Spalanie benzynowego V6 w J12

Moderator: luk4s7

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Spalanie benzynowego V6 w J12

Post autor: Rafi »

Szukałem, ale nie znalazłem nic na ten temat.

Po tym jak ja sobie kupiłem swojego benzyniaka, a następnie namówiłem rodziców na długie J12 z dieslem, którym porusza się moja mama mój ojciec doszedł do wniosku, że pasowałoby mu na codzień połączenie tych dwóch aut czyli J12, 3 drzwiowe, z benzyną 4.0.
Dlatego też byłbym bardzo wdzięczny za opinie użytkowników (a kilka benzynowych J12 jest chyba na forum). Oczywiście inne informacje związane bezpośrednio z benzyną w tym aucie też mnie interesują.

Piotrek
Posty: 55
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:40
Auto: LC 120

Re: Spalanie benzynowego V6 w J12

Post autor: Piotrek »

Miałem przyjemność użytkować auto z silnikiem diesla i benzynowym, oba w wersji 3D. Benzyna z 2004 roku, w spokojnej jeździe podmiejskiej, bez korków spalał około 14,5 litra (z AC), w tych samych warunkach D4D z 2004 roku (4 biegowy automat), 11 litów.
Minimalne odnotowane spalanie w 4.0 na trasie przy 90 – 110 (bez kick downów) to 12,5 litra. W tych samych warunkach D4D około 8,5 litra.
Typowe miasto w korkach to 16 – 17 benzyna i 12,5 – 13 D4D.
Mam nadzieje że pomogłem.
Pozdrawiam

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Spalanie benzynowego V6 w J12

Post autor: Rafi »

Tak, bardzo pomogłeś :!: Diesla nie porównujemy nawet, bo nie bierzemy pod uwagę, poza tym do długich tras rodzice mają J12 długą z dieslem. A po drugie mój ojciec na codzień nie chce diesla, nie lubi po prostu i godzi się na większe spalanie, pytanie tylko o ile większe :) A wiesz może czy benzyna nie ma większego baku? Jak poza spalaniem oceniasz ten silnik w 3 drzwiowej budzie? I jak oceniasz pracę automatu w benzynie?

Piotrek
Posty: 55
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:40
Auto: LC 120

Re: Spalanie benzynowego V6 w J12

Post autor: Piotrek »

Róznice w spalaniu znasz.
Moim zdaniem silnik jest rewelacyjny, auto przyspiesza dużo lepiej niż diesel. Automat działa tak samo dobrze jak w dieslu. Oczywiście przy tak dużej mocy bardziej odczuwamy opóźnienia przy kick downie w stosunku do diesla, ale może się czepiam.
Generalnie ja byłem zadowolony bardzo, to bardzo dobry silnik, ale ostrzegam, że spalanie na poziomi 16-17litrów w podmiejskich jazdach to nie jest problem.
Pozdraiwam

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Spalanie benzynowego V6 w J12

Post autor: Rafi »

Dobra, to już sam sobie odpowiem :)

Trasa 600 km, sporo autbahnem 130-140, reszta zwykłe drogi, raczej spokojnie, bez napinania i bezsensownego wyprzedzania- 11,2.

Potem spokojnie ~120 km/h 50 km trasa i kilka km błotnistymi drogami z zapiętmym centralnym i mieleniem (opony jakieś suvowate, do usunięcia...), spalanie 11,8.

Miasto- w sensie bardziej dojazd do miasta, jak będzie poniżej 16 to będzie dobrze. Na razie się nie dowiemy, bo w aucie jest parę pierdół do zrobienia, a starego auta jeszcze ojciec nie sprzedał, więc chyba chce to ogarnąć od razu.

Zawiodłem się natomiast brzmieniem silnika, w 90-ce moje 3,4 gada, a tutaj jakieś kojące szemranie tylko. Niby mój staruszek się cieszy, ale przy jakimś depnięciu ten 4.0 mógłby się odezwać :)

Automat działa super, chociaż jako tradycjonalista chętnie przekonałby się jak jeździ 4.0 z manualem, bo ja z połączenia V6 i manuala w 90-ce jestem bardzo zadowolony. Na pewno trzeba będzie pomyśleć o mocniejszym hamulcu, bo jednak przy możliwościach tego auta to trochę nie wystarcza. Oczywiście niky nie będzie się tym ścigał, ale jednak przydałoby się coś skuteczniejszego. Swoją drogą tarcze i klocki i tak są chyba do wymiany więc...

Jestem z siebie bardzo dumny, najpierw moja mama chciała jakieś RAV4, namówiłem ich na 120 kę D-4D. Teraz ojciec mnie prosił o pomoc, myślał o X3, Foresterze, zażartowałem więc wspominając 125-kę z benzyną. Wziął to na serio :mrgreen: I strzeliłem sobie samobója przy okazji, bo 90-ki jak nieużywam to trzymam u rodziców, a teraz się zrobiło cienko z miejscem :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Spalanie benzynowego V6 w J12

Post autor: Adam »

Rafi, odebrałem PW dziś, byłem na urlopie.
Jest tak jak sam rozszyfrowałeś, dla fabrycznego auta trasa ok 11l, miasto z lekka noga spokojnie sie zmieścisz w 14l.
W zeszłym roku jechałem załadowany, lekko podniesionym autem, na MT'kach do Rumunii i średnio na trasie 110-120 km/h wyszło 12l.
Hamulce jak sa dobre tarcze to jest brzytwa.
Ogólnie auto wspaniale, 250KM, 400Nm, 9 sek do setki, bardzo dobrze zestrojona skrzynia AT, etc - wg mnie benzyna to bardzo dobry wybór.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Spalanie benzynowego V6 w J12

