J125 sterowanie szyb

Moderator: luk4s7

Fishu
Posty: 43
Rejestracja: 02 lut 2022, 23:27

J125 sterowanie szyb

Post autor: Fishu »

Witam mam taki problem gdyż do dzisiaj oprócz szyby pasażera z panelu sterowania po stronie kierowcy działało mi wszystko, dziś panel umarł ostatecznie i nie działa już nic. Wyjąłem rozebrałem płytka jak nowa piny na miejscu wszystko wygląda ok. I tutaj moje pytanie jak najłatwiej sprawdzić czy walnął sam panel czy to wina kostki wychodzącej? Dodam że w drzwiach pasażera opuszczanie i podnoszenie szyby działa bez zarzutu.


Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka


Stefek
Posty: 137
Rejestracja: 01 kwie 2014, 17:42
Auto: KDJ120 2003 r

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Stefek »

Dopytam dla pewności, czy oglądałeś płytkę pod gniazdem i wokół niego?
U mnie początkowe objawy były podobne. Przestało działać podnoszenie szyby PT a przy opuszczaniu trzeba było cały czas trzymać przycisk, czyli działała funkcja manual a auto już nie.
Płytka ładna, klawiatura bdb. Problem namierzyłem dopiero multimetrem. Nie było kontaktu na trzech przejściach z górnej powierzchni płytki, tej od strony klawiatury na dolną, tę z gniazdem a czwarte wyglądało już słabo. Wszystkie 4 na płytce pod i tuż obok gniazda. Po prostu pady były zeżarte. Mogła to być oczywiście jakaś wada laminatu, ale jest to jedyne miejsce, które, choć trochę sprawia wrażenie, że może być narażone na wilgoć. Po złożeniu zostaje mała szpara wzdłuż gniazda. Przelutowałem, zabezpieczyłem przed wilgocią i śmiga. Poprawiłem też krótki fragment ścieżki na górnej powierzchni, bo wdarło się powietrze pod jej laminat też w tylnej części płytki.
O ile dobrze pamiętam to kilka sekund po odłączeniu panelu kierowcy, przyciski pasażerów przestają działać.
Na koniec mała ciekawostka: jeżeli nie odłączymy akumulatora to po ponownym podłączeniu panelu kierowcy nie trzeba programować/ przypisywać szyb:-)

Stefek
Posty: 137
Rejestracja: 01 kwie 2014, 17:42
Auto: KDJ120 2003 r

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Stefek »

Stefek pisze:
23 mar 2023, 05:33
O ile dobrze pamiętam to kilka sekund po odłączeniu panelu kierowcy, przyciski pasażerów przestają działać.
Wniosek miał być taki, że panel jest raczej podłączony

Fishu
Posty: 43
Rejestracja: 02 lut 2022, 23:27

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Fishu »

Płytka wygląda jak nowa oglądałem dokładnie wszystko na niej wygląda cacy chyba muszę się udać do jakiegoś elektronika żeby zrobił z tym porządek, ew kupię nowy moduł sterowania

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka


Synto
Posty: 346
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Synto »

A to ja się podepnę z bardziej ogólnym (i pewnie dla wielu śmiesznie prostym) pytaniem bo właśnie miałem nowy wątek zakładać. Sprawa co prawda dotyczyła mojej LC 80, ale...
Też miałem/mam problemy z panelem sterowania od strony kierowcy. Kiedyś w trasie opuściłem PT i już się nie podniósł. szyba została w 1/3 otwarta. Podjechałem więc do najbliższego mechanika. Gość po zdjęciu tapicerki podumał i powiedział, że tak na szybko to może ją tylko zamknąć. Przyniósł aku, 2 kable, coś tam podłączył i szyba żwawo się domknęła, po czym stwierdził, że kwestia jest w panelu.
Pytanie brzmi, wytłumaczcie jak on tam podłączył te kabelki, że silniczek ruszył. Chciałbym wiedzieć jak sobie poradzić w podobnym przypadku. Rozumiem, że mając długie kable rozruchowe mógłbym to samo zrobić z własnego aku w aucie? Tylko jak???? :-) Proszę o wyjaśnienia jak dla laika!!

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: PblO »

odłączasz wtyczkę, podłączasz + / - i się kręci, zamieniasz bieguny, kręci w drugą stronę

Synto
Posty: 346
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Synto »

Dzięki!

