Dane techniczne

Moderator: luk4s7

Izza
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 20:15
Auto: Kruszynka, J12
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: Izza »

Ostatnio robiłam szkolenie, i ewidentnie ćwiczyłam trawersy, bo delikatnie mówiąc przerażają mnie przechyły... masakra, a nie wiem czy 15 stopni było...

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Dane techniczne

Post autor: pmcomp »

luk4s7 pisze:
16 lip 2020, 12:03
pmcomp pisze:
16 lip 2020, 10:46
A gdzie się mozna umówić na takie spotkania czy weekendy?
Można zapytać w odpowiednim dziale (choć na tym forum właściwie nic się nie dzieje pod tym względem) - nie kaszańmy już bardziej tego wątku.
Szukaj też lokalnie imprez które organizują firmy jak przygody4x4 czy podróże4x4 itd. Facebook jest dobrym źródłem informacji.
Facebook to wielkie zło. Nie ma mnie tam i nie będzie. Podobnie jak za chwile na Whatsappie.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: luk4s7 »

pmcomp pisze:
luk4s7 pisze:
16 lip 2020, 12:03
pmcomp pisze:
16 lip 2020, 10:46
A gdzie się mozna umówić na takie spotkania czy weekendy?
Można zapytać w odpowiednim dziale (choć na tym forum właściwie nic się nie dzieje pod tym względem) - nie kaszańmy już bardziej tego wątku.
Szukaj też lokalnie imprez które organizują firmy jak przygody4x4 czy podróże4x4 itd. Facebook jest dobrym źródłem informacji.
Facebook to wielkie zło. Nie ma mnie tam i nie będzie. Podobnie jak za chwile na Whatsappie.
Po części się z Tobą zgadzam ale to wątek nie o tym więc prosiłem żeby już go nie kaszanić.

Awatar użytkownika
Man With Camera
Posty: 125
Rejestracja: 12 cze 2020, 21:55
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: Man With Camera »

Tyle wpisów o d**** Maryni, a podstawowych informacji technicznych o J12, jak np. pojemność układu chłodzenia - brak.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Dane techniczne

Post autor: pmcomp »

Dowiedz sie i dopisz, chętnie Ci podziękujemy :) .

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: stachu_l »

Wydaje mi się, że kiedyś były (są jakieś linki we wpisach) ale znikły.
Generalnie te dane są na stronie https://www.toyota-tech.eu/ tylko nie wiem dlaczego Toyota uważa dwustronicowego pdf'a za tak ważny, że dostęp do niego jest płatny tak jak do całej RM i reszty dokumentów dostępnych po zalogowaniu i opłaceniu dostępu (ostatnio 4Euro / godzinę). Dokumentacja to są pliki pdf więc jak nie czytasz na bieżąco tylko ściągasz to przez godzinę można troche dokumentacji pozyskać.
Wspomniane dwie strony zawierają podstawowe dane serwisowe - ilości płynów, luzy na zaworach, ciśnienia itp.
Co do układu chłodzenia:
Manual 5L-E 9.3l, 1KZ-TE 12.4l, 1KD-FTV z PwrHeat 11.5l, bez PwrHeat 11.3l
Automat 1KZ-TE 12.2l, 1KD-FTV z PwrHeat 11.8l, bez PwrHeat 11.6l

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Dane techniczne

Post autor: pmcomp »

stachu_l pisze:
22 mar 2021, 18:26
PwrHeat 11.8l, bez PwrHeat 11.6l
Co to jest PwrHeat ?

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Dane techniczne

Post autor: stachu_l »

Power Heat to taki system szybszego grzania silnika i kabiny. Na panelu ze starowaniem lusterek, przeciwmgielnymi, grzaniem lusterek itp (na lewo od kierownicy) jest przycisk od Power Heat. Jego włączenie gdy silnik jest zimny powoduje podniesienie wolnych obrotów (czyli generalnie działa na luzie, N, P) i załączenie takiego ustrojstwa na silniku które podgrzewa płyn chłodniczy wędrujący w stronę nagrzewnicy w kabinie. To ustrojstwo jest napędzane paskiem - tym co alternator i klima. Podobnie jak klima ma sprzęgło elektromagnetyczne i stosowne ECU nim steruje. Jak już silnik się zagrzeje to sprzęgło nie jest załączane i ustrojstwo nie podgrzewa płynu. To samo ECU teoretycznie (wg schematu) może jeszcze włączać grzałki PTC ale to chyba miały tylko wersje na zimniejsze niż nasz klimat. Grzałki były montowane gdzieś w zespole dmuchawy i pozwalały szybko odmrażać przednią szybę - zanim jeszcze silnik się zagrzał. Ta wersja miała także ten mocniejszy alternator aby było na prąd do tych PTC.
Generalnie w okresie zimowym mam włączone PwrHeat a jak się ociepli to wyłączam do następnej zimy.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Dane techniczne

Post autor: pmcomp »

Dzieki. Heh, człowiek sie uczy całe zycie, też taki mam. A instrukcja obsługi za gruba :) .


Obrazek

ODPOWIEDZ