Strona 1 z 1

Tasma między hardtopem a burta

: 05 wrz 2019, 17:31
autor: Giszter
Cześć,

Mam taki problem. Podczas montażu hardtopa została mi nałożona taśma izolacyjna pomiędzy uszczelkę hardtopa a pakę. Taśma ta, która wygląda jak zwykły "szkot" po paru miesiącach i obecnych upałach zaczęła mi się odklejać jak na zdjęciu. I teraz mam tutaj pytanie co z tym fantem zrobić?
Czy mogę ją zerwać do końca bo pełniła rolę tylko ochroną podczas montażu czy jechać z tym do ASO i na podstawie gwarancji reklamować to i założyć taką tasmę jeszcze raz? Jaka jest rola tej taśmy? Przed czym ona ma chronić?

Pozdrawiam
Mateusz

Re: Tasma między hardtopem a burta

: 05 wrz 2019, 19:24
autor: kylon
Taśma pełni rolę zabezpieczenia przed porysowaniem lakieru przez hardtop. Możesz pojechać do ASO na reklamację ale wyślij ich na szkolenie bo przykleili Ci jakiś syf. Profesjonalna taśma jest bezbarwna i nie odkleja się. Można ją kupić u każdego porządnego producenta hard topów (nie mam tu na myśli chińskiego gównolitu) oraz każdej firmie oklejającej nadwozia.
Nawet taka firma zrobiła by to najlepiej ale może mieć problem z montażem i demontażem zabudowy.
Z resztą patrząc jak jest reszta tej taśmy przyklejona można uznać że robił to nieudacznik.

Re: Tasma między hardtopem a burta

: 05 wrz 2019, 21:55
autor: Giszter
Dzięki @kylon ;),
Hardtopa montowanego miałem przed odbiorem auta w salonie Ja-Now-An Zabrze. Teraz mieszkam w Krakowie, więc raczej tutaj będę szukał pomocy. Bo co tu mówić, wygląda to słabo, a pewnie spełnia swoje zadanie jak wygląda..... Skoro auto jest ciągle na gwarancji to pewnie wybiorę się do któregoś z ASO w Krakowie.

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam,
Mateusz