Silniczek blokady międzyosiowej.

Moderator: luk4s7

rency
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2021, 10:32

Silniczek blokady międzyosiowej.

Post autor: rency »

Witam, zanim napisałem ten post długo szukałem co mam zrobić i jak, ale nic nie znalazłem. W moim J120 3d mam wyciek z pod obudowy silniczka sterującego reduktorem( taka plastikowa puszka przykręcona 3 śrubami do reduktora z tyłu " link do czesci" https://www.wyprawa4x4.pl/silniczek-blo ... zyoso.html). Ma w związku z tym pytanie, czy po odkręcenie tych 3 śrub będę mógł go wyjąć bez problemu. Znalazłem na stronie schemat połączenia go z reduktorem i widzę że na końcu jest przykręcony wodzik, więc do końca nie wiem czy się da go wyjąć. Na schemacie widze tam oring pod obudową tego plastikowego pudełka, czy wystarczy go wymienić i będzie ok, czy coś tam jeszcze innego będzie trzeba wymienić.

rency
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2021, 10:32

Re: Silniczek blokady międzyosiowej.

Post autor: rency »

Witam, czy ktoś mi w tym temacie pomoże? Może jakieś sugestie.

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Silniczek blokady międzyosiowej.

Post autor: stachu_l »

Rozumiem, że widziałeś temat: viewtopic.php?f=14&t=19092
i zdanie
kylon pisze:
15 gru 2020, 07:57
Reduktor trzeba wyjąć.
widziałeś ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Silniczek blokady międzyosiowej.

Post autor: kylon »

Serwisowo sobie radzimy bez zdejmowania reduktora tak, że przesuwka zostaje w reduktorze ale ogarniamy jak rozebrać i złożyć bebechy w silniczku aby to poprawnie działało. 3/4 Januszy warsztatowych tego nie ogarnia i my żyjemy między innymi z tego, że to poprawiamy.

rency
Posty: 5
Rejestracja: 03 cze 2021, 10:32

Re: Silniczek blokady międzyosiowej.

Post autor: rency »

Widziałem i czytałem ten post. Myślałem że może coś inaczej jest. Pytanie czy jest z tym dużo pracy i czy wymiana oringa pod tym sterownikiem coś da czy trzeba coś więcej tam wymieniać np. simering tego walka od wybieraka. Mieszkam na Podlasiu i nie wiem czy ktoś jest tu co ogrania takie coś. Ile taki zabieg może trwać i jak wychodzi to cenowo? kogoś polecacie?

ODPOWIEDZ