Klimatyzacja na tył Land Cruiser 120

Moderator: luk4s7

GregMar
Posty: 62
Rejestracja: 18 wrz 2022, 17:45

Klimatyzacja na tył Land Cruiser 120

Post autor: GregMar »

Zastanawiam się czy jest jakaś opcja na instalację klimatyzacji dla drugiego i trzeciego rzędu siedzeń? Próbowałem znaleźć coś w internecie niestety nie udało mi się ale może ktoś z was rozpracował ten temat?

Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Klimatyzacja na tył Land Cruiser 120

Post autor: luk4s7 »

Są wersje z drugim parownikiem dla tylnych rzędów. Zapewne podobnie jak w J15 występuje on w wyższych wersjach wyposażenia.
Co do montażu to raczej kierunek jest odwrotny - zaślepia się tylny obwód bo po latach rurki gniją w okolicach tylnej osi więc zamiast naprawić łatwiej odciąć.
Dołożyć się zapewne da jak nie ma tylko że to rzeźba. Nie wiem czy jest sens. Miałem w obu LC klime tylko z przednim parownikiem i dawało to radę.

Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Klimatyzacja na tył Land Cruiser 120

Post autor: Gniew »

Daj sobie spokoj z 2 i 3 rzedem siedzen. Jak chcialbys zalozyc, to cena cie zabije. U mnie same 2 rurki w ASO powiezieli 900 euro, a gdzie reszta i robota?

GregMar
Posty: 62
Rejestracja: 18 wrz 2022, 17:45

Re: Klimatyzacja na tył Land Cruiser 120

Post autor: GregMar »

Niestety moja wersja mimo mocniejszego silnika w przeciwieństwie no do wersji z 2008 nie ma tylnej klimatyzacj... Hmmm rozumiem czyli nie ma nic aftermarketowego co mogłoby zastąpić orginalne? Orginalne rozwiązanie z racji kosztów faktycznie się nie opłaca.

Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: Klimatyzacja na tył Land Cruiser 120

Post autor: Gniew »

GregMar pisze:
03 paź 2022, 05:05
Niestety moja wersja mimo mocniejszego silnika w przeciwieństwie no do wersji z 2008 nie ma tylnej klimatyzacj.
tu nie ma rocznik nic do rzeczy, tylko wersja. Raczej powinienes sie cieszyc, ze nie masz- nie masz problemu, jak sie zepsuje.
Tak w ogole to dlaczego chcialbys zalozyc? Klima nie wyrabia?
GregMar pisze:
03 paź 2022, 05:05
rozumiem czyli nie ma nic aftermarketowego co mogłoby zastąpić orginalne? Orginalne rozwiązanie z racji kosztów faktycznie się nie opłaca.
ja nie znalazlem, a troche szukalem, bo kupilem z nieszczelna klima w tyle

GregMar
Posty: 62
Rejestracja: 18 wrz 2022, 17:45

Re: Klimatyzacja na tył Land Cruiser 120

Post autor: GregMar »

No w wersji Invincible 2006 w UK jest wersja z 201KM ale bez klimy na 2 i 3 rząd siedzeń i bez poduszek powietrznych. I podobno było 500 sztuk takich modeli w UK. Natomiast wersja invincible z 2007 i 2008 roku ma pneumatyczne zawieszenie i klimę na 2 i 3 rząd siedzeń ale nie ma 201KM tylko 173KM.
Ja mam do wymiany radiator klimatyzacji bo uszkodzony... Ale zrobię to na wiosnę. Natomiast chciałbym mieć klimatyzację dla 2 rzędu siedzeń bo jest jednak duszno w lato... Dlatego zastanawiałem się czy są jakieś wytwory aftermarketowe niekoniecznie orginalne do LC... Miałem nadzieję że ktoś coś znalazł takiego ale chyba jednak nie ma...

ODPOWIEDZ