Spryskiwacze reflektorów przednich - po co

Moderator: luk4s7

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Spryskiwacze reflektorów przednich - po co

Post autor: mutaz »

Witam

Mam pytanie pod co są zamontowane fabryczne spryskiwacze reflektorów przednich?
U mnie te spryskiwacze jak naciskam przycisk to leją wode pod zderzakiem- one sie jakos powinny wysuwać z tych zaslepek w zderzaku (jak ciągnę reką to się wysuwają jakby jakaś sprezyna tam była).
W patrolu miałem spryskiwacze ale były też mini wycieraczki to jakis sens tego był.
Zastanawiam sie czy nie wywalic tego i nie wykorzystać tych otworów w zderzaku pod jakies np wyprowadzenie kompresora no i guziczek do wysterowania czegoś byłby.
Lamp ksenonowych nie planuję.

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Spryskiwacze reflektorów przednich - po co

Post autor: stasik »

Spryskiwacze bez wycieraczek służą wyłącznie poprawie samopoczucia kierowcy. Reflektorów nie czyszczą ;-) Sprawdzone w wielu samochodach.

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Spryskiwacze reflektorów przednich - po co

Post autor: mutaz »

Tu jest jeszcze gorzej bo te spryskiwacze nie psikają na lampy bo są schowane pod zderzakiem, widać tylko zaślepkę pod którą sprężynuje jakiś mechanizm z dyszą, podobno nigdy lc120 nie wyszło z ksenonami wiec moze ktoś wyjasni w czym rzecz?

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2014
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Spryskiwacze reflektorów przednich - po co

Post autor: Jake »

To ze sie nie wysuwaja to jest oczywiste, ze sa uszkodzone. Powinny wyjezdzac same i pryskac na lampy.

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Spryskiwacze reflektorów przednich - po co

Post autor: stasik »

Powinny wysuwać się pod ciśnieniem płynu do spryskiwacza. Albo gdzieś jest wyciek i ciśnienie jest za niskie do pokonania oporu sprężyny, albo mechanizm (zwyczajny teleskopowy) jest zasyfiony. A o to akurat nietrudno jeżdżąc po błotku ;-)
Ostatnio zmieniony 22 sty 2022, 11:44 przez stasik, łącznie zmieniany 2 razy.

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Spryskiwacze reflektorów przednich - po co

Post autor: mutaz »

A to cenna uwaga ze to cisnienie je wysuwa- sprawdzę to dzieki za info.

jotesz
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2023, 20:40

Re: Spryskiwacze reflektorów przednich - po co

Post autor: jotesz »

Przydają się podczas śnieżycy i po postoju na mrozie. Poza tym, świetnie straszą sąsiada na parkingu, gdy się zbliży do mojego auta :)

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Spryskiwacze reflektorów przednich - po co

Post autor: irko »

Przydają sie głównie podczas jazdy w deszczu, mżawce gdy brudna woda spod kół zasyfia lampy. Efekt użycia widać wówczas od razu. U mnie gdy płyn leciał pod zderzak to problemem był nie zamontowany wężyk

ODPOWIEDZ