Przekładnia/maglowanica z 150 do 120?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Przekładnia/maglowanica z 150 do 120?

Post autor: sebastian44 »

Zauważyłem że przekładnia, maglownica poci się u mnie w 120. Moje pytanie czy przekładnia z 150 podejdzie do 120? Wiem że koncówki drążków są inne- ale to jest chyba do obejścia. Jak z tematem mocowania?

Pytam ponieważ przekładnie od 150 są z reguły w lepszym stanie do kupienia.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Przekładnia/maglowanica z 150 do 120?

Post autor: sebastian44 »

No dobra to może inaczej. Czy ktoś oddawał przekładnie do regeneracji w okolicach Warszawy i był zadowolony z tej usługi?

Bo ja mam bardzo średnie odczucia po "regeneracjach" które oprócz pomalowania srebrzanką to wiecej psują niż naprawiają a potem żadnej gwarancji doprosić sie nie można.

bazmasta
Posty: 29
Rejestracja: 19 sie 2020, 22:08

Re: Przekładnia/maglowanica z 150 do 120?

Post autor: bazmasta »

Regeneracja magla jest tylko na jakiś czas. To jest bardziej zabieg na określony okres czasu. Najważniejsze jest to jak ktoś to zrobi i oczywiście sam montaż tego. Ja regenerowałem około 3 lata temu. Na razie spokój. Jeśli chodzi o twój region to musiałbyś poszukać firmy co zajmuje się takimi regeneracjami. Ja robiłem w Sopocie. Są firmy gdzie wystarczy wysłać magiel to albo regenerują twój albo biorą go a odsyłają zregenerowany. Pamietaj żeby znaleźć dobry serwis żeby go dobrze zamontować. Zanim zregenerują auto bedzie stało na stanowisku więc nie każdy serwis zgodzi sie czekać bo zajmuje stanowisko (przynajmniej w moim przypadku tak było że stanowisko zajęte)Przygotuj się na koszt rzędu 1000-1500 zł. Ja od razu wymieniłem końcówki drążków i inne duperele.
I jeszcze mała (duża rada) - nie kręcimy kołami w miejscu.
Ps. Wejdz na FB i poszukaj sobie polskie fora land cruiser. Tam też ktoś zawsze podzieli się jakimiś radami.
Jeśli chodzi o to czy pasują przekładnie to ja nie jestem pewny. Może jakiś ekspert się wypowie :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Przekładnia/maglowanica z 150 do 120?

Post autor: irko »

Sebastian, z tego co dowiadywałem sie w warsztacie w którym od kilkunastu lat serwisuję Hiluxa nie mieli przypadku żeby taka operacja (regeneracja magla w wyspecjalizowanym warsztacie) sie udała. Próbowali z różnymi warsztatami i zawsze problem sie powtarzał i reklamacja. Pytałem ponieważ moja tez sie poci i to od bardzo dawna i kiedyś muszę to zrobić. Doradzali żeby szukać warsztatu który sam zdejmuje i regeneruje. Po prostu jak cos pójdzie nie tak to magiel wróci do reklamacji ale... mechanik który to wkłada i wyjmuje swoje weźmie.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Przekładnia/maglowanica z 150 do 120?

Post autor: sebastian44 »

irko pisze:
26 lut 2023, 23:37
Sebastian, z tego co dowiadywałem sie w warsztacie w którym od kilkunastu lat serwisuję Hiluxa nie mieli przypadku żeby taka operacja (regeneracja magla w wyspecjalizowanym warsztacie) sie udała. Próbowali z różnymi warsztatami i zawsze problem sie powtarzał i reklamacja. Pytałem ponieważ moja tez sie poci i to od bardzo dawna i kiedyś muszę to zrobić. Doradzali żeby szukać warsztatu który sam zdejmuje i regeneruje. Po prostu jak cos pójdzie nie tak to magiel wróci do reklamacji ale... mechanik który to wkłada i wyjmuje swoje weźmie.
NIestety mam podobne obserwacje. Kiedyś to robiłem w innym aucie, własnie w warsztacie który zajmuje sie również montażem i demontażem. NIestety efekt również nie był zadowalający a po jednej naprawie gwarancyjnej która znowu była średnio skuteczna, nie chciało mi sie z tym dalej szarpać.

Na razie swojej przekładni nie ruszam bo obawiam się że "regeneneracja" może wiecej popsuć niż naprawić :roll:

ODPOWIEDZ