Dziwny dźwięk po wymianie turbiny

Moderator: luk4s7

Arturp
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2021, 23:18

Dziwny dźwięk po wymianie turbiny

Post autor: Arturp »

Mam taki problem mam LC 120 2003 po wymianie turbiny
na nową orginalną , podczas jazdy przy około 2000rpm słychać w kabinie bardzo wysoki pisk nie jest to głośne ale słyszalne turbina pracuje normalnie proszę o pomoc .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk po wymianie turbiny

Post autor: kylon »

Kolego Arturze
Szkoda, że nie zacząłeś od przeczytania regulaminu i w ten sposób startujesz na forum. Zakładam, że piszesz w dziale o J2 przez pomyłkę. Ciężko jest naprawiać auto na odległość z wróżenia z fusów. Może nie dokręciłeś przewodu dolotowego? Może nie wymieniłeś oleju na świeży? Może po prostu turbina jest uszkodzona (np moduł sterowania łopatkami). Jest wziuuu a może piiii? Zbyt wiele składowych.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk po wymianie turbiny

Post autor: luk4s7 »

Przeniosłem wątek…

Arturp
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2021, 23:18

Re: Dziwny dźwięk po wymianie turbiny

Post autor: Arturp »

Jak pisalem turbina jest oryginalna nowa z servisu toyoty olej wymieniony przy wymianie turbiny dolot sprawdzony wszystkie nowe uszczelki

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk po wymianie turbiny

Post autor: jezus »

Arturp pisze:
14 lip 2021, 12:44
Jak pisalem turbina jest oryginalna nowa z servisu toyoty olej wymieniony przy wymianie turbiny dolot sprawdzony wszystkie nowe uszczelki
Wszystko okay ale dalej nie ma odpowiedzi na nurtujące pytanie:
Jest wziuuu a może piiii? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Arturp
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2021, 23:18

Re: Dziwny dźwięk po wymianie turbiny

Post autor: Arturp »

To jest bardzo wysoki dźwięk pisk który występuje tylko podczas Jazdy przy około 2000rpm na postoju tego nie ma dodam ze przed wymiana turbiny ten dźwięk tez był stara turbina została wymieniona z powodu zepsutego aktuatora
Czy kos ma może jakieś pomysły co to może byc

Tundurella
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2012, 21:18
Auto: J120
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk po wymianie turbiny

Post autor: Tundurella »

Mata wygluszajaca na pokrywie silnika jest poluzowana i zatyka to ustrojstwo ktore masz na silniku (chlodnica powietrza) i turbo nie dostaje powietrza i jest pisk i czarny dym. Mialem takie cos . Wymienialem turbine i nie pomagalo . . . W koncu jeden db mechanik mnie oswiecil

Arturp
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2021, 23:18

Re: Dziwny dźwięk po wymianie turbiny

Post autor: Arturp »

Nie dokońca zrozumiałem o którą pokrywę Ci chodzi. Chodzi Ci o tą plastikowa pokrywę na intercoolerze przykręconą na 5 śrub?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk po wymianie turbiny

Post autor: kylon »

Tundurella pisze:
27 lip 2021, 23:07
Mata wygluszajaca na pokrywie silnika jest poluzowana i zatyka to ustrojstwo ktore masz na silniku (chlodnica powietrza) i turbo nie dostaje powietrza i jest pisk i czarny dym. Mialem takie cos . Wymienialem turbine i nie pomagalo . . . W koncu jeden db mechanik mnie oswiecil
Chyba warto zmienić mechanika bo Ci bzdur nawciskał. To coś na silniku to intercooler i nie ma nic wspólnego z dostarczaniem powietrza do turbo. Jest to zwykła chłodnica. Powietrze przez nią przepływające chłodzi powietrze idące pomiędzy turbo a kolektorem ssącym. Być może miałeś dziurę w intercoolerze albo była inna przyczyna ale na pewno nie to co Ci powiedział. Powietrze do turbo dostaje się przez puszkę filtra powietrza przed a nie za turbiną ;-). Poszukaj nieszczelności w układzie dolotowym.

Arturp
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2021, 23:18

Re: Dziwny dźwięk po wymianie turbiny

Post autor: Arturp »

Wczoraj zrobiłem test szczelności intercoolera po nabiciu około 2 barów słychać jak w jednym rogu schodzi powietrze nie jest to duży wyciek ,czy to może być przyczyną pisku przy 2000 rpm ,podczas testu ulatujące powietrze wydaje syczenie .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk po wymianie turbiny

Post autor: kylon »

Intercooler powinien być szczelny. Jego nieszczelność to dość częsta przypadłość J120. Pamiętaj tylko, że turbina 2 barów nie nabija ;-)

ODPOWIEDZ