Land Cruiser 120 Invincible 2006 201BHP

Moderator: luk4s7

GregMar
Posty: 52
Rejestracja: 18 wrz 2022, 17:45

Land Cruiser 120 Invincible 2006 201BHP

Post autor: GregMar »

Pytanie do znawców tematu. Niedawno kupiłem Land Cruisera jak w temacie o mocy 201KM i chce poznać to auto. Niestety brytyjska toyota nawet nie ma żadnych informacji i nic nie wie... :shock: :shock: :shock:
Na brytyjskim for dogrzebalem się informacji że auta były wzmacniane jakimś chipem czy ktoś wie coś więcej i potrafiłby mi wyjaśnić jaki to chip i gdzie on jest, a jeszcze lepiej zrobić zdjęcie bym mógł porównać.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

kapec
Posty: 66
Rejestracja: 21 cze 2012, 15:45
Auto: LC 120 2004
Kontakt:

Re: Land Cruiser 120 Invincible 2006 201BHP

Post autor: kapec »

A to angol? W sensie kiera po prawej? To nie wiem.
Bo jakby była wersja europejska, to w nogach pasażera z przodu po prawej stronie masz komputer. U mnie tam był wpięty box normalnie szeregowo w komputer. Coś jak to
https://archiwum.allegro.pl/oferta/oryg ... 42657.html
TTE montowali w serwisach do nowych fabrycznie aut.

GregMar
Posty: 52
Rejestracja: 18 wrz 2022, 17:45

Re: Land Cruiser 120 Invincible 2006 201BHP

Post autor: GregMar »

Tak Anglik, z tego co znalazłem na forum UK to niby było 500 sztuk wersji Invincible z 2006 roku mającej 201KM, potem do 2008 roku też były jeszcze wersja Invincible z wysoką specyfikacją ale juz bez większej mocy silnika bo tylko ze 173KM. Czy mógłbyś zrobić fotkę gdzie to jest i co to właściwie jest? I pytanie do kogoś z wiedzą co jest lepsze taki chip czy zmiana programu? W schowku mam znaczek TTE ale nigdzie nie widziałem takiego dużego boxa...

kapec
Posty: 66
Rejestracja: 21 cze 2012, 15:45
Auto: LC 120 2004
Kontakt:

Re: Land Cruiser 120 Invincible 2006 201BHP

Post autor: kapec »

Już pisałem że w europie jest po prawej stronie, w angliku może być lustrzane odbicie, czyli po lewej. Musisz zdjąć plastiki w nogach. Tam jest komp, jeżeli moc była zwiększana boxem, to powinien być tam. Wlepka TTE sugeruje, że może tak być.
A co do pytania czy komp czy box.
Miałem boxa. Jechał ok. Tyle, że ja tej mocy nie potrzebuję. Nie ciągam przyczep, nie jeżdżę maksymalnie obciążony. Dziś gdybym chciał więcej mocy poszedłbym w program. Powód jest prosty. Program robi się na hamowni pod konkrtente auto uwzględniając zużycie poszczególnych elementów auta. Najpierw porządna diagnostyka, potem program i wydruk z hamowni co się zmieniło. Minus taki, że to kasa wydana i nie do odzyskania. Box kupisz, założysz, pojeździsz, jak ci coś nie podejdzie zawsze sprzedasz bez straty.

ODPOWIEDZ