Szum w górnych okolicach szyby ?

Moderator: luk4s7

skotniol
Posty: 5
Rejestracja: 05 paź 2011, 20:12
Auto: HILUX 3.0 D4D 2011
Kontakt:

Szum w górnych okolicach szyby ?

Post autor: skotniol »

Witam

Mam mały denerwujący problem z moim nowym nabytkiem, auto mam dopiero od 2 dni i podczas wyjazdu autostradowego okazało się że od prędkości ok. 100km/h i powyżej zaczyna się dość mocny szum w okolicach górnej części szyby. Czy przyczyną tego dobijającego szumienia mogą być lampy zamontowane na orurowaniu paki ?

Obrazek

sprytnypavel
Posty: 42
Rejestracja: 02 lis 2013, 13:55
Auto: HI-taczka-LUX 2.5 (2008)
Kontakt:

Re: Szum w górnych okolicach szyby ?

Post autor: sprytnypavel »

Najpierw powiedz, czy miałeś już styczność z autem tego typu a w szczególności na autostradzie?

W tej konstrukcji "mocny szum powyżej setki" i to dochodzący "z górnej części szyby" jest w wyposażeniu standardowym :)

(Wiadomo, że anteny, bagażniki, lampy itp na dachu mają swoje "uroki" ale w hilu nie demonizowałbym. Aerodynamika i opory toczenia tego typu lotniskowca ma konsekwencje...) :mrgreen: )

skotniol
Posty: 5
Rejestracja: 05 paź 2011, 20:12
Auto: HILUX 3.0 D4D 2011
Kontakt:

Re: Szum w górnych okolicach szyby ?

Post autor: skotniol »

przesiadłem się z 4runnera 95 rok także pojecie mam :) ale ten szum w hiluxie jest powiem szczerze dość irytujący bo ogólnie jest cicho w kabinie i tylko ten świst powietrza do którego się probowałem przyzwyczaić i zagłuszałem go radiem, a w 4runnerze szumi wszystko od silnika po opony heh ale też więcej jak 120km/h nim nigdy nie jezdziłem

skotniol
Posty: 5
Rejestracja: 05 paź 2011, 20:12
Auto: HILUX 3.0 D4D 2011
Kontakt:

Re: Szum w górnych okolicach szyby ?

Post autor: skotniol »

problem prawdopodobnie rozwiązany fabrycznie źle wklejona szyba, własnie się robi w ASO

ODPOWIEDZ