Poduszka powietrzna wymaga naprawy

Moderator: luk4s7

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Poduszka powietrzna wymaga naprawy

Post autor: szelma »

Kontrolka poduszki co jakiś czas migała podczas jazdy, aż w końcu przestała gasnąć. Mechanik orzekł, że taśma do wymiany. Wczoraj założył nową i jest ok. Dziś znalazłem w skrzynce list z Toyoty, na kopercie napis: "Ważna wiadomość dotycząca bezpieczeństwa w państwa aucie". Wykryli, że mój Hilux nie ma usuniętej usterki:" Materiał pirotechniczny może zmieniać właściwości pod wpływem wilgoci. Podczas uruchomienia poduszki istnieje ryzyko rozerwania obudowy napełniacza w wyniku nadmiernego wzrostu ciśnienia. Wyrzucone z dużą siłą fragmenty napełniacza stanowią zagrożenie." No i mam się umówić na bezpłatną naprawę. Kod kampanii: 0010/IK/2015. Hilux z 2006 r.

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Poduszka powietrzna wymaga naprawy

Post autor: Templar »

Tematy nie związane. Przerabiałem w zeszłym roku.
W ramach kampanii wymieniają Ci sam "środek" kierownicy a taśma zostaje ta sama.
U mnie ostatecznie skończyło się na tym że lepiej było zrobić regenerację oryginału niż wkładać zamiennik.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Poduszka powietrzna wymaga naprawy

Post autor: irko »

Ja włożyłem jednak zamiennik. Koszt nowego zwijaka to 2800 zł.
Zamiennik 100 zł z wysyłką. Trudno było znaleźć taki do trzylitrówki (inny niż 2,5 l - przyciski na kierownicy) ale znalazłem i mam od miesiąca. Kontrolka poduszki juz się nie świeci.
https://motone.pl/tasma-airbag/68186-ta ... 09194.html

ODPOWIEDZ