Post autor: Rafi »

Ok, dzięki, mój staruszek już jest zakochany i wydzwania cały czas, że mu świetny samochód znalazłem :wink: Widzę, że w codziennym użytkowaniu nie powinien chyba ojcu palić więcej niż mój, może litr więcej ze względu na to, że u mnie jest manual. Nie raz jeździł moim autem do pracy, szczególnie jak ich zasypało zimą i na spalanie nie narzekał, więc powinno być dobrze. Po prostu chciałem się upewnić, bo spalanie mojego auta, wcześniejszej Camry 3.0 i znajomka Tacomy 3.4 jest raczej niskie jak na sporą benzynę. Tyle, że po drodze jeździłem, czymś co się nazywało Padżero 3.5 GDI i paliło więcej niż znajomego UZJ100, dlatego wolałem się upewnić :!:

Awatar użytkownika
Kapitalista
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2011, 23:09
Auto: LC 120 2003r
Kontakt:

Re: Spalanie benzynowego V6 w J12

Post autor: Kapitalista »

Czy zauważyliscie, że komputer pokładowy przekłamuje zużycie paliwa? Mam wersje benzynową, Ostatnio zmierzyłem realne zużycie w stosunku do tego co pokazuje komputer. Wskazanie po resecie i przejechaniu 400km było na komputerze 13,5l, a zalałem 15,2l (na 100km), czyli spalił prawie dwa litry więcej niż pokazuje... Macie też takie objawy?

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Spalanie benzynowego V6 w J12

Post autor: anoretka »

Co prawda tu mowa o J12, ale odnośnie spalania, to zaobserwowałem odwrotność we wskazaniach spalania w V8. Przy dojazdach do miasta pokazuje 12-14 (zależy ile tego miasta, bo i 16 się trafia), a na stacji w przeliczeniu wychodzi mniej. Dokładnie jak miałem 13,2 na wyświetlaczu, to kalkulatorem wyliczyłem 11,5 l/100km ON - to oczywiści rekord różnicy, ale biorę poprawkę na niedokładność tankowań. Obliczenia na przebiegach około 400km między tankowaniami zawsze pokazywały co najmniej 1 litr ropy mniej. Zawsze tankuje na tej samej stacji i zawsze do pełna.

Czasem fajnie się miło zaskoczyć. Preferuję spokojny styl jazdy może dlatego mam tak mało :D

margaritka
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2011, 18:38
Auto: Land Cruiser J12
Kontakt:

Re: Spalanie benzynowego V6 w J12

Post autor: margaritka »

w ogole nie ma co sie sugerowac komputerem, przeklamuje i to bardzo, moge powiedziec ile pali v6 benzyna 4,0 ale gazu :D

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Spalanie benzynowego V6 w J12

Post autor: Rafi »

Kapitalista pisze:Czy zauważyliscie, że komputer pokładowy przekłamuje zużycie paliwa? Mam wersje benzynową, Ostatnio zmierzyłem realne zużycie w stosunku do tego co pokazuje komputer. Wskazanie po resecie i przejechaniu 400km było na komputerze 13,5l, a zalałem 15,2l (na 100km), czyli spalił prawie dwa litry więcej niż pokazuje... Macie też takie objawy?
U mojego ojca jest dokładnie tak samo :) I nawet wartości spalania ma w zasadzie identyko :)

Awatar użytkownika
Kapitalista
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2011, 23:09
Auto: LC 120 2003r
Kontakt:

Re: Spalanie benzynowego V6 w J12

Post autor: Kapitalista »

Rafi, cieszę się, że to seryjny feler, a nie źle skalibrowany komputer tylko w moim aucie.
Wczoraj zrobiłem kolejny test, trasa Poznan-Wrocław-Poznan, szybkość 80-110km/h, wskazanie komputera 11,2l a po tankowaniu realnie wyszło 12,9l.
Ktoś wyżej pisał, że to auto na trasie pali 10,5l. Nie ma takiej opcji, jechałem równo, prawie bez wyprzedzania i połknął mi prawie 13l (może dlatego, że mam automat?).

Ps: Następnym razem będę jechał w nocy, tak aby nie hamować przed traktorami, ze stałą szybkością 80km/h i wybiorę trasę z górki, może wtedy zbliżę się do tych magicznych 10,5l o których piszecie.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Spalanie benzynowego V6 w J12

Post autor: consigliero »

Mnie z tankowania z namiotem dachowym , jazda konsekwentna zgodnie z przepisami , bez autostrady 11,76
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: Spalanie benzynowego V6 w J12

Post autor: Bekon »

Inne auto ( FJC), inna aerodynamika nadwozia ale ten sam silnik - autostrada 120 km/h na tempomacie na odległości 3000 km - okolo 15 l / 100. Co ciekawe przy spokojnej jezdzie w miescie tyle samo .
Namiot dachowy, opłytowanie spodu, snorkel i przede wszystkim opony AT.

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Spalanie benzynowego V6 w J12

Post autor: Jureq »

u mnie z kompletem na pokładzie, z worem wielkości namiotu na dachu (zdecydowanie mniej opływowy) ale bez snorkela, na MT i z przelotową prędkością 100-120 wychodzi ok. 13,5l/100km

na AT, bez dodatków, jadąc 90-110 udało mi się kiedyś ... zrobić 11,5l/100km

wynik 10,5l to chyba tylko jadąc 20% trasy z góry bez podjazdow i wiatru od czoła :mrgreen:

ODPOWIEDZ