Klocki LC120 jakie?

Moderator: luk4s7

Landek120
Posty: 11
Rejestracja: 09 lis 2010, 21:37
Auto: Toyota Land Cruiser 120
Kontakt:

Klocki LC120 jakie?

Post autor: Landek120 »

Witam, doświadczeni koledzy... i koleżanki :)
Jako, że i ja dostałem zaproszonko na akcje serwisową związaną z wtryskami, zamierzam za jednym zamachem zmienić klocki przód i tył.Autko mam od nowości czyli od grudnia 2006r do teraz przejechałem w sumie dopiero 70 000km. To nie jedyne autko w rodzinie dlatego tak mało :) a swoją drogą ...nawet nie spotkało się to auto nigdy z większym błotkiem, nie mówiąc już o czymś bardziej hardkorowym :). Moje pytanko dotyczy klocków. Zadzwoniłem do paru ASO na śląsku i dowiedziałem się, że ogólnie to montują dwa rodzaje klocków:
1 - oryginalne Toyoty cena: przód: 628zł , tył: 461zł. Po prostu masakra :(cena mnie przerazila
2 - klocki OPTIFIT - cena: przód: 258zł, tył:157zł.

Obie opcje/ceny bez montażu

Tak więc, co drodzy użytkownicy poradzicie?
Oryginalne pewnie lepsze, chociaż nie znam się więc pytam:)
Optifit .... co to jest?? czy oszczędność ta warta? Czy przejadę 30 000 i do wymiany ?
Czy moglibyście coś doradzić.

ps. aaaaaa, miałbym jeszcze jedno pytanie w związku z akcją serwisową: Czy wymienią mi olej?? Czy to zależy już od ich nastroju? Czy mogę żądać jego wymiany w związku z tą akcją ? Jadę do serwisu w poniedziałek, podzielę się oczywiście wszystkimi spostrzeżeniami zaraz po :)

Pozdrawiam

Landek120
Posty: 11
Rejestracja: 09 lis 2010, 21:37
Auto: Toyota Land Cruiser 120
Kontakt:

Re: Klocki LC120 jakie?

Post autor: Landek120 »

ps. znalazłem na allegro klocki do landa, podobno oryginalne, czy mógłby ktoś to potwierdzić? Czy to po prostu jakaś ściema jest? :)
1. http://allegro.pl/toyota-land-cruiser-1 ... 96868.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2. http://allegro.pl/toyota-land-cruiser-1 ... 83110.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dzięki

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Klocki LC120 jakie?

Post autor: kylon »

Ja tu ściemy nie widzę ale bez problemu kipisz dobre aftermarketowe za mniejsze pieniądze.
Ktoś sprzedaje oryginały i tyle.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Klocki LC120 jakie?

Post autor: consigliero »

Ja założyłem Optifit bo były , gdyby były od ręki ATE to takie bym założył .

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Klocki LC120 jakie?

Post autor: LEX »

Jeśli chcesz mieć oryginalne to szukaj firmy Aisin albo Advics. To firma, która dostarcza oryginalne podzespoły do Toyoty. Podalem dwie nazwy bo Advics należy do Aisin i układy hamulcowe czasami mają jedną nazwę a czasami drugą.

Do Lc100 (takie zamontowalem u siebie) mieli w japancarsie od ręki, więc nie powinno być ogólnie problemu. Koszt klocków to około 150zl. Pewnie do LC120 może być lekko drożej.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Klocki LC120 jakie?

Post autor: Rafi »

ATE lub TRW, lepsze niż oryginały, nie zdziwię się jak tańsze niż Optifity czyli nie wiadomo co. Tak samo z tarczami proponuję zrobić jak będą do wymiany. Do oryginalnych tarcz niezły jest też Bosch, bo miękki i niezbyt drogi. Generalnie kupowanie elementów zawieszenia czy układu hamulcowego w ASO (pomijając części nietypowe) to słaby pomysł, nie tylko jeśli chodzi o cenę, ale też jeśli chodzi o jakość. A jak ktoś chce jakiś upgrade to też możliwości jest bardzo dużo :wink:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Klocki LC120 jakie?

Post autor: Kwieczor »

ja tam do Hila założyłem Ferrodo od Kylona za 200 z grosikiem i bardzo sobie chwalę - właśnie im stuknęło 30 tys i do końca daleko jeszcze. Na fabrycznych przejechałem 75 kkm

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Klocki LC120 jakie?

Post autor: consigliero »

ATE nie jest tańszy niż Optifit , za tylne cena jest ja za przód . Optifit to podobno textar

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Klocki LC120 jakie?

Post autor: Rafi »

Jak sprawdzałem do J9 to były tańsze, przepraszam za pomyłkę. Optifit to nie wiadomo co i piszę to świadomie- kto dla Toyoty robi rzeczy Optifitowe czyli klocki, REGENROWANE sprzęgła, akumulatory itd. oraz oleje i chemię zależy od tego z kim Toyota podpisała umowę na daną partię, a to się bardzo często zmienia. Np. oleje to w zasadzie cały przekrój producentów, którzy zajmują się konfekcjonowaniem. Dlatego klocek optifit to zgaduj zgadula.

