyba tez da się odblokować tym przyciskiem, ta blokada zależy od wyłącznika STOP przy pedale - czy działa Ci światło STOP?

Tyle rozważań na odległość. Może ktoś na jeszcze jakiś pomysł.

Gruz
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2018, 12:30

Re: Hilux 2011 3.0 D4D Problem z automatyczną skrzynią.

Post autor: Gruz »

Wspomniany przycisk dziala,ale tylko bez podpiętego cięgna. Po wyjęciu oryginalnego wybieraka okazało się,ze on pracuje prawidłowo. Po podpięciu cięgna pracuje z oporem w zakresie od P do N i nic dalej. Pod autem starałem sie pomagać lince przekręcajac dzwiknie na skrzyni i tez klops,nic to nie daje.

Gruz
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2018, 12:30

Re: Hilux 2011 3.0 D4D Problem z automatyczną skrzynią.

Post autor: Gruz »

Zaznaczam,że auto mam na reduktorze rozpięte w pozycji neutral,więc nic nie moze blokowac wypięcia z pozycji P. W tym zakresie w którym sie porusza lewarek czuli od P do N na desce rozdzielczej nie zmieniaja sie wskazania odnosnie zmienianego położenia.

Gruz
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2018, 12:30

Re: Hilux 2011 3.0 D4D Problem z automatyczną skrzynią.

Post autor: Gruz »

Sprawa rozwiązana. Skrzynia cała i śmiga jak ta lala.Okazało się,że została uszkodzona linka wybieraka. Brak zamienników tylko ASO co mnie kosztowało 1300 PLN.

ODPOWIEDZ