Przedni zderzak do nowego Hiluxa, stalowy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Przedni zderzak do nowego Hila, stalowy, kto chętny?

Post autor: Norick »

Wiadomość z dzisiaj z Motobajzlu, zderzak dopiero po Ukrainie czyli druga połowa października(informacja od producenta)
Natomiast mnie czekaja też wyjazdy służbowe poza kraj więc należy sie uzbroić w cierpliwość.
Uważam że realnym może być koniec roku, także ci którzy czekają na ten wyrób a nie mają czasu muszą wybrać inną opcje.
Za opóźnienia moge jedynie przeprosić bo część zalezy ode mnie natomiast większość nie :evil:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Przedni zderzak do nowego Hila, stalowy, kto chętny?

Post autor: milczacy »

ciekawy zderzak do Navary
czy "nasz" będzie podobny ? ;)
P.S. Mam nadzieję Endurance że mogłem podać link do zdjęcia Twego autorstwa?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przedni zderzak do nowego Hila, stalowy, kto chętny?

Post autor: kylon »

to największa kupa jaką świat widział :!: - nie pasuje, gnie się w rękach i wygląda mega syfiasto po zamontowaniu. Z resztą zobacz sobie na tym zdjęciu jak wygląda spasowanie przy reflektorze.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Przedni zderzak do nowego Hila, stalowy, kto chętny?

Post autor: milczacy »

mi podoba się to że nie jest tak mocno wystający do przodu jak ARB, w sumie na pierwszy rzut oka ma wygląd fabrycznego. Ale mam nadzieję że "nasz" do Hila nie będzie miał żadnej z wad o której Kylon piszesz. Znając Noricka wiem że nie pozwoli sobie (i nam przy okazji :mrgreen: ) na "bele co"

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Przedni zderzak do nowego Hila, stalowy, kto chętny?

Post autor: cosi »

To co mnie martwi w krótkich zderzakach to niemożliwość zamocowania orurowania na wzór ARB, a za tym ograniczona ochrona świateł, brak dodatkowych punktów mocowań z przodu auta na np. dodatkowe oświetlenie tak by nie wystawało przed zderzak, odciągi etc. Długi pysk jednak jest przydatny. ARB robi strefy zgniotu, a z tego co pamiętam to ktoś porządnego dzwona już tym zaliczył w LC95 i sobie chwali. Niestety nie zawsze to co estetyczne dobrze się sprawdza w praktyce.

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Przedni zderzak do nowego Hila, stalowy, kto chętny?

Post autor: ktomek »

kylon pisze:to największa kupa jaką świat widział :!: - nie pasuje, gnie się w rękach i wygląda mega syfiasto po zamontowaniu. Z resztą zobacz sobie na tym zdjęciu jak wygląda spasowanie przy reflektorze.
Widziałem podobnie pasujący zderzak do Hila, ale przód długi a'la ARB.
Nie wiem jaki cel przyświeca projektantom i wykonawcom podczas robienia takiej kiszki
Przecież 1~2cm więcej blachy i pasowałby lepiej. ja bym sie wstydził coś takiego pokazywać i próbować sprzedawać dalej.
Chyba, że ten zderzak w jakiś dziwny sposób pracuje, wyginając się tylną częścią do góry i to jest po to, żeby od razu lampa nie strzeliła? No ale wygląda paskudnie.
Widziałem fajnie zrobiony zderzak.
Obrazek
jest zdecydowanie zgrabniejszy w terenie od ARBa, którym już sto razy zaryłem zamiast przejechać
Obrazek

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Przedni zderzak do nowego Hila, stalowy, kto chętny?

Post autor: qberus »

A co sądzicie o tym?
Obrazek

Obrazek
Wygląda solidnie, spasowanie ładne.

Więcej zdjęć tutaj http://www.newhilux.net/myshed.php?view=1&id=2246. Jak widać na nich gość auta nie oszczędza więc zderzak nie tylko wygląda solidnie ale też robi :wink:

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Przedni zderzak do nowego Hila, stalowy, kto chętny?

Post autor: ktomek »

qberus pisze:A co sądzicie o tym?
Taki to może i ja bym sobie chętnie sprawił, wygląda dość kompaktowo, i jest spasowany

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Przedni zderzak do nowego Hila, stalowy, kto chętny?

Post autor: Norick »

Chłopaki
dzięki za wszystkie pytania itd...napisałem że chwilowo nie będzie zderzak dostępny, najprawdopodobniej w okolicach końca roku się za to wezmę. Proza życia brak czasu, kasy itp. utrudniające życie duperele :roll:
Jeśli coś się ruszy nie omieszkam poinformować w tym wątku :D

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Przedni zderzak do nowego Hila, stalowy, kto chętny?

Post autor: Kwieczor »

Norick pisze:Chłopaki
dzięki za wszystkie pytania itd...napisałem że chwilowo nie będzie zderzak dostępny, najprawdopodobniej w okolicach końca roku się za to wezmę. Proza życia brak czasu, kasy itp. utrudniające życie duperele :roll:
Jeśli coś się ruszy nie omieszkam poinformować w tym wątku :D

- Norrick - to chyba Twoje "dziecko" tak się prezentuje reklamowo?
http://www.wyprawa4x4.com.pl/info/progi ... -4222.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Przedni zderzak do nowego Hila, stalowy, kto chętny?

Post autor: ktomek »

Kwieczor pisze: - Norrick - to chyba Twoje "dziecko" tak się prezentuje
Pewnie że to Norrick'owóz jest :D

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Przedni zderzak do nowego Hila, stalowy, kto chętny?

Post autor: Norick »

Zaiste to mój samochód ale nie mogło być inaczej skoro on poslużył jako wzór. Od razu uwaga ...progi polecam, ale ostrzegam przed podpieraniem poza ostatnią poprzeczką. Mój był podnoszony do sprawdzenia na podnośniku i da się zauważyć pewne ugięcie(które wraca) ale uważam że należy olac ostatni otwór i nie wychylać się poza poprzeczkę:D

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Przedni zderzak

Post autor: KubaG »

Wczoraj w nocy trochę pokiereszowałem sobie zderzak w moim Hill'u i myślę o zamontowaniu czegoś bardziej odpowiedniego :twisted: .
Co byście polecili fajnego ? ARB? Ironman?
Czy może jakiś robiony przez kogos? Jeśli tak to przez kogo? Kogo polecacie ?

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Przedni zderzak

Post autor: KubaG »

Fajny ten zderzak - pytanie tylko czy dałoby radę do niego zamontować wyciągarkę w przyszłości ... ;-)

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Przedni zderzak

Post autor: marcinvvv »

nie ma sensu pakowac kasy w ARB. pisz do bigu albo bialy kosciol (miejscowosc miedzy olkuszem a krakowem) tam robia zderzaki i wzor jaki chcesz

ODPOWIEDZ