1KD-FTV - dymienie na szaro/siwo

Moderator: luk4s7

Lypak
Posty: 8
Rejestracja: 30 mar 2010, 18:01
Auto: KDJ120
Kontakt:

1KD-FTV - dymienie na szaro/siwo

Post autor: Lypak »

Cześć,

Niestety moja 120 zaczęła dymić na szaro/siwo. Auto było użytkowane dosyć sporadycznie w ciągu ostatnich 2 lat. 3 lata temu wymieniałem wtryskiwacze przy przebiegu 250 tys. km - obecnie ma około 260 tys. km i jest to przebieg faktyczny. Nawet po parotygodniowym postoju odpala bardzo ładnie - nie puszcza żadnego bąka, pali od tzw strzału. Niestety wraz ze wzrostem obrotów zaczyna dymić właśnie na siwo. Dym jest jakby to określić najlepiej - agresywny. Tzn śmierdzi straszliwie i dosłownie szczypie w oczy. W okładzie dolotowym ewidentnie był olej. Sama sprężarka ma około 0,8mm luzu poprzecznego, wzdłużnego luzu przynajmniej w palcach nie wyczułem. Nie wiem, czy to dymienie jest winą turbosprężarki, czy czegoś innego. Chciałbym w pierwszej kolejności potwierdzić lub wykluczyć wyciek oleju przez uszczelnienia turbosprężarki.
Odma jest drożna. Nie mam zielonego pojęcia jaka jest przyczyna dymienia. Oleju nigdy nie ubywało w większych ilościach niż 0,5l na 10 tys. km. Fakt faktem, że turbina lekko gwiżdże (ale tak ma co najmniej od paru lat).

Czy możecie polecić jakiś sprawdzony warsztat, który może moją turbosprężarkę zdiagnozować?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie przyczyny dymienia.

ODPOWIEDZ