Toyota Hilux - Tylny Most

Moderator: luk4s7

puszka321
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2015, 10:49

Toyota Hilux - Tylny Most

Post autor: puszka321 »

Dzień Dobry
Jestem posiadaczem Toyoty Hilux 2008r , nie wiem jak to się stało ,ale muszę wymienić cały tylny most o przełożeniu 43/11. Nie mogę tej wersji nigdzie znaleźć oczywiście nie mówię tu o zakupie z ASO Toyota bo cena jest kosmiczna . Może ktoś coś z forumowiczów słyszał o używanym tylnym moście w rozsądnej cenie do tej Toyoty w tym roczniku. Będę bardzo wdzięczny.


Pozdrawiam Tomek Opole

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Toyota Hilux - Tylny Most

Post autor: plum76 »

hej
z tego co wiem to most składa się z części wiec zanim cały wymienisz to może dowiedz sie która jego czesc jest do bani.
paweł

puszka321
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2015, 10:49

Re: Toyota Hilux - Tylny Most

Post autor: puszka321 »

Cześć
Dzięki za szybką odpowiedź,
Muszę tu przyznać ,że nie jestem fachowcem w tematach mechanicznych i opieram się na tym co mówi mechanik w skrócie twierdzi ,że przez dłuższy czas jeździłem z wyciekiem oleju z tylnego mostu i teraz wszystkie części w środku się przetarły i przemieliły i niema co wymieniać gdyż zakup częśći z środka przewyższa kupno całego mostu używanego a stało mi się to gdy wracałem z francji i w Niemczech na autostradzie zaczęło przy puszczeniu pedału gazu totalnie huczeć musiałem starać się jechać ze stałą szybką prędkością a zmianie napędu na 4x4 w ogóle nie było mowy bo huk robił się mega wielki.

Pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Toyota Hilux - Tylny Most

Post autor: kylon »

Pewnie potrzebujesz tylko główkę mostu ale musisz też wiedzieć czy zwykły z LSD czy Dana. Zapodaj zdjęcie wyjętej główki to Ci powiem no chyba ze Twój mechanik zna odpowiedź na to pytanie.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Toyota Hilux - Tylny Most

Post autor: Kwiatec »

Daj znać czy coś więcej ja dwa zmieniałem i cofnięci mi zostało z dwóch

puszka321
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2015, 10:49

Re: Toyota Hilux - Tylny Most

Post autor: puszka321 »

Dzięki za szybką odpowiedź sorry ,żę od razu nie odpowiedziałem.
Jest to na pewno most LSD bo pytałem w salonie gdzie kupiłem, zdjęcie zapodam w tygodniu bo mechanik już nie pracuje sobota!!! , ale nie jestem pewny czy postawił dobrą diagnozę a odnośnie co napisał kolega o nicku Kwiatec co to znaczy cofnięcie mi zostało z dwóch ?

pozdrawiam Tomek

ODPOWIEDZ