Fishu
Posty: 43
Rejestracja: 02 lut 2022, 23:27

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Fishu »

Wszystko sprawdzone prąd jest szyba w drzwiach pasażera działa dobrze a cały panel po stronie kierowcy martwy także chyba czeka mnie zakup całego modułu jakby ktoś miał na zbyciu to chętnie przygarnę ObrazekObrazek

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka


Stefek
Posty: 137
Rejestracja: 01 kwie 2014, 17:42
Auto: KDJ120 2003 r

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Stefek »

Fishu pisze:
23 mar 2023, 17:45
Wszystko sprawdzone prąd jest szyba w drzwiach pasażera działa dobrze a cały panel po stronie kierowcy martwy także chyba czeka mnie zakup całego modułu jakby ktoś miał na zbyciu to chętnie przygarnę Obrazek
Fishu, fajnie, że wysłałeś zdjęcie, bo jakoś nie załapałem, że LC125 ma sterowanie dwoma szybami.
Wydaje mi się, że w takiej sytuacji najsensowniejszym pomysłem jest elektronik. To prosta płytka i ktokolwiek kto zajmuje się np telefonami, czy laptopami ogarnie ją z palcem w spodenkach.
Nowy OEM przez amayama + opłaty to ponad 1000 PLN. Używek, nawet do 120tki, jest mało i zaczynają się od 350 PLN. Są jeszcze zamienniki, ale do 125 też trzeba pewnie sprowadzić. Miałem zamiennik bodajże SKV w ręku i nie jestem tak odważny, żeby mu zaufać. Perspektywa niedającej się zamknąć w deszczu szyby jakoś mnie odstrasza:-)

Fishu
Posty: 43
Rejestracja: 02 lut 2022, 23:27

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Fishu »

W 125 jest sterowanie tylko dwiema szybami bo to wersja 3d przekopałem neta nawet u majfrendów nie znalazłem tego modułu więc pozostaje mi szukać jakiegoś ogarniętego elektronika w Lublinie lub okolicach.
PS jakby ktoś miał namiar na dobrego fachurę od elektroniki w moich stronach to dajcie namiar z góry dzięki.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: 021CLT »

Synto pisze:
23 mar 2023, 11:03
Pytanie brzmi, wytłumaczcie jak on tam podłączył te kabelki, że silniczek ruszył. Chciałbym wiedzieć jak sobie poradzić w podobnym przypadku. Rozumiem, że mając długie kable rozruchowe mógłbym to samo zrobić z własnego aku w aucie? Tylko jak???? :-) Proszę o wyjaśnienia jak dla laika!!
Wymieniasz panele z działającego okna, podnosisz szybę, z powrotem wymieniasz panele sterujace, blokujesz w panelu kierowcy sterowanie szyb dla pasażerów, żeby dzieciaki znowu nie opuściły;)
Oczywiście szukasz przyczyny bo szyby muszą działać:)

Synto
Posty: 346
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Synto »

Też sprytne. To są już dwa rozwiązania. dzięki!!

grzechu 031
Posty: 28
Rejestracja: 11 gru 2022, 21:37

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: grzechu 031 »

To nie to?
63,63 zł 9%OFF | Przełącznik elektrycznego sterowania szybą dla Toyota YARIS STARLET PASEO HILUX HIACE LAND CRUISER 84820-04010 8482004010 84820-10100
https://a.aliexpress.com/_EHbESHD

Fishu
Posty: 43
Rejestracja: 02 lut 2022, 23:27

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Fishu »

Niestety kostka całkiem inna jest, sprawdzałem nawet z FJ Cruiser który niby jest na LC120 i też jest inna

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka


Stefek
Posty: 137
Rejestracja: 01 kwie 2014, 17:42
Auto: KDJ120 2003 r

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Stefek »

grzechu 031 pisze:
24 mar 2023, 20:34
To nie to?
63,63 zł 9%OFF | Przełącznik elektrycznego sterowania szybą dla Toyota YARIS STARLET PASEO HILUX HIACE LAND CRUISER 84820-04010 8482004010 84820-10100
https://a.aliexpress.com/_EHbESHD
Kombinujesz jak ja z panelem do 120tki :)
W tym konkretnym przypadku przycisk centralnego jest nieco inaczej położony względem blokady szyby pasażera.
Ja się uparłem i przeglądając zdjęcia paneli, znalazłem identyczne zewnętrznie panele z avensis verso i corolla verso.
Taki sam układ klawiatury, identyczne gniazdo i dolna pokrywa. Ceny 30 - 40 PLN, ale po podłączeniu kupa.
Kupiłem z założeniem, że jeżeli nie zadziała, to pozyskam organy do przeszczepu i tu kolejna niespodzianka. W środku jest inna elektronika.
Układ, który to obsługuje ma inną liczbę wyprowadzeń, inna wielkość podzespołów smd.
Do przeszczepu nadaje się klawiatura, ale ona wygląda na pancerna, przekażnik i dolna pokrywa.
W przypadku 125tki może by zadziałał panel od 120tki. Fizycznie powinien się zmieścić a Fishu miałby 2 fantomowe szyby :wink:
Jeżeli wtyczka pasuje, mogę udostępnić swój do testu ale muszę przyznać, że ta cała rozkmina wynikała z mojego lenistwa, i zajęła 10 razy więcej czasu niż naprawa :)

ODPOWIEDZ