PWR heat - bezpiecznik?

Moderator: luk4s7

tomkebobo
Posty: 62
Rejestracja: 28 wrz 2018, 08:37
Auto: Hilux, 1.5 kabiny 2007 r.
Kontakt:

PWR heat - bezpiecznik?

Post autor: tomkebobo »

ktoś może wie, który bezpiecznik odpowiada za PWR heat (Hilux 2007 rok)?
Po załączeniu, świeci się kontrolka na przycisku ale obroty silnika się nie podnoszą.

tomkebobo
Posty: 62
Rejestracja: 28 wrz 2018, 08:37
Auto: Hilux, 1.5 kabiny 2007 r.
Kontakt:

Re: PWR heat - bezpiecznik?

Post autor: tomkebobo »

ze schematu, którym dysponuje wynika, że bezpiecznik od PWR jest po kierownicą. Nie wiem tylko to może być?

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: PWR heat - bezpiecznik?

Post autor: stachu_l »

A działało i przestało czy nigdy nie było sprawdzane?
Silnik zimny przy próbach?
W LC j12 z podobnego rocznika lampka w przycisku jest zasilana z bezpiecznika zapłonu (IG1 NO. 2). Lampka załączana jest tylko włącznikiem i nie oddaje stanu układu sterującego zwanego wzmacniaczem (Viscus Heater Amplifier) . Ten układ bierze zasilanie (i/lub informacje) z różnych bezpieczników (IG1 NO. 2, HEATER NO. 2, HEAD, VISCUS) a jak są grzałki PTC to ich przekaźniki maja dodatkowe bezpieczniki (przekaźniki PTC są sterowane z tego samego układu).
Sam układ poza sygnałem do ECU silnika z "prośbą" o wyższe obroty steruje jeszcze sprzęgłem tej grzałki wiskotycznej (wielu myśli, że to dodatkowa pompa w układzie chłodzenia ale tam zachodzi przemiana energii mechanicznej na ciepło) jak są to grzałkami PTC. Z ECU silnika dostaje informacje o temperaturze wody w układzie chłodzenia.
Generalnie jak woda jest już ciepła to układ się nie włączy, podobnie będzie jak sygnał temperatury będzie przekłamany - układ dostaje informacje o wysokiej temperaturze choc jest niska.
Możliwe, że układ sprawdza rezystancję cewki sprzęgła i jak jest przerwa/zwarcie to też się nie włączy - tego nigdzie nie czytałem a dodatkowo w Hilu może być inny układ niż w LC.
Trzeba posprawdzać połączenia w okolicach tego "wzmacniacza", ECU silnika i sprzęgła "grzałki wiskotycznej"

tomkebobo
Posty: 62
Rejestracja: 28 wrz 2018, 08:37
Auto: Hilux, 1.5 kabiny 2007 r.
Kontakt:

Re: PWR heat - bezpiecznik?

Post autor: tomkebobo »

działało ale w międzyczasie była "mała" przebudowa w instalacji elektrycznej (nowa wiązka do klimy) i przestało działać.
Silnik oczywiście zimny.
Obstawiam, że to tylko bezpiecznik. Będę w weekend lokalizował.

ODPOWIEDZ