Landek120
Posty: 11
Rejestracja: 09 lis 2010, 21:37
Auto: Toyota Land Cruiser 120
Kontakt:

Re: Klocki LC120 jakie?

Post autor: Landek120 »

Dzięki za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi. W zasadzie to cieszę się ze wszystkich odpowiedzi lecz nie ukrywam, że jestem jeszcze bardziej skołowany niż wcześniej :) Sam nie wiem cp zrobie, ale pewnie zapodam te optifit bo 2 razy tańsze :( A jak wygląda sprawa z tym olejem i akcją serwisową ( uszczelki wtrysków)?

Ps. A może ktoś z kolegów zna się na wymianie takich klocków ? to wolałbym zapłacić komuś z forum, niż w ASO. Oczywiście jako, że jestem z Tychów to mógłbym podjechać max do 100km od mojego miasta. Obiecuję, że przy okazji dostarcze zgrzeweczke fresh piwka prosto z browaru :) mam go pod nosem :) Lubie patrzeć jak ktoś się zna i robi coś przy moim aucie. Przy okazji sam poznaje co i jak w trawie piszczy.W ASO muszę "szczekać" na auto pare godzin i hgw co oni mi tam wyprawiają. A może się dopiero uczą :(

Pozdro

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Klocki LC120 jakie?

Post autor: Rafi »

Tu masz temat o tej akcji naprawczej: http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=7177" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie kupuj optifitów, kup coś z tego co polecamy: TRW, ATE, Ferodo, albo to czym pisał LEX- Aisin i jedź gdziekolwiek. Albo zamów w warsztacie. W Twoich okolicach na pewno jest dobry warsztat znający LC, może ktoś na forum nawet zna, jak nie to poszukaj w necie co jest w Tojej okolicy i zapytaj o opinię tutaj- ktoś na pewno coś Ci podpowie jeśli to znane warsztaty. ASO jest drogie, ale z tej drożyzny nic nie wynika, a Optifit może być słabym klockiem.

górol
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Klocki LC120 jakie?

Post autor: górol »

W aso Zielona Góra założyli mi Optifitowe za 450 zeta, 16000km została blacha :evil:

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Klocki LC120 jakie?

Post autor: KLOSZ »

Odniose sie do tematu pobocznego - czyli oleju przy okazji akcji serwisowej. Robilem to niedawno w ASO i przy okazji mialem tez przeglad na 75 kkm - olej dostalem w ramach akcji i nie musialem za niego placic. Zalali mi olej brandowany przez Toyote, czyli cholera wie jaki, ale kilku znajomych na nim od pewnego czasu jezdzi i sobie chwala, wiec nie wojowalem.

Co do "żądania" wymiany w ramach akcji sugeruje raczej "pogadanie" z obslugantem serwisu, bo z tego co zauwazylem z rozmowy w swoim przypadku, to czy wymienia Ci odplatnie czy w ramach akcji jest nieco uznaniowe i zalezne od humoru urzednika serwisowego w ASO. Mysle, ze jak pogadasz i przy okazji nie trafisz na burka, to nie powinno byc problemu i troche $$ za olej zostanie Ci w kieszeni.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Klocki LC120 jakie?

Post autor: MaxLux »

Landek120 pisze:
Ps. A może ktoś z kolegów zna się na wymianie takich klocków ? to wolałbym zapłacić komuś z forum, niż w ASO. Oczywiście jako, że jestem z Tychów to mógłbym podjechać max do 100km od mojego miasta. Obiecuję, że przy okazji dostarcze zgrzeweczke fresh piwka prosto z browaru :) mam go pod nosem :) Lubie patrzeć jak ktoś się zna i robi coś przy moim aucie. Przy okazji sam poznaje co i jak w trawie piszczy.W ASO muszę "szczekać" na auto pare godzin i hgw co oni mi tam wyprawiają. A może się dopiero uczą :(

Pozdro
W tychach masz Faziego http://www.fazi4x4.pl/kontakt.html" onclick="window.open(this.href);return false; ktory ci slicznie wszystko wymieni i jeszcze oponki doradzi ;)

A klocki zmienisz sam bez problemu i bez zadnych specjalistycznych narzedzi - uwierz w siebie ! :mrgreen:

Landek120
Posty: 11
Rejestracja: 09 lis 2010, 21:37
Auto: Toyota Land Cruiser 120
Kontakt:

Re: Klocki LC120 jakie?

Post autor: Landek120 »

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Jeesteście wspaniali.

Ps. Samemu napewno bym potem już zmieniał, ale wiadomo, ten pierwszy raz fajnie by było jakby ktoś pokazał. :))
Pozdrawiam Was. Po akcji serw. Napisze jak to u mnie przebiegło.

ODPOWIEDZ