opadająca tylna klapa

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: opadająca tylna klapa

Post autor: mopar »

co do http://www.amayama.com" onclick="window.open(this.href);return false; to towar idzie długo , no i nie zapominajmy o takiej sprawie jak : CŁO

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: opadająca tylna klapa

Post autor: kylon »

I VAT :mrgreen:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: opadająca tylna klapa

Post autor: Norick »

mopar pisze:co do http://www.amayama.com" onclick="window.open(this.href);return false; to towar idzie długo , no i nie zapominajmy o takiej sprawie jak : CŁO
kylon pisze:I VAT :mrgreen:
Jeśli wartość przedmiotu przekracza 50 Euro to podstawą naliczenia jest również koszt wysyłki czyli od całości (przedmiot+przesyłka) należy doliczyć 25% ( 22% VAT+2% cło + 1% opłaty manipulacyjne) . Przećwiczone wielokrotnie, chyba że prześliźnie się przez pocztowy urząd celny. Inna opcja to ebay i aukcja z doliczonymi opłatami importowymi. Wychodzi różnie ale wtedy nie niepokojeni dostajemy od kuriera paczkę...również przećwiczone :mrgreen:

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: opadająca tylna klapa

Post autor: MłodyWilk »

Panowie ja sobie z temacikiem poradziłem :)
Otóż przyszły nowe zawiasy, ale jak się okazało przy rozbieraniu to nie do końca w nich samych był problem...
Każdy zawias jest przykręcony na 4 śruby do budy - wystarczy je poluzowac i na samych zawiasach jest regulacja/poziomowanie klapy.
Założyłem nowe zawiasy, ale po obejrzeniu starych wróciłem do starych bo nie mają rzadnych oznak zuzycia a jednak wolałem mieć w kolorze nadwozia. Wystarczyło je dobrze wyregulowac i klapa znowu jest idealnie w poziomie i zero opadania - rok czasu użytkowania po wyregulowaniu.
Ale jeśli u kogoś faktycznie zrobiły się luzy na zawiasach to mam do sprzedania komplet w kolorze czarnym który był u mnie tylko zamontowany na próbę i w ten sam dzień został ściągnięty, także parktycznie nóweczki :)
Jednak przed zakupem polecam obejrzeć dokładnie zawiasy i zobaczyć czy mają luzy. Jeśli nie, to najpierw trzeba pobawić się z regulacją - najlepiej w dwie osoby. Jedna ustawia klapę a druga dokręca śruby.

Ps. Jeśli ktoś byłby zainteresowany zawiasami prosze o kontakt na priv.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3395
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: opadająca tylna klapa

Post autor: luk4s7 »

Jak widać temat opadającej kopary - wróć! - opadającej klapy jest znany w świecie Land Cruiser'ów głównie J12 ale i J15. U kangurów mają na to patent z podkładkami które wsuwa się między klapę a zawias. Nie trzeba więc wymieniać zawiasów ani nawet demontować klapy. Jedna grzechotka i 5 minut roboty.
Szczegóły na filmie https://www.youtube.com/watch?v=6OCX2vyONbw

ODPOWIEDZ