kabelki do czujników ABS-u.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 68
Rejestracja: 12 sty 2011, 01:41
Auto: Hilux DLX KC 2,5 "09
Kontakt:

kabelki do czujników ABS-u.

Post autor: Iwo »

Witam
Po nocnych piątkowych zmaganiach z poligonem zaczął mi się świecić ABS. Okazało się że urwałem kabel biegnący do czujnika ABS-u przy tylnym kole. Urwał się bezpośrednio przy czujniku. Dwa lata chłosty które zafundowałem swojemu osiołkowi i nic. I nagle taki numer. W dodatku nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach się to stało(zapewne zmarznięta ziemia+ lód zrobiły swoje). Pytanie czy zmagaliście się z takim problemem i czy macie pomysł jak można zabezpieczyć kable które przyczepione są do tylnego mostu? Jeszcze jedna rzecz. Otóż mam felgi o ujemnym ET, przez co czujniki nie są osłaniane przez koło. Może to też jest przyczyna.

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: kabelki do czujników ABS-u.

Post autor: Tequilll »

u mnie też od kilku dni zaczeła świecić kontrolka ABSu, a nie sądzę iż się kabel urwał, może czujnik od ABSu?...póki co z tym jeżdze...

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: kabelki do czujników ABS-u.

Post autor: qberus »

Też to przerabiałem. Parszywa sprawa bo czujniki tylko ori i tylko w całości z kablem aż do komory silnika, przynajmniej te z przodu. Mój był uwalony w najgorszym miejscu czyli tam gdzie wchodzi we wtyczkę. Na sam kabel może jakiś peszel by pomógł ale jak pociągnie całość to i tak wyrwie :?.

Jak coś wydumasz to się pochwal, chętnie zgapię :D. Dla mnie na razie za zimno żeby pod auto włazić i dumać co zrobić :wink:.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: kabelki do czujników ABS-u.

Post autor: milczacy »

Coś musi być - mi od 2 miesięcy kontrolka się świeci. Ale podobnie jak quberus - czekam na wiosnę ;)

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: kabelki do czujników ABS-u.

Post autor: qberus »

U mnie świecenie kontrolki niestety wiązało się z całkowitym brakiem ABS. Jeśli u Was nadal on działa to może to tylko kwestia przeczyszczenia czujnika/ów :idea:. Zastanawiam się też czy nie jest to możliwe żeby to była sygnalizacja kończących się klocków ?

Ciekawe, że u kangurów problem zdaje się nie istnieje a przynajmniej ja nic w tym temacie u nich nie znalazłem. Może to problem lokalny/związany z temp. albo przypadłość 2,5d4d :roll:.

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: kabelki do czujników ABS-u.

Post autor: Tequilll »

U mnie podpięcie pod kompa i wykasowanie błedów - pomogło.

Poza tym,podobno, kontrolka ABSu potrafi się zapalić jak jest niski stan płynu hamulcowego.

ODPOWIEDZ