Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

Moderator: luk4s7

kodi
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2022, 21:58

Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

Post autor: kodi »

Witam wszystkich jestem nowy na forum.

Proszę o pomoc mam problem z odpaleniem auta. Wymieniłem filtr paliwa który zalałem pompką przed odpaleniem. Przeczyściłem zawór scv.
Auto odpaliło normalnie. Raz. Po zgaszeniu auta już nie udało mi się uruchomić silnika. Pali się również kontrolka awarii.

Proszę o pomoc. Szukałem podpowiedzi na forum ale nie udało mi się rozwiązać problemu.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

Post autor: kylon »

- Może nie założyłeś poprawnie uszczelki filtra paliwa.
- Może masz zapchane odpowietrzenie zbiornika paliwa i podciśnienie ze zbiornika jest większe niż pompa zasysa (otwórz korek wlewu paliwa)
- Może nie podpiąłeś kostek po czyszczeniu SCV
- Może przy okazji coś odpiąłeś
- Może skutecznie unieruchomiłeś zawór który się wymienia a nie czyści.
- Może podepnij kompa i będzie wiadomo co powoduje Check Engine.

kodi
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2022, 21:58

Re: Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

Post autor: kodi »

Dziękuję za odpowiedź.

Filtr paliwa sprawdzę i korek wlewu sprawdzę.

Zawór chciałem wymienić ale po wykręceniu go okazało się że ten który zakupiłem (po numerze vin i numerze części) nie pasuje. Więc pozostało mi go przepłukać i założyć z powrotem niestety. Jeśli zablokowałbym zawór to nie odpaliłby za pierwszym razem czy się mylę?

Próbowałem również zassać paliwo przez wężyk przelewu pompy aby wykluczyć zapowietrzenie pompy ale to również nic nie dało.

Pozostaje podpięcie kompa.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

Post autor: sebastian44 »

kiedyś trochę krzywo wkreciłem filtr i była nieszczelność przez co pompa nie miała siły zassać paliwa. Objawy takie jak Twoje. Zdejmij filtr i nakreć go ponownie

kodi
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2022, 21:58

Re: Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

Post autor: kodi »

Posprawdzałem wszystko..
Okazało się że najprawdopodobniej zapowietrzyłem solidnie układ. Odpaliłem silnik tylko na chwilę zamiast odczekać jakiś czas i potem już nie zapalił. Być może też po założeniu filtra niepotrzebnie założyłem wężyk od pompy zamiast najpierw przepompować paliwo przez filtr do przelania.

Silnik teraz pali. Co prawda między 1600 a gdzieś 1800-2000 obrotów nadal są tak jakby wahania obrotów więc pewno zawór scv i tak do wymiany.
Dziękuję za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

Post autor: kylon »

No to super.

ODPOWIEDZ