Akcja serwisowa J12 i J15

Moderator: luk4s7

bartsiedlce
Posty: 41
Rejestracja: 18 paź 2010, 22:42
Auto: Toyota LC12, 2005 rok, 3,0 D4D
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa J12 i J15

Post autor: bartsiedlce »

Transporter pisze:Napisz do innego ASO Toyoty. Jeśli olewają Cię na wstępie, to Ty olej ich :mrgreen:
To chyba najlepsza rada, jutro w Wawie zapytam.

górol
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa J12 i J15

Post autor: górol »

bartsiedlce pisze:Już dwa razy pytałem mailowo, czy moje autko podlega akcji serwisowej, odpowiedzi nie doczekałem się. Co z tym fantem zrobić?
Zadzwoń tam i poproś kierownika serwisu żeby ci podał kto jest odpowiedzialny za korespondencję meilową z klientami i udupić bo nie można pozwolić się olewać.Za coś takiego poleciała z pracy paniusia z serwisu vw 3 razy pisałem i nie zdzierżyłem :evil: w końcu powinno być wiadomo kto za co kase bierze (nie mam na myśli polityków :mrgreen: )

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa J12 i J15

Post autor: WojtekJ120 »

górol pisze:
bartsiedlce pisze:Już dwa razy pytałem mailowo, czy moje autko podlega akcji serwisowej, odpowiedzi nie doczekałem się. Co z tym fantem zrobić?
Zadzwoń tam i poproś kierownika serwisu żeby ci podał kto jest odpowiedzialny za korespondencję meilową z klientami i udupić bo nie można pozwolić się olewać.Za coś takiego poleciała z pracy paniusia z serwisu vw 3 razy pisałem i nie zdzierżyłem :evil: w końcu powinno być wiadomo kto za co kase bierze (nie mam na myśli polityków :mrgreen: )
Tak jak koledzy pisza jesli jedno aso nie wspolpracuje sproboj do innego moze trafiles na jakiegos pracownika ktorego boli ze masz lc :D

bartsiedlce
Posty: 41
Rejestracja: 18 paź 2010, 22:42
Auto: Toyota LC12, 2005 rok, 3,0 D4D
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa J12 i J15

Post autor: bartsiedlce »

Zgodnie z Waszymi sugestiami, zadzwoniłem, poprosiłem kierownika, grzecznie wypytałem, a potem opieprzyłem. Po godzinie dostałem maila od Pana Kierownika, że przeprasza i wyciągnie konsekwencje. :D
A Toyka jest wolna od wad, też miłe. :mrgreen:

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa J12 i J15

Post autor: WojtekJ120 »

A jeszcze pytanie czy u was jak przeprowadzali akcje serwisowa to czyscili smoka ? czy tylko wymienialy uszczelki pod wtryskami bo w sumie nie jest jasno napisane w tym pisme z toyoty czy maja wyczyscic czy nie skoro moze dojsc do zablokowania to powinni wyczyscic ale znowu tam pisze ze zamierzaja wymienic uszczelki nie piszczac o czyszczeniu wiec jak to w koncu jest ?

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa J12 i J15

Post autor: GDLC120 »

U mnie czyscili smoka, wymienili podkładki i wymienili olej na HGW (opisany, że niby toyota).

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa J12 i J15

Post autor: KLOSZ »

U mnie wymienili podkladki i olej, a smoka zostawili bez ruszania, bo stwierdzili, ze podkladki byly w bdb stanie, wiec smoka nie ma co ruszac. Taka dostalem informacje.

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa J12 i J15

Post autor: p_ozim »

No właśnie i gdyby nie taki wątek to nawet by człek nie wiedział.Jestem 1 właścicielem od 2004 roku.Nikt z Aso mnie o niczym nie informował a jak się okaźe jednak że zalicza się moja toyka do wymiany wtrysków to co już teraz dupa blada.A nieraz silnik pracuje nierówno ale jakoś się tym nie przejmuję.Przebieg 265 tys i narazie problemów żasnyxh.Ale szanse chyba na wymianę wtrysków w gratisie żadne...

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa J12 i J15

Post autor: KLOSZ »

Przedzwoń do AVESu w Zduńskiej Woli. Oni tam maja ludzką twarz. Pogadaj, może sie na jakiś gratis załapiesz. Podasz im VIN i Ci powiedzą czy cos sie należy czy nie ;)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa J12 i J15

Post autor: rolkos »

Na szybko można sprawdzić akcje serwisowe tutaj:
https://www.toyota.pl/service-and-acces ... isowe.json" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie wiem czy tam są wszystkie akcje serwisowe.

Dzisiaj dowiedziałem się o przypadku gdzie akcja serwisowa nadal obowiązywała do J90 (2002 rok), samochód sprowadzony, a i tak zrobili.

Stefek
Posty: 154
Rejestracja: 01 kwie 2014, 17:42
Auto: KDJ120 2003 r

Re: Akcja serwisowa J12 i J15

Post autor: Stefek »

 p_ozim, ktos na poczatku watku wspomnial, ze akcja nie dotyczy wersji 163 konnej, czyli 2003 i 2004 rocznik.
Swoja droga, z tego co rozumiem, niesprawne wtryski w wersji 163 KM nie wypalaja dziury w tloku. Co oczywiscie nie znaczy, ze mozna to olac.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Akcja serwisowa J12 i J15

Post autor: rolkos »

Z tego co się dowiedziałem to w wersji 163 KM wtryski raczej nie padały po 200tyś. tylko trochę dłużej jeździły. U mnie teraz mam 320tyś. i wygląda na to że jest OK, chociaż zastanawiam się czy nie wyjąć wtrysków i nie sprawdzić (oczywiście w serwisie wtryskowym).

Stefek
Posty: 154
Rejestracja: 01 kwie 2014, 17:42
Auto: KDJ120 2003 r

Re: Akcja serwisowa J12 i J15

Post autor: Stefek »

rolkos pisze:Z tego co się dowiedziałem to w wersji 163 KM wtryski raczej nie padały po 200tyś. tylko trochę dłużej jeździły. U mnie teraz mam 320tyś. i wygląda na to że jest OK, chociaż zastanawiam się czy nie wyjąć wtrysków i nie sprawdzić (oczywiście w serwisie wtryskowym).
Gdybys sie zdecydowal, to koniecznie napisz o wynikach.
U mnie 280tys i brak jakichkolwiek objawow. Korekty prawidlowe, realne spalanie az za piekne/ niskie. Nie dymi, ale tez sie zastanawialem, czy nie sprawdzic po wymontowaniu.

ODPOWIEDZ