Toyota gaśnie na wolnych obrotach

Moderator: luk4s7

LandCruiser3d
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2023, 23:11

Toyota gaśnie na wolnych obrotach

Post autor: LandCruiser3d »

Witam.

Mam problem z Toyotą LC 120 2005 3.0 D4-D. Silnik gaśnie na wolnych obrotach i nie chce zapalić. Po użyciu samostart silnik zapala i chodzi tylko powyżej 1200 obrotów. Po chwili silnik chodzi normalnie na wolnych obrotach. Potem przechodzi i jakiś czas jest spokój (miałem 3 miesiące spokoju do dzisiaj). Serwis Toyoty rozkłada ręce, wtryski sprawdzone, pompa tez, zawór SCV już czwarty ( dwa nowe, dwa używane). Samochód zapala elegancko, nie kopci. Gaśnie tylko po chwili na wolnych obrotach, ale też nie zawsze. Ma ktoś jakiś pomysł ??

Rado10
Posty: 10
Rejestracja: 05 cze 2022, 22:45
Auto: Toyota Land Cruiser 120 1KD-FTV 2007r.

Re: Toyota gaśnie na wolnych obrotach

Post autor: Rado10 »

LandCruiser3d pisze:
30 mar 2023, 23:36
Witam.

Mam problem z Toyotą LC 120 2005 3.0 D4-D. Silnik gaśnie na wolnych obrotach i nie chce zapalić. Po użyciu samostart silnik zapala i chodzi tylko powyżej 1200 obrotów. Po chwili silnik chodzi normalnie na wolnych obrotach. Potem przechodzi i jakiś czas jest spokój (miałem 3 miesiące spokoju do dzisiaj). Serwis Toyoty rozkłada ręce, wtryski sprawdzone, pompa tez, zawór SCV już czwarty ( dwa nowe, dwa używane). Samochód zapala elegancko, nie kopci. Gaśnie tylko po chwili na wolnych obrotach, ale też nie zawsze. Ma ktoś jakiś pomysł ??
Układ paliwowy szczelny? Powietrza nie łapie?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18024
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Toyota gaśnie na wolnych obrotach

Post autor: kylon »

Układ paliwowy należy prześwietlić od A do Z. Zrobić zasilanie bezpośrednie do testu i eliminacji.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8347
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyota gaśnie na wolnych obrotach

Post autor: Rokfor32 »

Oraz skaner diagnostyczny - i odczyt wartości ciśnienia w szynie rail.

Jak silnik gaśnie, bo spada ciśnienie wtrysku - znaczy że usterka jest po stronie zasilania paliwem (tor paliwa lub pompa nie robi poprawnie ciśnienia na wolnych obrotach). jak gaśnie, mimo że ciśnienie jest jak trzeba - to (po skontrolowaniu czujnika ciśnienia, czy daje prawidłowe odczyty) do przeglądu elektronika sterująca.

Rado10
Posty: 10
Rejestracja: 05 cze 2022, 22:45
Auto: Toyota Land Cruiser 120 1KD-FTV 2007r.

Re: Toyota gaśnie na wolnych obrotach

Post autor: Rado10 »

Podepnij pod pompę wtryskową kanister z ON i zobacz czy objawy dalej występują. Jeśli tak to diagnostyka komputerowa będzie konieczna.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