Hilux koła 32" i zabudowa

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Hilux koła 32" i zabudowa

Post autor: marcinvvv »

Dzień Dobry po 10 letniej przerwie.
W kwietniu odbieram hiluxa 2023r. W swoim poprzednim z 2009 miałem koła 235/85r16 , orientuje się ktoś czy taki rozmiar podejdzie do modelu z 2023roku ? W standardzie koła 18" .
Przy okazji szukam jakieś sensownej rolety na pakę. Coś polecacie ?
Z góry dzięki.

lenisław
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2023, 15:22

Re: Hilux koła 32" i zabudowa

Post autor: lenisław »

Cześć,

Najmniejsza felga to 17' a jeżeli dobrze pamiętam to fabrycznie jest 265/60/18 lub 265/65/17 w zależności od wersji wyposażenia. Rozmiar 265/70/17 (lub 265/65/18) wchodzi bez problemu bez liftu a jest to niespełna 32' :), przy 33' trzeba już conieco po podcinać przy chlapakch itd. Co do rolety to ja miałem Mountain Top (sprzedawana przezod steeler4x4), dość dobrze spasowana i nie kapało do środka więc było sucho na pace, może czasem faktycznie woda się zbierała tuż przy klapie bagażnika ale nigdy nie było tego na tyle by powodowało jakiekolwiek problemy. Plus tej rolety jest taki, że pasuje na nią bagażnik od Front Runner model slimline, więc spokojnie można zamontować namiot nad roletą :). Ja przesiadłem się na hardtop więc akurat mam do sprzedania i roletę i bagażnik więc jak coś to mogę podrzucić linki do OLX.

ps. gratulacje z okazji nowego autka :)

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Hilux koła 32" i zabudowa

Post autor: marcinvvv »

Dxieki za odpowiedz . Podeslij linki jezeli jeszcze aktualne - przespałem troche .
Jeździłeś na takich kołach bez liftu? Nic a nic nie obciera nawet przy mocnym wykrzyzu ?

whydack
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2022, 10:41

Re: Hilux koła 32" i zabudowa

Post autor: whydack »

Co do rolety to ja Ci polecam KMG BIELSKO - oni nie robią rolet tylko pokrywy, ale mam ich pokrywę już ładnych kilka lat i sprawdza się świetnie. Zgugluj, mają różne rodzaje (ja mam skrzydła, otwierane na boki)

lenisław
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2023, 15:22

Re: Hilux koła 32" i zabudowa

Post autor: lenisław »

Hej, sorki tez przespałem ten wątek :D ogłoszenie wciąż aktualne, wisi sobie na o l x https://www.olx.pl/d/oferta/roleta-moun ... SB40s.html.. Co do kół to u mnie na początku obcierały ale bardzo delikatnie przy maxymalnym skręcie kół ale to był tylko tylny chlapak plastikowy który z czasem się lekko wytarł i już nie było problemu. Od miesiąca mam lift 2" OME i miejsca zrobiło się od groma a kół nie zmieniałem :)

idabu
Posty: 10
Rejestracja: 15 gru 2021, 21:42

Re: Hilux koła 32" i zabudowa

Post autor: idabu »

Cześć. Laik z tej strony.
Może ktoś mi wytłumaczyć po co szersze gumy niż 235?
Mam dupe obciążoną hardtopem alu, plus namiot na dachu, reduktor zapięty jak wertep i nic się nie dzieje. I nie szumi jak start Antonowa na czarnym. Poza dizajnem coś więcej?
Ostatnio zmieniony 02 sie 2023, 22:17 przez idabu, łącznie zmieniany 3 razy.

idabu
Posty: 10
Rejestracja: 15 gru 2021, 21:42

Re: Hilux koła 32" i zabudowa

Post autor: idabu »

Sprostowanie, namiot na hardtopie,czyli tył ośka dociążona.
2,5 motor 144 km, gumy Radar Renegade.

Awatar użytkownika
farellski
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2014, 15:45
Auto: Obecnie - Hilux Revo. Wcze?niej Dyskoteka wypraw?wka, TLC J120 wypraw?wka.
Kontakt:

Re: Hilux koła 32" i zabudowa

Post autor: farellski »

lenisław pisze:
13 lip 2023, 12:00
Hej, sorki tez przespałem ten wątek :D ogłoszenie wciąż aktualne, wisi sobie na o l x https://www.olx.pl/d/oferta/roleta-moun ... SB40s.html.. Co do kół to u mnie na początku obcierały ale bardzo delikatnie przy maxymalnym skręcie kół ale to był tylko tylny chlapak plastikowy który z czasem się lekko wytarł i już nie było problemu. Od miesiąca mam lift 2" OME i miejsca zrobiło się od groma a kół nie zmieniałem :)
BP-51? Jeśli tak to jak oceniasz?

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Hilux koła 32" i zabudowa

Post autor: Jake »

idabu pisze:
02 sie 2023, 22:02
Cześć. Laik z tej strony.
Może ktoś mi wytłumaczyć po co szersze gumy niż 235?
Mam dupe obciążoną hardtopem alu, plus namiot na dachu, reduktor zapięty jak wertep i nic się nie dzieje. I nie szumi jak start Antonowa na czarnym. Poza dizajnem coś więcej?
Nie rozumiem pytania.... Tak samo moge powiedziec: Czy ktos mi wytlumaczy po co zakladac gume wezsze niz 265/285?
Kazdy ma swoje preferencje. Ja nienawidze pizza-cutterow. Tona w blocie, latwo zrywaja przyczepnosc, maja maly slad, nawet na niskim cisnieniu. Maja slaba sztywnosc poprzeczna (waska, wysoka guma), sa niestandardowym rozmiarem, trudniej je kupic, nie chronia rantu felgi bo jest niewielkie "wybalonienia" (opona nie jest zbytnio szersza od felgi).
Ale wiele osob je lubi i chwail i na nich jezdzi. W duzej mierze gust.

idabu
Posty: 10
Rejestracja: 15 gru 2021, 21:42

Re: Hilux koła 32" i zabudowa

Post autor: idabu »

Dzięki Jake.
To są argumenty, które notuję i będę miał na uwadze.

ODPOWIEDZ