Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Moderator: luk4s7

Gość

Re: Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Post autor: Gość »

Jęśli nie ma nowych czy gotowych mocowań jak Kylon napisał to skąd kolesie to mają? Jakiś patent? to samo co do miejsca mocowania - jakieś dokładniejsze wskazówki poprosze o ile są.

Kameleon

Re: Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Post autor: Kameleon »

Najprościej i najtaniej jest wyspawać nowe mocowania i dołożyć je do mostu z miechami- sprawdzone w kilku samochodach-działa bez zarzutu.
Możesz też kupić samą pochwę mostu z oryginalnymi mocowaniam i je przespawać do twojego mostu.
Same mocowania nie występują w EPC jako osobna część.
Z ustawieniem punktu mocowań nie ma problemu, dajesz je tam gdzie było dolne mocowanie miecha do mostu.

kmltyr88
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:54
Auto: lc 120

Re: Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Post autor: kmltyr88 »

p_ozim pisze:Wielkie dzieki za podpowiedzi ,ale jeszcze ile to kosztuje .Ja osobiście wolę miękie zawieszenie.
Ja mam zamontowane OME +2 najmniejsza z możliwych twardości i jest znacznie sztywniejsze (twardsze) niż seryjne, czy miechy. Dotyczy to zwłaszcza tyłu. Mnie to akurat odpowiada, auto już nie pływa i zdaje się być wytrzymalsze. Dodam, że zdecydowałem się na amorki w wersji tej droższej. 8) Dobrze się zorientuj co do konfiguracji, żeby nie było rozczarowań...

wojtek309
Posty: 41
Rejestracja: 04 gru 2010, 10:25
Auto: LAND CRUISER J12 3.0D SOL AUT
Kontakt:

Re: Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Post autor: wojtek309 »

Witam,

Czy jest taka mozliwosc, zeby zamontowac tylko nowe sprezyny z tylu a reszty tj. przodu i amortyzatorow z tylu nie ruszac?

Pozdro, WojtekK

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Post autor: p_ozim »

Podobno jest...W serwisie to robili.Wywalają miechy i zakładają sprężyny i odboje.Rozmawiałem z człoweiekiem który tak przerobił .Zastanawiam sie czy tak nie zrobić bo mam do wymiany 1 miecha. Przeróbka na orginalnych sprężynach i odbojach z robocizną kosztuje ok 2500zł w serwisie,zaś 1 miech 1700zł i za chwilkę strzeli drugi.Człowiek z którym rozmawiałem powiedział mi zę jak wymienił to zapomniał o problemie.Amory ze zmienną charakterystką to zupełnie inny system i zostawili mu. Ale na przyszłość to też jestem ciekawy czy amory mozna póżniej wymienić na zwykłe bez żadnych przeróbek auta. Pozdrawiam ....

Kameleon

Re: Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Post autor: Kameleon »

p_ozim pisze: Ale na przyszłość to też jestem ciekawy czy amory mozna póżniej wymienić na zwykłe bez żadnych przeróbek auta.
Tak.

Lif2
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2020, 17:23

Re: Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Post autor: Lif2 »

Witam!

Odgrzeje troche tamat - czy ktoś jest już po takiej operacji wymiany zawieszenia i jest z południa Polski (Krakow/Nowy Sacz/Nowy Targ)? Jeśli tak, to chciałbym się spotkać i zobaczyć na żywo auto po takiej przeróbce.

Sam mam J12 z pneumatyką i jestem „na rozdrożu decyzyjnym”.
Wymieniać tylko amory (bo do roboty są) i zostawić TEMS, czy wymienić wszystko na tradycyjne, porządne zawieszenie z 2calowym liftem?
Rozmowa z wlascicielem i użytkownikiem takiej Toyki i zobaczenie jej na żywo pomoże pewnie w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam!

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Post autor: MaxLux »

Wymienić amortyzatory (nawet na zwykłe bez regulacji) i śmigać dalej

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Post autor: Heniu »

Sa już gotowe zestawy do przeróbki na sprężyny np https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-kon ... e=facebook taki

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Post autor: sebastian44 »

Wow świetna sprawa, montaż jest bez wiercenia i spawania?

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Post autor: Heniu »

Tak, jest nawet instrukcja jak wyłączyć kontrolkę 😉

Awatar użytkownika
kmiecio
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 04 gru 2010, 16:30
Auto: TOYTOYOWE szale?stwo :)
Kontakt:

Re: Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Post autor: kmiecio »

Polecam, bardzo fajny zestaw, łatwy w montażu i solidnie wykonany.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Post autor: sebastian44 »

Myślę że to bardzo rozszerza spectrum poszukiwań potencjalnych nabywców tego modelu którzy chca kupić używana J120. Bo ten system był troche dyskwalifikacja jak dla mnie przy szukaniu auta dla siebie. A tu proszę gotowe rozwiązanie bez modzenia i kosztownych przeróbek.

Rarak
Posty: 29
Rejestracja: 17 sty 2020, 20:50

Re: Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Post autor: Rarak »

Zeby kontrolka sie nie palila wyciagasz jeden bezpiecznik przy kierownicy i przekaznik pod maska.

Ja przerobke sobie chwale bo bylo mi o wiele za miekko. A pneumatyce nie ufam, zwlaszcza na pustkowiu.


Drogi jak cholera ten zestaw :? Przeciez odboj mozna uzywany dostac za 100 zl a dol u tokarza zamowic.
Ja uzylem podkladek gumowych na gore od LC200 i tokarza na dole.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Jak przerobić zawieszenie na zwykłe.

Post autor: krystusg »

A ja tak zapytam, czy są takie zestawy do konwersji zawieszenia na sprężyny do LC 100?

ODPOWIEDZ