Kamera cofania LC120.

Moderator: luk4s7

sailor
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2018, 09:58
Auto: LC 120 2008
Kontakt:

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: sailor »

Up.....Ktoś wie jakiego typu jest przetwornik oryginalnej kamerki cofania

sailor
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2018, 09:58
Auto: LC 120 2008
Kontakt:

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: sailor »

Witam, walczył Ktoś na forum z podmiana klap tylnich w j12?
Czy jest z tym jakiś problem, mam taka bez koła i chętnego na zamianę tylko moja ma kamerkę i tu pytanie czy kamerka ma oddzielna kostkę po przejściu do budy?
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc,
PB

sailor
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2018, 09:58
Auto: LC 120 2008
Kontakt:

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: sailor »

Witam Szanowne Grono,
Pytanie w temacie ale z innej strony!!!
Czy Ktoś posiada lub zna rozpiskę przewodów z niebieskiej wtyczki w prawym tylnym słupku w podwójnej wiązce idącej do klapy.
Ewidentne jest związana z kamera tylko za co który przewód odpowiada???

I drugie pytanie może Ktoś wymieniał padnięta oryginalna kamerkę w lampce na jakiś produkt z platform na a......

Z góry dziękuje za pomoc

GrzesiekJag
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2019, 10:24

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: GrzesiekJag »

Spotkaliście się z kamerą cofania w 120 z kołem na tylnych drzwiach? Przymierzam się do zakupu takiego samochodu ale nie ma ani czujników parkowania ani kamerki (ma za to ekran za navi oryginalny) więc zastanawiam się czy jest tam odpowiednie miejsce do zamocowania kamery.

legend
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2019, 18:19

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: legend »

Bez problemu znajdziesz kamerkę montowaną w oprace od podświetlenia tablicy rejestracyjnej.
Ja niestety utknąłem na podłączeniu obrazu z kamerki do ekranu navi (2006).
Można ściągnąć ze stanów jakąś skrzynkę, która to załatwi ale koszt to $250-$300.
Pozdrawiam,
Kamil

sailor
Posty: 36
Rejestracja: 19 lis 2018, 09:58
Auto: LC 120 2008
Kontakt:

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: sailor »

A ja sobie odpuściłem i założyłem nakładkę na lusterko i hula, kamerka w mocowanie koła zapasowego pod tym daszkiem metalowym do oparcia felgi.
Zasilanie z przewodu czerwonego z czarnym paskiem idącego do lamp...tak jak radził Kolega z forum

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: pmcomp »

Czy ktoś z Was in stalował lub używał kamerkę cofania z lusterkiem Xiaomi 70Mai MiDrive D07.

Np. https://allegro.pl/oferta/70mai-rejestr ... 33d1ba5fba

Wygląda rozsądnie. Patrzy do tyłu, do przodu, nagrywa, wysyła po wi-fi do fona. Nic więcej nie potrzebuję. Interesuję się ponieważ widoczność do tyłu z wyczuciem odległości w LC120 to jakiś koszmar. A niestety nie mam fabrycznych czujników cofania czy parkowania.
Niestety kosztuje dość dużo, za niedużo więcej można zakupić jakis tam przeciętny zestaw radiowy z LCD, do którego można podłączyć kamerę. Ale ja takiego telewizora nie potrzebuję, firmowe audio mnie satysfajtuje.

Co o tym sądzicie? A może jakieś tańsze rozwiązania?

Pozdro

EDIT: zanalzhem jeszcze takie rozwiązanie, tańsze i z mniejszym wypasem ale kamerę raczej łatwiej zamontować: https://allegro.pl/oferta/monitor-luste ... 6995901416

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: pmcomp »

Nikt nic nie wie ???

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: mutaz »

W patrolu Y60 mialem takie rozwiazanie rejestrator w lusterku https://orllo.pl/kamera-samochodowa-w-l ... cPEALw_wcB tylko tam był starszy model O LX-40 miał gorszy obraz z kamery cofania w tym modelu juz ponoć jest lepiej (zamontowana była na bagazniku dachowym). Sprzedałem to razem z autem i chyba kupię drugi tego typu zestaw- dla mnie fajne że nie przyklejam do szyby kolejnego uchwytu, nie rzuca sie w oczy, przy cofaniu robi robote- widać czy jakiś dzieciak nie przykucnoł za kołem zapasowym- nawet fajnie sie cofało do podłączenia haka przyczepki- kamera łapie szeroko. Tamten model załączał sie przy wstrząsie, nie miał wifi, nagrywanie w pętli podstawowe funkcje no i miał mały wyswietlacz w tym lx50 juz jest na całym lusterku. Minus chyba jeden- po wyłączeniu wyswietlacza lusterko udaje zwykłe lusterko i nieco gorzej widać niż w prawdziwym lusterku ale idzie się przyzwyczaić lub ustawić na sztywno obraz z tylnej kamery.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: pmcomp »

Dzięki. A po co to lusterko ma wbudowaną baterię 500mAh?

Jak ma się jakość obrazu i obsługa do kamerki podłączonej do stacji Androidowej zamiast radia?

Pozdro

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: mutaz »

Jak wyłączysz zapłon to lusterko ma podtrzymanie- czas mozna ustawić tak ze nie gaśnie od razu. Poza tym jak ktoś na parkingu w nocy pieprznie w auto to sie na chwile załączy nagrywanie. Co do jakosci mysle ze kamerka jakości HD z tyłu bedzie ok. Co do androida nie wiem- też mysle o wywaleniu radia ale raczej pod kątem nawigacji- większy ekran niz telefon.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: pmcomp »

mutaz pisze:
31 lip 2020, 17:56
Jak wyłączysz zapłon to lusterko ma podtrzymanie- czas mozna ustawić tak ze nie gaśnie od razu. Poza tym jak ktoś na parkingu w nocy pieprznie w auto to sie na chwile załączy nagrywanie. Co do jakosci mysle ze kamerka jakości HD z tyłu bedzie ok. Co do androida nie wiem- też mysle o wywaleniu radia ale raczej pod kątem nawigacji- większy ekran niz telefon.
Apropos nawigacji.

Na szczęście na Androida można wybrać różne systemy nawigacji. Ja jestem najbardziej przyzwyczajony do nawigacji Garmin. Ona jakoś wpada w mój styl jazdy. Jak pokaże, że będę o 19-ej to będę :D . BTW różne nawigacje Garmina używam/łem od 2005 roku.

Zaczynałem od takiej co wyglądała jak telewizor, Street Pilot C320 i GPMapa 3.0, to były czasy:

Obrazek


IMHO znakomite rozwiązanie, nie wiem jak jest z nowymi modelami, ja ciagle używam starego Nuvi 250W. Mapy do niego są ciagle aktualizowane.

I na niej na razie jeżdżę w LC. Mapa to Garmin City Navigator Europe 2020 NT.

Ale na Androida można załadować najróżniejsze. Mam Sygic na iOS i mam nadzieję, że licencja obejmie też Androida.

Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Kamera cofania LC120.

Post autor: Gniew »

Tak tylko dopytam:
czy ktos dokladal kamere cofania do oryginalnego wyswietlacza z navi? Nie osobny zestaw na lusterko.
Czy jakis interface jest potrzebny czy cos jeszcze? Gdzie sie wpiac?

ODPOWIEDZ